Kızılay’dan Ramazan için “hilal olsun Türkiye” kampanyası

Kızılay, “Ramazan’da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya ile yaklaşık 15 milyon kişiye yardım ulaştırmayı hedefliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan’da milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için hazırlıklarını tamamlayan Türk Kızılayı, “Ramazan’da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya ile ağırlıklı olarak Türkiye’deki yoksul sofralara el uzatacak. Ramazan bereketini Türkiye’nin her köşesine ve dünyanın dört bir yanına taşıyan Kızılay’ın, bu kapsamda yapacağı faaliyetler ve kampanya tanıtımı için Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

“37 ÜLKEDE 39 NOKTADA ÇALIŞACAĞIZ”

Ramazan’ın yoksulun halini anlama, sevindirme ayı olduğunu söyleyen Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “Yardım seven kuruluşlar olarak bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ediyoruz. Geçen Ramazan’da 9 milyonu yurt içi, 1 milyonu yurt dışında olmak üzere 10 milyon kişiye ulaşıp sofraları şenlendirdik. Türkiye dışında bu yıl 37 ülkede 39 noktada çalışacağız. Bu sene ağırlıklı olarak yardımlarımızı yurt içinde ihtiyaç sahiplerimize ulaştırmayı hedefledik. Geçen yıllara oranla yurt içine yapacağımız yardımlar daha fazla olacak. Bizler komşusu açken tok yatmayız, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını gidermeden kendimizi mutlu addetmeyiz. Yani ağırlıklı olarak ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine, yoksul sofralara ulaşmaya çalışacağız ama bununla beraber dünyada 37 ülkede de yardımlarımız olacak” ifadelerini kullandı.

“400 BİN GIDA KOLİSİYLE 400 BİN HANEYE ULAŞaCAĞIZ”

Yardım ulaştırılacak ülkeler arasındaki Yeni Zelanda’da katliam yaşayan Müslümanların dertleriyle dertlenmeye, acılarını paylaşmaya gideceklerini belirten Kınık, “Yurt içi iftarlarda 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 400 bin gıda kolisiyle 400 bin haneye ulaşmaya çalışacağız. Geçen Kurban Bayramı’nda bağışlanan kurban payları konserve haline getirildi. Bunlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Aynı zamanda bir kısım kurban paylarımız da donmuş karkas et olarak yaklaşık 4 milyon 400 bin insana, özellikle yatılı okullarda okuyan yavrularımıza, aşevlerimiz aracılığıyla ulaştırılacak. Umarız kıymetli bağışçılarımızın destekleriyle 400 bin gıda kolisinin üstüne çıkarız. Kolilerimizde, ağırlık olarak bir aylık ihtiyacın giderileceği kuru gıdalar var. İki paket hazırlandı. Biri 65 liralık yaklaşık 13 kilogramlık bir paket. Diğeri de 120 liralık paket. Bu vesileyle 1 milyon 600 bin insana ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sene ilk defa 100 bin kolinin içine çocuklar için bayram sürprizi hazırladık” açıklamasında bulundu.

Kemal Sala - Milli Gazete

 

 

 

 

 

26 Nisan 2019 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?