Reklamı Kapat

Taner Yüncüoğlu: Kudüs bizi birleştiren en büyük güçtür

Uluslararası Kudüs Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD), ‘Hepimiz Meryem’iz’ kampanyası ile Filistinli kadınlara destek olmaya devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Uluslararası Kudüs Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) tarafından Kudüslü kadınların yaşadıklarına dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacıyla sene başında başlatılan ‘Hepimiz Meryem’iz’ adlı kampanyanın etkileri tüm dünyada hissediliyor. Kampanya kapsamında dün Uluslararası Kudüslü Kadına Destek Programı gerçekleştirildi. Programda UKEAD Başkanı Taner Yüncüoğlu, TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, Hazine ve Maliye Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, Malezya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fuziah Binti Salih ile Müslüman coğrafyasından birçok katılımcı yer aldı.

KUDÜS BİZİ BİRLEŞTİREN EN BÜYÜK GÜÇTÜR

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kudüslü kadınların mücadelesini anlatan sinevizyon gösterileri yapıldı. Programda konuşan UKEAD Başkanı Taner Yüncüoğlu, “Bugün burada savaşın ve acının en yoğun şekilde yaşanan Kudüs’ü, Filistin’i konuşmak için bir araya geldik. Bugün bu amaçla bir araya gelmek bile çok önemli. Bu sene başlattığımız ‘Hepimiz Meryem’iz’ kampanyası dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Kudüs bizi birleştiren büyük bir güçtür. Zalimleri esas korkutan da Müslümanların birlikteliğidir” açıklamasında bulundu

hepimiz-meryemiz-1.jpg?

KUDÜS’E GİDEN YOL DÜZ DEĞİL

Kudüslü kadınların yaşadıklarını gözler önüne seren Katarlı gazeteci Dr. Elham Bedir, “Kudüs’e giden yol düz değil. Hep acılar ve engellerle dolu. Bu coğrafyada bir insan nasıl yaşayabilir? Parçalanmış topraklara gittiğimde Meryem adında bir kadının evine girdim. Kapısında İsrail bayrağı vardı. Kadının eşi öldürülmüş, çocukları alınmış, küçücük evde tek başına yaşıyor. Özgürlüğü elinden alınmış maalesef bir tabak yemeği dahi yiyemediğini gördüm. Bu bana büyük bir acı verdi. Kadının evini işgal etmişler. Yaşamını sağlayacak küçücük bir alan dahi bırakmamışlar. Orada direnişten başka hiçbir meşru yolun olmadığını anladım. Kudüs için çalışan, Kudüs için direnen herkese selam olsun” şeklinde konuştu.

KUDÜS YALNIZ DEĞİLDİR

Kudüs’ün yalnız olmadığını dile getiren Malezya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fuziah Binti Salih, “İsrail birçok kadını rehin aldı. Eşlerini şehit etti. Çocuklarını ellerinden aldı. Bugün devam eden Yahudileştirme projeleri nedeniyle birçok adım atılıyor. Buna asla izin vermeyeceğiz. Kudüs yalnız değildir, Kudüslü kadınlar yalnız değildir. Malezyalı kadınlar her zaman yanlarındadır” diye konuştu.

KUDÜS YENİDEN FETHEDİLECEKTİR

Kudüslü Murabıt ve Mescidi Aksa’da Öğretmenlik yapan Hanadi Halawani, “Her birinizi tarih bir Meryem olarak kaydedecektir. Bütün Meryemlere ve Meryemleri yetiştiren bütün babalara teşekkür ederim. Her güçlü kadının arkasında duran güçlü bir erkek, baba vardır. Meryem annense ve sen ona destek oluyorsan, Meryem kız kardeşinse ve sen ona destek oluyorsan sen Selahattin Eyyubi’sin demektir. Selahattin Eyyubi’ler yeniden Kudüs’ü fethedecektir inşallah” dedi.

Millî Gazete

20 Nisan 2019 - Dünya

Muhabir Baki Sancak


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?