Recai Kutan: Milli Görüş'ün tek partisi Saadet Partisi'dir

Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Başkanları Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Kutan gençlere önemli öğütlerde bulunurken, Gençlik Kolları Başkanı Karaduman bütün gençlere ulaşacaklarını belirtti

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları, İl Başkanları Toplantısı Ankara’da geniş katılımla gerçekleştirildi. Heyecan ve coşkunun hâkim olduğu toplantıda yurdun dört bir yanından gelen Saadet Partisi gençlik kolları il başkanları hazır bulundu. Toplantının açılışında Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan, gençlik yıllarından itibaren siyasi mücadelesi başta olmak üzere Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile tanışmasını anlatarak konuşmasına başladı.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TEK TEMSİLCİSİ SAADET PARTİSİ’DİR

Erbakan Hoca ile ilgili anılarını gençlere aktaran Kutan, “Erbakan Hoca’yı yakından bilmek lazım.  Erbakan siyasi kimliğiyle tanınır. Hep siyasi geçmişi anlatılır. Ancak Erbakan Hoca ‘biz siyaset yapmıyoruz, Hakk’ın hâkimiyeti için cihad yapıyoruz’ derdi. Kapatılan partilerin ardından Saadet Partisi kuruldu. Benim için de büyük şereftir. Bu partinin kurucu genel başkanlığını ben yaptım. Erbakan Hoca Saadet Partisi için şunu derdi, “Milli Görüş’ün tek partisi vardır, o da Saadet Partisi’dir. Bazı partiler çıkıp biz Milli Görüşçüyüz derse palyaçoya benzer” ifadelerini kullandı.

AHLAK VE MANEVİYAT BAYRAĞINI EN ÖNDE TAŞIYACAKSINIZ

Kutan, Erbakan Hoca’nın gençlere özel ilgiyle yaklaştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Hocamızın en fazla üzerinde durduğu gençlerdir. ‘Bizim geleceğimiz gençlerdir’ derdi. Onların üzerine eğilirdi. Sürekli konferanslar verirdi. Gençlere hep tavsiyede bulunurdu. Onlara muhakkak nefis terbiyesini öğütlerdi. ‘Önce ahlak ve maneviyat bayrağını en önde taşıyacaksınız’ derdi.  Erbakan Hoca, gençlere ‘bu ülkede ezilen, horlanan ve ötekileştirilen insanlara muhakkak siz sahip çıkacaksınız’ derdi. Pırlanta gibi gençler yetiştirdik. Herkes kendi başına değil, herkes disiplin içinde hareket edecek.” 

BU SEÇİMİN KAZANANI SAADET PARTİLİ GENÇLERDİR

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, “Türkiye’yi bir uçurumun köşesine getiren bu iktidardan kurtulmamız lazım. İstanbul, Ankara’yı kaybeden iktidar partisi kendisinin kazandığını söylüyor. Gücünü devletten alanlar kaybetti.  Tarafsız ve bağımsız olması gereken bakanlar kaybetti. Vatandaşa küfretmek için gezen bakanlar kaybetti. Medyanın yüzde 95’ini elinde bulunduranlar kaybetti. Kendi hırsızını savunanlar kaybetti. 10 dakika sonra belediye görevlilerinin keseceğini bildiği halde parti bayraklarını, afişlerini asanlar Saadet Partili gençler bu seçimin kazananıdır. Cebindeki son kuruşunu partinin tanıtım faaliyeti için harcayan Saadet Partililer bu seçimin kazananıdır” dedi.

YAŞANAN YANLIŞLIKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Bugünden itibaren her yerde gençlere ulaşmak için çalışacaklarının altını çizen Karaduman, “Siz hakikat bayrağını hiç bırakmadınız. Bu imtihanlar bizim ‘biz’ olduğumuzu gösterdi. Bizim derdimiz Cenab-ı Hakk’ın huzuruna sağlam bir şekilde çıkmaktır. 10 yıl sonra doğacak çocukların bize hesap sormaması için çalışmamız gerekiyor. Parasızlığa ve şartlara teslim olmadan çalışmalıyız. Bizim derdimiz ve bizim gayemiz yaşanan yanlışlıkların ortadan kaldırmaktır” diye konuştu.

Millî Gazete

# ABDULKADİR KARADUMAN İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

21 Nisan 2019 - Siyaset

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Milli - SN.R.KUTAN, MİLLİ GÖRÜŞÜN TEK TEMSİLCİSİNİN SAADET PARTİSİ OLDUĞUNU EFENDİ AĞA VE DAMAT EFENDİYEDE HATIRLATINIZ LÜTFEN.KULAKLARINA KÜPE OLSUN

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 21 Nisan 16:16

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?