Reklamı Kapat

Karamollaoğlu'ndan Ak Parti'ye: 94 ruhu derken 46 ruhuna döndünüz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, YSK'nın İstanbul seçimleri ile ilgili kararını ve Ak Parti'nin tavrını "İktidar ‘94 ruhuna döneceğiz’ derken 1946 ruhuna döndü." sözleriyle eleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimleri ile ilgili kararını değerlendirdi. Karamollaoğlu, "Ruh çağırmakla 94 ruhu gelmez’ demiştik. Nitekim bu dediğimizde haklı çıktık. İktidar ‘94 ruhuna döneceğiz’ derken 1946 ruhuna döndü. Tek parti döneminin gayr-i hukuki ve demokrasi dışı uygulamalarını aynen benimsedi." dedi.

BU KARARIN ALINMASINA NEDEN OLANLAR VİCDANLARDA MAHKÛM OLDU

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararını hukukun katledilmesi olarak tarif ederek, “Sözü hiç uzatmadan, dolandırmadan ifade etmek istiyorum ki bu, hukuk kurallarının yanlış yorumlanması değil, hukuk kurallarının hiçe sayılmasıdır. Bir faciadır, cinayet mesabesindedir, hukukun katledilmesidir. Yüksek Seçim Kurulu’nun alnına vurulmuş kara bir leke olarak tarihe geçecektir. Bu durumun kamu vicdanında apaçık bir hak gasbı olduğu kanaati hakimdir. Böyle bir kararın alınmasına neden olanlar da kuşkusuz milletimizin vicdanında mahkûm olmuşlardır.” ifadelerini kullandı.

ÖYLE GÖRÜLÜYOR Kİ, AKP’NİN SAĞDUYU TARAFI  FELÇ OLMUŞ

“Nasıl oluyor da AK Partili yöneticiler partilerinin bekasını ülkenin bekasının önüne koyacak kadar aklıselimden ve sağduyudan bu kadar uzaklaşabiliyorlar?” diye soran Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Öyle görülüyor ki AK Partisi’nin sağduyu tarafı tamamen felç olmuş. Arkadaşların bu haline üzülüyorum. Ama biliyorum ki, alınan bu karar AK Parti’ye oy vermiş, gönül vermiş geniş bir kesimin de rahatsızlığına neden olmuştur. Bu durumu geçmişte AK Parti’de üst düzey görevlerde bulunanlar da açık ve net bir şekilde dile getirmiştir. Biz ülkemizin içinde bulunmuş olduğu bu ağır şartların üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz. İnşallah 23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleri, kampanya süreçleri ve neticesi itibarı ile Türkiye’mizin normalleşmesine, hak ve hukukun üstünlüğüne, bir arada yaşama bilincinin pekişmesine vesile olacaktır.”

İKTİDARIN HER TÜRLÜ KUTUPLAŞTIRMAYI ARTIRMASI MUHTEMELDİR

Bu süreci bütün siyasi partilerin aklıselim ve sağduyu ile yürütmesi gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Böylesine haksız, hukuksuz bir kararı aldıran iktidarın 23 Haziran’da İstanbul’da kazanabilmek için her türlü gerginleşmeyi, kutuplaşmayı artırması muhtemeldir. Şimdi millet olarak bütün bu tuzaklara düşmeden hareket etmeli ve millet iradesinin sandığa gereği gibi yansımasını temin etmeliyiz” dedi.

94 RUHUNA DÖNECEĞİZ DERKEN 1946 RUHUNA DÖNDÜLER

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerine giderken gündeme getirdikleri ‘1994 ruhunu döneceğiz’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu şöyle devam etti:

“Biz de kendilerine ‘ruh çağırmakla 94 ruhu gelmez’ demiştik. Nitekim bu dediğimizde haklı çıktık. İktidar ‘94 ruhuna döneceğiz’ derken 1946 ruhuna döndü. Tek parti döneminin gayr-i hukuki ve demokrasi dışı uygulamalarını aynen benimsedi. Utanmasalar İstanbul seçimlerinde açık oy gizli tasnif usulü ile seçimi yenileyecekler.”
# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

09 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Çetin bayraktar - Benim en çok üzüldüğüm bunların çıkıpta birde dinden bahsetmeleri her köşe başına camii yapmaları acaba ibb hangi ihaleyi ehline vermiş kitaba uymayanların sürekli dindarlıktan bahsetmeleri riyakarlıktır

Yanıtla . 0Beğen 10 Mayıs 10:52

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?