Reklamı Kapat

MHP'li Semih Yalçın: Şehit cenazelerinde tepkiler son olmayacaktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Çubuk'ta yaşananlar, MHP'ye fatura edilmeye çalışılmaktadır." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MHP'ye yönelik eleştirilere cevap verdi. Yalçın, "Çubuk'ta yaşananlar, MHP'ye fatura edilmeye çalışılmaktadır. Lakin işin aslı başkadır. 'Bu bir tertiptir' diyenler halkın tepkilerini, duygularını, acılarını küçümsemekte, göz ardı etmektedir" dedi.

Yalçın, "Bölücü terör örgütü mensuplarınca Hakkari'de şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı için Ankara'nın Çubuk ilçesinde düzenlenen cenaze töreni sırasında meydana gelen olaylar, her bakımdan ders ve ibret verici olmuştur" dedi.

"Şehit cenazelerinde siyasilere yönelik tepki ve taşkınlıklar ilk değildir, son da olmayacaktır" ifadesini kullanan Yalçın, şöyle devam etti:

"Törende CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protestolar dolayısıyla derhal MHP'yi suçlayan, hafızaları nisyan ile malul ve önyargı şampiyonu CHP'liler geçmişten birkaç misal hatırlarlarsa akılları başlarına gelecektir. Geçmişte bazı bakanlara şehit cenazelerinde gösterilen tepki, şimdi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na ve CHP'lilere gösterilmiştir. Dönemin siyasileri maruz kaldıkları bu tepkilerin halktan geldiğinin bilinciyle genellikle üzerine fazla gitmemiş; hazımlı, sabırlı ve mutedil davranmışlardır.
Bu protestolara o zaman tepki vermeyen, hatta hükümetin aldığı tepkiler karşısında kıs kıs gülen CHP'liler, şimdi aynı şey liderlerinin başına gelince avaz avaz bağırmakta, çırpınmaktadır. CHP'liler, ortalığı yatıştıracak yere yangına körükle gitmektedir. Seçimlerde aldıkları birkaç belediye başkanlığıyla ellerine fırsat geçmiştir ve bu siyasi çıkar amacıyla alabildiğine kullanılmak istenmektedir. 'Artık seçim atmosferinden çıkılmalı, Türkiye'nin meselelerine odaklanılmalı' diyenlerin şimdi hala seçim sonuçlarından çıkan tabloyu köpürtmeye çalışmaları manidardır. Demek ki samimi değillerdir. Demek ki 'Millet ittifakı' bunların dillerinin ucundadır, yüreklerinde değildir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları hem sorumsuzluk hem de ucuz kahramanlıktır."

'KONUNUN BİR DE BAŞKA VEÇHESİNE BAKMAK LAZIMDIR'

"Konunun bir de başka veçhesine bakmak lazımdır" diyen Yalçın, şunları kaydetti:

"Çubuk'ta meydana gelen türden protestolar kime yarar sağlar, kimin eline malzeme verir? Kim bunu siyaset tacirliğiyle kara çevirir? Kim döner döner yine kullanır? CHP'nin siyaseti, birkaç gün sonra kutlanacak 1 Mayıs'ın provası mıdır? Gezi atmosferinin yeniden getirilme çabası mıdır? Bu gibi soruların cevabı aranmalıdır. Çubuk'ta yaşananlara rağmen 'Bir milim geri adım atmam' diyen CHP lideri bundan ders çıkarmamışa benzemektedir. CHP sözcülerinin ve başta Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları, bu meselenin çirkin şekilde kaşınacağının ve bundan sonraki muhtemel provokasyonların da siyaseten kullanılacağının işareti olmuştur.

Çubuk'ta yaşananlar, MHP'ye fatura edilmeye çalışılmaktadır. Lakin işin aslı başkadır. 'Bu bir tertiptir' diyenler halkın tepkilerini, duygularını, acılarını küçümsemekte, göz ardı etmektedir. 'PYD'yi terörist örgüt olarak görmüyorum. Selahattin Demirtaş'ın politik duruşunu beğeniyorum' diyen kafayla şehit cenazelerinden siyasi rant elde etmeye, üstelik şehit ailelerinin ve halkın hissiyatını yok saymaya çalışan zihniyet aynıdır. Hem şehit ailesine başsağlığı dilemek hem de Selahattin Demirtaş'ı övmek ikiyüzlü bir siyasettir. Şehitlerimizin katilleri ile omuz omuza hareket edip milletin acılarını anlamaya çalışmayıp görmezden gelenler için halk nezdinde elbette bunun bir karşılığı olacaktır. Meseleyi yatıştırmak yerine yangına körükle gidenlerin kendileri yanacaktır. Rüzgar ekenler, fırtına biçecektir."

24 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Mustafa Arpacak - Koskoca Mersin büyük şehir belediye başkanı Burhanettin Kocamaz a oyun oynandı ..

İyilik zayi olmaz

Kötülük unutulmaz

Herkes ettiğini bulur..

Hadis -i Şerif

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 19:24
06

Ali Haydar - Tarih 12 Ocak 2000 bebek katili Abdullah Öcalan ın idamı ertelenmiş

İmza Bülent Ecevit İmza Devlet Bahçeli İmza Mesut Yılmaz.Buna ne diyeceksiniz.

Yanıtla . 2Beğen 24 Nisan 19:14
05

Murat Yıldırım - 12 Eylül 1980 ihtilalinde ülkücüler biz komünizmle mücadele ettik vatanımızı kurtardık dediler

Sıkıyönetim savcısı Nurettin Soyer size komünizmle mücadele emrini kim verdi diye sordu

Ülkücüler kendilerine komünizmle mücadele emrinin kimin verdiğini bulamadılar

Kenan Evrene bu kadar genç öldürüldü ihtilali neden daha önceden yapmadınız diye sordular

Kenan Evren şartların oluşmasını bekledik demişti Şartları kimlerin oluşturdu bilemiyoruz..

Yetmiş yaşındayım 1960 ihtilalinide 12 Eylül ihtilalinide Talat Aydemir kalkışmalarını 12 Mart ı 28 Şubatı çok iyi biliyorum Bu işlere tevessül edenler bir şekilde kendilerini kurtarıyorlar Olan dört fakir fukara çocuğuna oluyor Siyaset edep adap içerisinde yapılmalı sandıktan çıkan sonuçlara da saygı gösterilmelidir...

Yanıtla . 2Beğen 24 Nisan 18:50
04

abuzer - Kandan beslenenler ağzı salya sümük bu olaya seviniyor ve hala utanmadan buradan mesaj vermeye çalışıyor. Ama sizi tetikçi olarak kullananlar gün gelip buruşturup bir kenara atacak.

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 17:21
03

Özay Görgün - Metin Yüksel'i şehit edenler kimdi ve neden yaptılar hemde namaz çıkışında?

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 16:34
02

mehmet karakan - Adam açık açık Tehdit ediyor.Aslında onlar da görüyorlar İktidar elden yavaş yavaş kayıyor belki ortalıkda kaos olursa bir süre daha iktidarda kalabılırler.Ama Nafile çırpınışlar Istanbulda Kenar İlçe Bşk.nı Geldı Koca Baş bakanı TBMM Bşk.nını alt edip Seçimi kazandı 4.5 Yıl sonra Millet İttifakı Bu İktidarın her türlü haksızlıklarına son verecektir.Adil Paylaşım ve Adil Düzen Gelecekdir.Sn.Kılıçdaroğle Sn.Akşener ve Sn.Karamollaoğlu üçüde komplekssiz ve uyumlu Yöneticiler 2023 Yılında Güzel Ülkeme Barış Huzur ve Bereket gelecekdır.İşsizlik ve Enflasyon düşecektir.Bunun için DUA Ediyoruz.Olan kime olacak Yazılı ve görsel medyadaki yandaşlar olacaktır.

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 16:29
01

Eyup - Secim dönemi boyunca MHP-AKP vatansever digerleri vatan haini degilmiydi? Insanlar zaten cahil, 2 paket makarnaya ya da "reisin" esip gürlemesini dünyayi titretmek zannediyor. Bu insanlara bunlar vatan haini dedigin zaman cok düsünmüyor hemen inaniyor. Sonra suclu biz degiliz. Kim o zaman? Insanlari geren birbirine adeta düsman halina getiren kimse vatan hainide, suclu odur. Biz kardes olamazsak, tepemize binecek cok olur bir gidim ilerleyemeyiz .

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 15:58

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?