Ahmet Davutoğlu cephesi: Geç bile kalındı, AKP'ye eleştiriler sürecek

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı manifestonun yankıları sürerken, Davutoğlu'na yakın kaynakların konuya ilişkin dikkat çeken sözler sarf ettiği belirtildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun, AKP'ye karşı açıkladığı manifestonun yankıları sürüyor.

Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberinde Davutoğlu tarafından yayınlanan manifestonun 'neden şimdi' ilan edildiğine dair yorumlara yer verildi. Haberde Davutoğlu'na yakın kaynaklara göre açıklanan manifesto, AKP'de yenilenme ihtiyacı görüldüğünden ötürü yayınlandı.

Independent Türkçe'de yayınlanan haberde Davutoğlu'na yakın kaynakların düşünceleri şu şekilde yer aldı:

"Bugün partimiz her açıdan bir yenilenme ihtiyacı içindedir. Seçimsiz geçmesi beklenen dört yıl böylesi bir yenilenme ihtiyacı için gerekli zamanı sağlamaktadır. Bu dönemde AK Parti kökten bir yenilenme süreci yaşarsa kaybettiği söylem ve politika dinamizmini yeniden kazanabilir. En önemlisi de hızla kaybetmekte olduğu moral üstünlüğü tekrar elde edebilir. Bu büyük tarihi mirasın ve emanetin fani kişiliklerimizden bağımsız olarak sahipsiz kalması beklenemez."

'AKP ÇIKAR ÇEVRELERİNİN PARTİSİ OLDU'

Söz konusu haberde Davutoğlu'na yakın kaynaklara göre AKP'nin dar bir çevrenin ve çıkar çevrelerinin partisi haline dönüştüğü belirtildi. Davutoğlu'na yakın çevrelere göre, açıklanan manifestonun AKP'nin problemlerinin tespiti ve çözümünde önemli bir etkiye sahip olacağı belirtildi.

Davutoğlu'nun, atacağı adımların sadece manifestoyla sınırla kalmayacağı, AKP içindeki ve dışındaki siyaset kurumundan ümidini kesmiş bütün toplum kesimleriyle irtibat kurulacağı da kaydedildi.

Davutoğlu'nun AKP'ye yönelik eleştirilerinin devam edeceğine dair şu ifadelere yer verildi:

"Davutoğlu’nun çıkışlarının bu manifestoyla sınırlı kalmayacağı söyleniyor ve AK Parti içinde kendisiyle aynı hissiyatı taşıyanların daha geniş bir kesim olduğuna inanılıyor. Bu nedenle Davutoğlu eleştirilerine devam edecek."

25 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Yunus Emre Şahin - davutoğlu'na helikopter gönderecekler mi acaba? merak ediyorum mesela abdullah gül'e gönderdiler

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 10:31
05

Garip - Geç kaldın Davutoğlu.Hemde çok geç...

Yanıtla . 9Beğen 25 Nisan 15:35
04

M.gariban - Akp kurulurken; çîkar cevreleri kurmadımı? Hemde uluslararsi siyonistler vb

Yanıtla . 7Beğen 25 Nisan 14:57
03

Vtn - Sayın hocam;

Şimdimi anladınız gerçekleri...

Yanıtla . 3Beğen 25 Nisan 14:14
02

Mumin - Akp genel başkanı niye susar.halbuki şimdiye kadar yandaş gazetelerde de bir öyle sert çıkş yık bir kaç yazar dışında ilginç .

Yanıtla . 2Beğen 25 Nisan 14:07
01

Ekremin Sakinliği - Saadet'e gel Ahmet Hoca. Come To Saadet :D

Yanıtla . 4Beğen 25 Nisan 12:36

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?