Reklamı Kapat

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ı hedef aldı: Arkadan hançerlediler

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ı sert sözlerle hedef aldı. Metiner, "Seçimin faturasını geçmişte olduğu gibi Reis'e kesiyorlar" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde “Çekin artık şu zehirli dilinizi üstümüzden” başlıklı yazısıyla 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve seçim sonuçlarını değerlendiren eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı hedef aldı. 

ARINÇ:'SERTLİK VE TEHDİTLE YOLA ÇIKANLAR KAYDECEK'

Çorum'da katıldığı bir programda konuşan Arınç, "Seçimlerden bir gün önce bana sordular. Dediler ki seçim sonuçlarını nasıl görüyorsunuz. Onlara Hoca Ahmet Yesevi’nin sözlerini hatırlattım. Tatlı dil ve yumuşak huyla konuşanlar, yola çıkanlar kazanacak. Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek, dedim. Bu ne demek dediler. Arif olan anlar dedim. Bilmiyorum doğru mu söyledim. Ahmet Yesevi’nin dediği doğru da, benim yorumum doğrumu bilemiyorum." ifadelerine yer vermişti. 

GÜL: AK PARTİ'NİN KURUCU İLKELERİNDEN YOLUNU ÇEVİREN BEN MİYİM?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise seçim sonuçlarının ardından verdiği bir röportajda, "AK Parti’nin kurucu ilkelerinden yolunu çeviren ben miyim? Elimdeki 30 km öteyi gösteren dürbün ile baktığımda gördüğüm engeli, engebeyi işaret ettiğim için suçlanmam haksızlık değilse nedir?" diye sormuştu. 

Gül ve Arınç'ın sözlerinin ardından bir yazı kaleme alan Mehmet Metiner, isim vermeden iki ismi sert sözlerle eleştirdi. Metiner yazısının ilgili kısmında şu ifadeleri kullandı: 

"REİS'İ ARKADAN HANÇERLEDİLER"

"İstanbul seçimleri organize/örgütlü bir operasyonla CHP adayına kazandırıldı. Pensilvanya’daki deccalin başındaki örgütün bir terör örgütü olduğuna inanmayanlar 15 Temmuz gecesi “ahmaklıkları”na sahiden yanmış olsalardı İstanbul seçimlerindeki FETÖ operasyonu konusunda zerre miskal kuşku taşımazlardı. 17/25’teki operasyonun, Gezi sürecindeki vandallığın ve kaosun arkasında FETÖ’nün olduğuna inanmadıkları gibi... FETÖ’nün tasfiye sürecinde onlar “yolsuzluk” ve “mağduriyet” edebiyatı yaptılar. 17/25 Aralık’ta Reis’e operasyon çekilirken en etkili ve yetkili makamlarda olmalarına rağmen çıkıp Reis’i sahiplenmediler. Tersine Reis’i arkadan hançerlediler. Gezi sürecinde de aynısını yaptılar. Şimdi aynı beyler tekrar başlarını uzatmaya başladılar.

'SEÇİMİN FATURASINI GEÇMİŞTİ YAPTIĞI GİBİ REİS'E KESİYOR'

Birisi Ahmet Yesevi’ye atıfla İstanbul seçiminin faturasını tıpkı geçmişte yaptığı gibi Reis’e kesiyor. Ama kurnazlıkla. İsim vermeden. Reis’in üslubuna göndermede bulunarak. Diğeri ise “Kurucu ilkelerden saparsanız akıbeti bu olur!” türünden aslında memnuniyetini izhar eden bir yerde durduğunu gösteriyor. Elinde güya 30 km ötesini görebilen bir dürbün varmış da önceden bunu öngörüp söylediği için haksızlığa uğramış da vs... Keşke bir de kendisine bakan bir dürbünü olsaydı diyorum. “En tepeden iniyorum. Bana pek layık değil ama şu-şu koltukları benim için hazırlayın!” anlamına gelen o kibir ve enaniyet kokan tavrını acaba o dürbün kendisine nasıl gösterirdi? Belki de öyle bir dürbünden yoksun olduğu için Erdoğan düşmanı kampın “çatı adayı” olma noktasına kadar sürüklendi. Hem trenden iniyor hem de hala trenin içindeymiş gibi eleştiriler getiriyor. “AK Parti’nin kurucu ilkelerinden yüzünü çeviren ben mi oldum” diyor. Kim peki? Recep Tayyip Erdoğan pek tabii. Kendileri pek bir demokrat, Erdoğan ise “diktatör”! Yazıklar olsun!

'DİNİME DAHLEDEN BARİ MÜSELMAN OLSA

O zatın elindeki dürbün ne hikmetse sadece Erdoğan’a odaklı! Erdoğan yönetimindeki partinin ve hükümetin yanlışlarını görüp eleştirdiği için pek bir haksızlığa maruz kaldığından şikayetleniyor bir de! Kibrin ve kurnazlığın bu kadarına pes doğrusu! Sen önce “Erdoğan düşmanı kampın ortak adayı” olmayı kabul edecek bir ihanetin içine nasıl düştüğünün hesabını ver de öyle konuş demezler mi? Ahmet Yesevi hazretleri üzerinden faturayı isim vermeden Reis’e kesen zat ise içindeki kini ve kıskançlığı bir türlü söküp atamayacağa benziyor. O zat nedense İstanbul seçimlerindeki FETÖ operasyonuna veya organize hile, desise ve yasa dışılıklara değinme ihtiyacı bile duymadan kazananın CHP adayı olduğu öncülünden hareketle akıl veriyor bir de. Eminim Ankara’daki seçimin kaybından da pek bir mutludur hazret! Orda burda “Benim gibileri uzaklaştırırsanız veya kıymetimizi bilmezseniz olacağı budur! Biz yoksak böyle olur işte!” deme fırsatını bulduğu için. Merak edenler için aktarayım o zatın atıf yaptığı Yesevi hazretlerinin sözünü mealen: “Tatlı dilli olan kazanır. Sert ve kırıcı dilli olan kaybeder.” Ne anlarsınız siz bu sözden? Pensilvanya’daki İblis’in gerçek yüzü ortaya çıkmadan önceki dili de pek bir tatlıydı değil mi? Boşuna “Dinime dahleden bari müselman olsa!” dememişler!"

* Müselman: Müslüman

20 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

11

Yavuz Coşkun - vur metin sende vur ihanet edenler ihanetin tadına varacaklar elbet

Yanıtla . 0Beğen 22 Nisan 17:51
10

Abdulkadir - Anlattıklarının çoğu doğru, ama ben Reis için her gün dua ediyorum. Allah Reisi senin gibi yalakalardarda korusun!

Yanıtla . 15Beğen 21 Nisan 21:00
09

Hilmi Keyhıdır - Sayın yazar " Alimler meclisinden firar eyledim ,cahiller meclisine ilhak eyledim, çok methü senamı verdiler zarar eyledim,Aleyhimde olanlanlardan kârım var benim " bunu unutma.

Yanıtla . 3Beğen 21 Nisan 06:36
08

Ramazan Sari - ''Yalakalıkta sınır yoktur''

m.metiner Hadep genel başkan yardımcısı

Yanıtla . 12Beğen 21 Nisan 01:59
07

Recep Seper - Gerçekler acıdır kimsenin hoşuna gitmez.Reise şak şak ve yalakalik yapmak yerine milletin verdiği mesajı anlamaya çalışıp kendinize çeki düzen vermelisiniz.

Yanıtla . 9Beğen 20 Nisan 23:51
06

Tayuptapmaz - Bu adam zaten ulusalcıların devşirme mit elemanı pkk sevicisi

Yanıtla . 9Beğen 20 Nisan 22:36
05

Murathan - Kime kescekler ülkeyi onlarmı yönetiyor banamı kesekler

Yanıtla . 6Beğen 20 Nisan 21:36
04

Başka Suat Yok - VALLAHİ AKLIM ALMIYOR! BU İKİ ŞAHIS AKP NİN KURUCULARI OLMALARININ KARŞILIĞINI ÇOK, ÇOK GÖRMÜŞLERDİ! CUMHUR BAŞKANLIĞI MECLİS BAŞKANLIĞI DEVLETİN EN YĞKSEK KADEMELERİNDE VAZİFE ALDILAR; NE VARKİ NÖBET DEĞİŞTİRMEYİ KENDİLERİNE YEDİREMEDİLER! ŞİMDİ ESKİ DAVA ARKADAŞLARINI ARKADAN BIÇAKLIYORLAR. MİLLET GÖRÜYOR YAPILAN İHANETLERİ İŞENER ŞEN DE C. BAŞKANI OLACAĞIM DOLDURUŞUYLA İSTİFA ETMİŞTİ. YILLARCA BEN NE B.K YEDİM DEDİ DURDU SONUNDA ÇOK TENKİT ETTİĞİ VE KARŞIT GÖRÜ

ŞLÜ PARTİDEN M. VEKİLİ OLDU ONURSUZ VE HAKİR BİR ŞEKİLDE..ŞİMDİ BUNLARA DERİMKİ KURUN PARTİNİZİ ASLA BARAJI AŞAMAZ VE REZİL OLURSUNUZ. YAZIK ÇOK YAZIK.BU KADAR HAİNLİĞE YÜREKLER DAYANMAZ..ESEN KALINIZ.

Yanıtla . 5Beğen 20 Nisan 19:10
03

Ts-61 - Hançere hançer, sadaka yerine geçer; Sn. Yağdanlık.!!!

Yanıtla . 19Beğen 20 Nisan 18:46
02

Ist - sen birazda kendine pay çıkar senin kadar oy kaybettiren yoktur başkasını suçlama senin yüzündende kaybetiyor ak parti

Yanıtla . 18Beğen 20 Nisan 18:00
01

Şeyhmüslüm - Sayın Metiner koltuk için Milli Görüş gömleğini çıkarıp, Erbakan Hocayı yarı yolda bırakıp FETÖ yü kendilerine hoca seçenlerin FETÖ den şikayetçi olmaya hajkları yoktur. Çükü sizler FETÖ nün ne olduğunu biliyordunuz ama sırf koltukiçin onunla işbirliği yaptınız. Evliya diye millete yutturmaya çalıştınız sonunda sizi ısırmaya başlayınca da sanki hiç suçunuz yokmuş gibi başkalarını suçlamaya başladınız. Bu nasıl bir zihniyet. Madem FETÖ ile mücadele ediyorsunuz neden FETÖ nün siyasi ayağının araştırılmasını istemiyorsunuz. Kendini suçtan muaf tutmak nasıl bir zihniyet. Çuvaldızı başkasına batırırken birazda iğneyi kendinize batırın...

Yanıtla . 38Beğen 20 Nisan 16:37

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?