Temel Karamollaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyareti

Son Dakika... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen ziyarette Kemal Kılıçdaroğlu'na "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Haber albümü için resme tıklayın

Son Dakika... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şehit cezanesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmek için CHP Genel Merkezine geldi. Karamollaoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu'na 'geçmiş olsun' derken, bir taraftan da konuşmalar esnasında suçlayıcı tavırların takınılmasını da doğru bulmuyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu ise, "İktidar sahiplerinin üzerine ciddi bir görev düşüyor. Suçlayarak değil, sonuca ulaşarak, failleri bularak ve onları adalete teslim ederek görevlerini yerine getirirlerse ben de bundan mutluluk duyarım. Benzer olaylar da bir daha Türkiye'de yaşanmamış olur" ifadelerini kullandı. 

Karamollaoğlu'nu kapıda CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak karşıladı. Karamollaoğlu'na Saadet Partisi milletvekilleri Cihangir İslam, Abdulkadir Karaduman, genel başkan yardımcıları Mesut Doğan ve Birol Aydın eşlik etti. 

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu partiden ayrılırken, kendisini uğurlayan Kılıçdaroğlu ile gazetecilerin sorularını cevapladı.

SUÇLAYICI İFADELERLE KONUYU ELE ALIRSANIZ GÜVEN SARSMIŞ OLURSUNUZ 

Saldırıya ilişkin değerlendirmesinin sorulduğu Karamollaoğlu, şunları ifade etti:

"Çirkin bir saldırıydı. Zaten esas itibariyle bir geçmiş olsun demek için Sayın Kılıçdaroğlu'nu ziyarete geldik. Bir seçim atlattık, biraz gergin bir ortam oluştu. Sayın Cumhurbaşkanı 'Artık önümüzde seçim vesaire yok 4,5 sene, o halde şu sıcak demiri soğutalım.' demişti. Doğru bir ifade ama dünkü saldırılar, hadiseler maalesef birilerinin Türkiye'de bu sıcak havanın soğumasına fırsat verilmesini istemedikleri kanaatini doğurdu. Elbette bunun adımları atılmalı ve mutlaka Türkiye'de hava sakinleştirilmeli. Sayın Kılıçdaroğlu'na 'geçmiş olsun' derken, bir taraftan da konuşmalar esnasında suçlayıcı tavırların takınılmasını da doğru bulmuyoruz. Yani bir hadise meydana gelmiş, siz o hadiseyi değerlendirip, faillerini yakalayıp, gerekli işlemleri yapmanız icap ederken, bir taraftan da suçlayıcı ifadelerle konuyu ele alırsanız, bu güven duygusunu ister istemez sarsar."

BİZ TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMEZLİĞİ KONUSUNDA İTTİFAK EDERİZ

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye ittifakı' açıklaması olmuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 'Bizim ittifakımız Cumhur'dadır, Türkiye ittifakından bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır. Ülke bazlı siyasi bir ittifak olmaz, olamaz." ifadelerini kullandı, bununla ilgili değerlendirmeniz nedir?" sorusunu Karamollaoğlu, şu şekilde cevapladı:

"Ben, bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanının ifadesi de açık. Aslında bizim ittifak ettiğimiz konular Türkiye'de belli. Biz, Türkiye'nin birliği, bölünmezliği konusunda ittifak ederiz, teröre karşı tavır koyma noktasında ittifak ederiz. Bunlar da Türkiye için önemlidir. Onun çözümü noktasında farklı yaklaşımlar olabilir, bu da demokrasinin tabii olarak bir yansıması, öyle kabul etmek lazım."

SUÇLAYARAK DEĞİL FAİLLERİ ADALETE TESLİM EDEREK BENİ MUTLU EDERLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıya ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

"Dün yaşadığım linç girişiminin bütün boyutlarıyla araştırılması, sorgulanması, faillerin yakalanıp adalete teslim edilmesi benim en büyük dileğimdir. Partimizin de en büyük dileğidir. Sade, sokakta yaşayan vatandaşımızın da en büyük dileğidir. 21'inci yüzyılın Türkiyesinde böyle bir olayın yaşanmasından son derece üzgünüm. Hele hele bir şehidin namazının kılınmaması, kılınmasına engel olunması benim madden de manevi olarak da kabul edeceğim bir olay değildir. O nedenle iktidar sahiplerinin üzerine ciddi bir görev düşüyor. Suçlayarak değil, sonuca ulaşarak, failleri bularak ve onları adalete teslim ederek görevlerini yerine getirirlerse ben de bundan mutluluk duyarım. Benzer olaylar da bir daha Türkiye'de yaşanmamış olur."

Açıklamaların ardından Karamollaoğlu, CHP Genel Merkezi'nden ayrıldı.

22 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Ts-61 - Sn. BiLGe BaŞKaNıMız, Yine Bilgeliğe yakışanı yaptınız.! İyi ki varsınız.! Allahü teala sizleri bu Ülkenin başından eksik etmesin.! Amiin.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 22:30
03

Ilhan - Bu bir sağ-sol çatışmasi çikartmak isteyen dış güçlerin plani olabilir.

Bu ahlak dışı saldiriyi hiçbir parti sahiplenmeden saldirgana en üst düzeyden ceza verilmesi gerekir.

Böyle ahlaksizlari lanetliyorum.

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 19:08
02

Resul - İşte gerçek parti lideri; Temel Hocamız. Haklının yanında. Heryerde bulunan Temel Hocam halk sizin mükemmelliğinizi görsün . Samimi müslüman partisi neymiş öğrensinler.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 17:28
01

Yunus - Adam gibi adam, bilge lider Temel Karamollaoğlu,vatandaş olarak seni çok takdir ediyor,çok seviyoruz.Hem kibar hem bilgili hem de dürüstsün. Kemal Bey'e yapılan organize saldırıyı da kınıyoruz.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 15:48

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?