Binali Yıldırım: Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz

Binali Yıldırım'dan son dakika açıklaması! AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarına ilişkin, "Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz." diye konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Son dakika haberi...

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarına ilişkin, "Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla adaylardan biri kaybetti biri kazandı diye değerlendirmek çok sağlıklı olmaz" dedi.

31 Mart seçimlerinde AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım, son durumu değerlendirdi. İstanbul'da Kasımpaşa Lisesi'nde düzenlenen pilav gününe katılan Yıldırım, "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim" diye konuştu. Yıldırım, "Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı iken AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Binali Yıldırım, İstanbul sonuçlarına ilişkin yasal sürecin devam ettiğini hatırlattı. "Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz" sözleri dikkat çeken Yıldırım'ın açıklamasından bazı satırbaşları şöyle:

''Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik. Seçimler geride kaldı. Bundan sonra şehrin güzelliği için İstanbul'un marka değerinin yükselmesi için daha yaşanılır bir şehir haline getirilmesi için yapılacak çalışmaları izleyeceğiz, takip edeceğiz. Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor ve 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Halbuki kaybeden de kazanan da aynı olması lazım. Eğer hata varsa, iptal oy varsa bunların eşit olarak değerlendirilmesi lazım. Bu bile başlı başına farkın 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması, 8,5 milyon oyun sayıldığında, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu seçimle ilgili insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor. Bize düşen onun sonucunu beklemek ve ondan sonra da herkes işine gücüne bakacak. Bu seçimin kendi sosyolojisi var, kendi şartları var. Onun içinde değerlendirilmesi lazım. Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla adaylardan biri kaybetti biri kazandı diye değerlendirmek çok sağlıklı olmaz."

# BİNALİ YILDIRIM İLE İLİŞKİLİ:

28 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Resul - Yıldırım Akbulut pozisyonunda olan birinin bence bolca susması lazım!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 10:14
05

Önce Ahlak - Bütün illerde cb'nin Resmi ve beka afişleri! Buna rağmen bu kadar oy aldiniz!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Nisan 06:03
04

Ahmet - Yenilen pehlivan, ben yenilmedim, hakkımı yediler der. Ama elbette işin gerçek yüzünde doğruluk payı da var. İstanbulda Ekrem İmamoğlunu kim tanıyordu, kaç kişi tanıyordu? İnsanlar Ekrem İmamoğluna değil, aday olarak Sayın Tayyip Erdoğan'ın karşısında kim vardıysa ona oy verdi. Çünkü, kendilerine oy vermeyen herkesi terörist veya terörist işbirlikçisi olarak adlandıranlar yine AKPnin kendileri değil miydi ? MHPnin kalesi denilen Mersin'i bile CHP aldıysa, bu CHPnin başarısı değil, AKP'nin insanları ayrıştırma ve kızdırma politikasına karşı verilen tepkidir. Ve hala İstanbulda kazanma adına türlü türlü işler çevirmeye hazırlanmaları, acınası bir hal oluşturuyor. Elbetteki verilen tepki oyları da daha da fazlalaşarak iyice çuvallanmasını sağlayacaktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 20:20
03

Keko - chp nın adayları kendı adlarına yarıştılarda siz de sıkıntı var,sizin yerınıze devlet yarıştı chp ıle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 20:15
02

Gün Yakın - Devlet açar defteri herşeyi adil şekilde inceler...kimse tasa etmesin...sollu sağlı birbirinize musallat ola ola yavaş yavaş . Millet çocuğunu askere gönderecek vatan savunacak ölecek çile çekecek bu yavrular saltanat sürup devleti herşeyi ile kullanacak herşeyi yapacak kâfirle ABD AB Rusya apo Barzani salih müslim alayı ile....hesap olmayacak öyle mi...biz neyiz kolemiyiz siz ülkenin sahibimisiniz size hesap öyle böyle olmayacak...hayal edemeyeceğiniz şiddette gram gram herşey sorulacak Alem i İslam a ibret olacak şekilde adalet uygulanacak adil şekilde inşaAllah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 17:40
01

Gün Yakın - Devir döner durur gidişat zihniyet beklentiler bir tık ileriyi hedefler...bu arada eskiden olanlar yeniliklere doğru ilerlerken zihniyet hataları hafızalarda hatiralarda kalarak hataları ile zayıflar silinir bu böyle döner durur...Burda herdaim kazanan helal yaşayan dürüst olan HAK tan şaşmayan adil olanlar yani Alemlerin Rabbi Rahman ve Rahim Allah in emrine uygun teslim olmuş kul olarak yaşayan bu dünyayı heva heves imtihan olarak görüp Ahireti unutmadan yaşayanlar kazanır...Burdan insan bi ölçsün kendini ne yapıp ettiğini kazanıp kaybettiğini anlar ..Yoksa zaten fani herşey , Allah CC den başka. İllaki bir gün öyle böyle yerinize başkaları gelecekti...önemli olan nasip edilen makamlarda Kur'an ahkâmı ile hukmettinizmi etmedinizmi? Vebal büyük. Ahirette hesap var.Adalet merhamet haram helal HAK batıl emanete riayet olduğun gibi dosdoğru olmak bunlar ana başlıklar ...Kâfirle dost olmayıp Müslümanlarla birlik olup HAK ki hakim kılmaya çalışmak...bu imtihanda karneniz nedir? Düşündünüz mü???

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Nisan 17:30

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?