Reklamı Kapat

Saadet Lideri Karamollaoğlu'ndan önemli açıklamalar - Son Dakika Canlı

Son dakika haberi... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme önemli değerlendirmelerde bulundu.

Video için play'e tıklayın

Son dakika haberi... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Saadet Lideri Karamollaoğlu, "Taban tabana zıt insanların bir araya gelerek müşterek bir davayı, özellikle ülkenin bütünlüğünü ve bağımsızlığını hedef alan çalışmalarda ittifak sağlayarak bütün güçlüklerin üstesinden gelinebileceğine inanıyorum. Sorunlarımız ancak böyle çözülür." dedi. 

TOPLUMSAL UZLAŞMA MESAJI

Güçlü Türkiye'nin en önemli güvencesinin güçlü bir meclis olduğunu vurgulayan ve TBMM'nin kurulduğu dönemde toplumun farklı kesimlerinden temsilcilerin aynı çatı altında toplanabildiğini belirten Karamollaoğlu şunları kaydetti: 

"Sağcısından solcusuna, muhafazakarından liberaline her düşünceden kişiler bu mecliste yer almıştır. Milli Mücadele'nin başarılı olmasında belkide en büyük etken bu yapı olmuştur. Toplumsal uzlaşma başka bir şekilde sağlanamaz. Taban tabana zıt insanların bir araya gelerek müşterek bir davayı, özellikle ülkenin bütünlüğünü ve bağımsızlığını hedef alan çalışmalarda ittifak sağlayarak bütün güçlüklerin üstesinden gelinebileceğine inanıyorum. Sorunlarımız ancak böyle çözülür. Bu durumun oluşturduğu handikaplar bugün açık bir şekilde görülmektedir. Özellikle yeni sistemle gelen partili cumhurbaşkanlığının zararlarını hep birlikte yaşıyoruz. Bizim 16 Nisan referandumundan önce yaptığımız uyarılar ortadadır. Bugün bu uyarıları AK Parti içinde önemli isimlerde dillendirmeye başlamışlardır. Biz hatanın nereden dönülürse kar olacağına inanıyor bu konuda yapılan açıklamaları samimi buluyoruz. Umarız ki bu hatalardan biran önce dönülür, partili cumhurbaşkanlığı uygulaması kalkar. TBMM hak ettiği değeri görmeye başlar"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SICAK DEMİRİ SOĞUTMALIDIR

Karamollaoğlu, "Biz eğer problemlerimizin farkına varmak, doğru yorumlamak, doğru fikirler üretmek istiyorsak bizim karşımıza farklı fikir ve projelerle gelenleri sakin bir şekilde dinlemeli ve kararı ondan sonra almalıyız. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemen seçimler ardından söylemiş olduğu sıcak demiri soğutmalı ve Türkiye İttifakını sağlanmalıdır. Despotluk kimseye fayda sağlamaz. Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katıldığı sırada saldırıya uğradı. Ben kendisine bizzat geçmiş olsun dileklerimi ilettim, bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum. Bu yaşanan saldırı ne yazık ki siyasette kullanılan üslubun bir sonucudur." dedi. 

'HUZURSUZLUĞUN SEBEBİ KULLANILAN BU ÇİRKİN DİLDİR'

Karamollaoğlu şöyle devam etti: "Türkiye’de muhalefetin tamamının medya algısı ile şeytanlaştırılmaya çalışılmasının bir sonucudur. Fakat bu tür bir hadisenin bir daha yaşanmaması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. İktidar kullandığı dili muhakkak değiştirmeli, yumuşatmalıdır bir siyasi partiye yakışır tavır takınmalıdırlar. Sayın Cumhurbaşkanı bütün siyasi parti liderlerini bir masa etrafında toplamalıdır. Ülkemizde el birliği ile bir konsensus oluşturulmalıdır. Bu memleketi sadece ben seviyorum demek kimsenin haddine değildir. Bu memleket bizimdir, hepimizindir. Bu memlekette birileri halkı vatan sever ve vatan haini olarak nitelendirir ise, insanlar da şehit cenazesinde saldırı gerçekleştirir. Ülkedeki huzursuzluğun sebebi kullanılan bu çirkin dildir."

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

* Dün TBMM’nin açılışının sene-i devriyesiydi. 23 Nisan 1920’de ülkemizin işgal altında olduğu bir atmosferde, her şeye rağmen iman varsa imkanda vardır diyen bir grup vatanseverin büyük emeklerinin sonucudur TBMM yani TBMM milli ve manevi değerlerimiz üzerinde yükselmiş bu milletin iradesinin yegane tecelligahıdır. Güçlü bir Türkiye’nin en önemli güvencesi güçlü bir Meclis’tir. Güçlü bir Meclis’in en önemli şartı ise, kuvvetler ayrımı ilkesinin tesisi ve temsilde adaletin sağlanmasıdır. Güçlü bir meclis bunun neticesinde ise adil bir yönetim çocuklarımıza bırakacağımız en önemli mirastır. Çocuklarımıza yaşanılabilir bir Türkiye'yi miras bırakmak ise hepimizin öncelikli görevidir.

* Bugün ne yazık ki 16 Nisan Referandumunda geçilen Başkanlık sistemi ile TBMM gücünü eskiye nazaran kaybetmiştir. Bu durumun oluşturduğu handikaplar bugün açık bir şekilde görülmektedir. Özellikle yeni sistemle gelen partili cumhurbaşkanlığının zararlarını hep birlikte yaşıyoruz. Bizim 16 Nisan referandumundan önce yaptığımız uyarılar ortadadır. Bugün bu uyarıları AK Parti içinde önemli isimlerde dillendirmeye başlamışlardır. Biz hatanın nereden dönülürse kar olacağına inanıyor bu konuda yapılan açıklamaları samimi buluyoruz. Umarız ki bu hatalardan biran önce dönülür, partili cumhurbaşkanlığı uygulaması kalkar. TBMM hak ettiği değeri görmeye başlar.

* Biz eğer problemlerimizin farkına varmak, doğru yorumlamak, doğru fikirler üretmek istiyorsak bizim karşımıza farklı fikir ve projelerle gelenleri sakin bir şekilde dinlemeli ve kararı ondan sonra almalıyız.

* Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemen seçimler ardından söylemiş olduğu sıcak demiri soğutmalı ve Türkiye İttifakını sağlanmalıdır. Despotluk kimseye fayda sağlamaz. 

* CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesine katıldığı sırada saldırıya uğradı. Ben kendisine bizzat geçmiş olsun dileklerimi ilettim, bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum. Bu yaşanan saldırı ne yazık ki siyasette kullanılan üslubun bir sonucudur.

* Türkiye’de muhalefetin tamamının medya algısı ile şeytanlaştırılmaya çalışılmasının bir sonucudur. Fakat bu tür bir hadisenin bir daha yaşanmaması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

* İktidar kullandığı dili muhakkak değiştirmeli, yumuşatmalıdır bir siyasi partiye yakışır tavır takınmalıdırlar.

* Sayın Cumhurbaşkanı bütün siyasi parti liderlerini bir masa etrafında toplamalıdır. Ülkemizde el birliği ile bir konsensus oluşturulmalıdır.

* Ekonomik kriz derinleşiyor. Varlıklarınızı ipotek ederseniz yarın Türkiye'ye el koyarlar.

* Gaz sıkışmasını iktidar düzeltecek.

# SON DAKİKA İLE İLİŞKİLİ:
# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

24 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Akinci 1453 - herkese hakaret et,milleti kutuplastir,senden haric herkes hain olsun,sonrada milli birlikten bahset.bay erdogan aciklamalarina artik sakalli hüsnü kasketli ahmet ampül hasanlar bile inanmiyor...kalite milli görüs davasina sadik kalanlardadir, tesekkürler temel baskanim !

Yanıtla . 2Beğen 24 Nisan 23:03
04

İgmg - Sayın Başkanın şehitlerimizin karşına geçip nasıl hesap verecek,,,

Şehit ailelerinin nasıl yüzüne bakacak,,

Yanıtla . 1Beğen 24 Nisan 20:31
03

Istanbul - sayın genel başkanım sizin kalitenizi anlayacak akıl yok hükümette bunların işi menfaatt çıkar işi

Yanıtla . 5Beğen 24 Nisan 19:37
02

Resul - Ne kadar tertemizce tek cümleyle açıklamış başkanım. Ellerinizden öpüyorum

Yanıtla . 5Beğen 24 Nisan 19:23
01

Bilgi - Temel beye katılıyorum,Tekrar eski sisteme dönülmeli ve beştepe asıl başbakanlık binasının yetersizliğin den başbakanlık için yapılmıştı,Orası da başbakanlık konutu olsun

Yanıtla . 2Beğen 24 Nisan 14:06

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?