Temel Karamollaoğlu: Algıda ve vergide çok maharetliler

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında iktidarın uyguladığı politikalara ilişkin önemli tespitlerde bulundu…

Ankara Bürosu
Ankara Bürosu Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, olağan haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinin tahliyesi başta olmak üzere ekonomi, açıklanan işsizlik verileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, konuşmasına 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı 26’ncı ölüm yılında rahmetle anarak başladı.

HER ENGELDEN DAHA DA GÜÇLENEREK ÇIKTIK

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin tahliyesine ilişkin Karamollaoğlu, genel merkezlerinin ne hukuki ne de vicdani hiçbir karşılığı bulunmayan bir yaklaşımla tahliye edildiğini belirtti. Karamollaoğlu, “Elbette buna ilişkin itirazlarımız adli merciler nezdinde devam ediyor. Ayrıca bir şeyin kanuna uygun olması, hukuka ve vicdana uygun olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle süreç sadece Saadet Partisi’ne gönül vermiş teşkilat mensuplarımızı değil, vicdan sahibi herkesi derinden üzmüş ve yaralamıştır. Ancak şu gerçek unutulmamalıdır; Milli Görüş teşkilatları, önlerine çıkarılan her engelden daha da güçlenerek çıkmıştır. İnşallah Saadet Partisi, Milli Görüş’ün en büyük zaferlerinin, en büyük başarılarının yaşandığı dönem olacaktır. Önümüze konan engeller bizi yıldırmak bir yana, daha da güçlendirecektir. Bu tavrı sergileyen insanlar kendilerini Milli Görüşçü olarak lanse ediyorlar. Fakat rahmetli Erbakan Hocamız ‘kim ki Saadet Partisi dışında ben de Milli Görüşçüyüm derse o palyaçoya benzer’ demiştir” ifadelerini kullandı.

İNSANLAR MEKÂNLARA ŞEREF KATAR

Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu tarafından yeni genel merkez binası için başlatılan kampanyaya değinerek, şöyle devam etti:

“Bu süreçte, her zaman olduğu gibi en büyük güvencemiz, Saadet Parti’mize gönül veren teşkilat mensuplarımız ve bu haksızlığa karşı büyük bir duyarlılık gösteren aziz milletimizdir. Teşkilatlarımızdan ve halkımızdan aldığımız cesaretle dün bir kampanya başlattık. İnşallah, bu kampanyamız kısa sürede netice verir. Her biri ayrı birer fedakârlık ve kararlılık abidesi olan mensuplarımızın ve partimize gönül verenlerin, yeni genel merkez binası için başlatılan kampanyaya ciddi derece destek vereceğine inanıyorum. İnşallah, Türkiye çapında bizim siyasi duruşumuzu benimseyen milyonlarca insan var. Biz herkesten beklediğimiz desteğin istediğimiz seviyeye ulaşacağını biliyoruz. En kısa sürede yeni genel merkezimizi partimize ve ülkemize kazandıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ve inanıyoruz ki, mekânlar insanlara şeref katmaz, insanlar mekânlara şeref katar.”

BİZ İSRAFA KARŞIYIZ, ŞATAFATA KARŞIYIZ

Çamlıca Camii ile ilgili konuşmasını farklı noktalara çekenlere cevap veren Karamollaoğlu, “Bu iktidar iki konuda gerçekten çok mahir, birisi algı operasyonlarında ve diğeri de vergi operasyonlarında. Son olarak bizi garip şekilde cami düşmanı ilan ettiler. Bu, onların ne kadar çaresiz kaldığının en somut kanıtıdır. Ben hakikaten bu arkadaşların bunu neden anlamadığına şaşırıyorum. Ancak biz muhataplarımızı iyi tanıyoruz, onlar da bizi iyi tanıyor. Meşhur bir söz vardır, hırsız en çok ev sahibinden korkar. Bu ülkeye sahip çıkan ve temel prensipleri ortaya koyan Saadet Partisi’dir ve Milli Görüş’tür. 50 yıllık geçmişimizde bunu defaatle dile getirdik. Biz aslında Çamlıca Camii’ni dile getirirken maksadımız çok açıktır. Biz israfa karşıyız, şatafata karşıyız, gösterişe karşıyız, riyaya karşıyız, kibre karşıyız” diye konuştu.

CHP’NİN OKLARI DEĞİL, BİZİM SÖYLEDİKLERİMİZ BATIYOR

İktidarın israf ve yolsuzluk politikasını bırakması gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“İşte gösterdikleri dikkatsizlikten, uyguladıkları yanlış ekonomi politikasından kaynaklanıyor. İsraftan ve yolsuzluktan kaynaklanıyor. Biz bunlara dikkat çekmek için caminin israfa sebep olduğunu söyledik. Peygamber Efendimiz ‘insanların cami yaparak övünmesi kıyamet alametidir’ sözü var. Bunun üzerinden düşünmek lazım. Bu arkadaşlarla biz uzun yıllar siyaset yaptık, bir gün oturup bizim söylediklerimizi düşünsünler.  Bize tepki göstereceğinize ‘7’nci ok gibi yakıştırmalarla değil. CHP’nin okları değil, bizim söylediklerimiz bu arkadaşlara batıyor. Ders çıkarmak ayrı bir kabiliyet ister.”

BİRİNCİ HAMLENİZ ÜRETİM OLMALIDIR

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın ABD ziyaretine de değinen Karamollaoğlu, “Televizyonlarında müthiş bir hamle başlattılar. Berat Albayrak Washington’u fethetti. Yaptıkları kendilerini eksiye çıkarıyor. Söyledikleri, icraatlarına uymuyor. IMF’ye mahkûm oldular. IMF’nin bunlara kapı açıp açmayacaklarını bilinmiyor. IMF’ye giderseniz bugünü kurtarırsınız ve ülkenin geleceğine ağır ödetirler. Tarımı holdingleştirecekler. Holdingle tarım çözülmez. Israrla vazgeçmiyorlar. Bir numaralı mesele israf ve yolsuzluktur, bunlar çözülmeden ekonomi düzelmez. Birinci hamleniz üretim olmalıdır” şeklinde konuştu.

İTİBAR, YÜKSEK BİNALARLA YÜKSELMEZ

TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarıyla ilgili Karamollaoğlu, “Kendi rekorlarını kırmaya çok az kaldı. Bu arkadaşlar 2001 yılında işbaşına gelirken,  işsizlik 10,6’ydı. Bir yıl sonra ise 11,34 oldu. Şimdi yüzde 14,7 oldu. 4 milyon 600 bin kişi işsiz var. 5 milyona dayandı. Beceremiyorlar. Türkiye’nin sorunlarını çözemiyorlar. Şimdi benim cami meselesi bunlara can simidi oldu. Troll’ler bunların paralı askerleridir. Hiç utanmadan dün söylediklerini inkâr ediyorlar. Karaktersiz insanlar bunlar. İşsizlik son 10 yılın zirvesinde. 15-24 yaş grubunda 26’ya çıktı. Bunlar TÜİK’in rakamı, bu rakamlar daha yüksek. Çamlıca Camii’ni hangi paraya yaptırdınız? Asıl itibar görkemli binalarla kazanılmaz, yüksek ahlak duygularıyla kazanır. Binaları yükseltmekle değil, insanları yüceltmekle olur. Bu arkadaşlar, ülkede sarılacak dalları kalmadığı için bu konuya sarılıyorlar” diye konuştu.

 FİTRE PARASINDAN DAHA AZA MİKTARA MAHKÛM EDİYORLAR

Karamollaoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı fitre miktarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Fitre miktarı 23 lira olarak açıklandı. Fitre, bir kişinin karnını doyurması için günlük en temel ihtiyaç miktarıdır. Buna göre 4 kişilik bir ailenin 1 aylık ihtiyacı için gerekli fitre miktarı 2 bin 760 lira. Peki, bugün asgari ücret ne kadar? 2 bin 20 lira. İşte ekonominin fotoğrafı budur; milyonlarca çalışanı, emekçiyi fitre parasından daha azına mahkûm etmektir. Şimdi bizi cami düşmanlığından sonra fitre düşmanı ilan ederler mi, ederler. Beyefendilerin hoşuna gitsin gitmesin. Biz hakikati söylemekten asla imtina etmeyeceğiz. Çünkü Saadet Partisi menfaatin değil, hakikatin peşinden gitmenin adıdır.”

HATANIN ÇÖZÜM YOLU BELLİDİR

İstanbul seçimlerinin çok önemli bir mesele haline geldiğini belirten Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı ve AK Partililer bugüne kadar hiç takınmadığı bir tavrı takınıyor. Önceden İstanbul’da neler yapıldığını anlatıyordu.  Cumhurbaşkanı, geçmişteki bir konuşmasında, uzun uzadıya süren oy sayımları ile ilgili aynen şöyle demişti: ‘Bu beyler yeri geliyor, 1 hafta, 2 hafta, 1 ay. Sandıklar sayılıyormuş, nasıl sayılıyorsa. Eğer sandığı kabul etmiyorsanız, sizin demokrasiniz Sisi demokrasisi olur.’ Evet, ben de Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerine aynen katılıyor, altına imzamı atıyorum. Ülkeyi Sisi demokrasisine çevirdiler. Hata yapılsa nasıl çözüleceği bellidir. YSK’nın üstünde Anayasa Mahkemesi dâhil hiç kimse yok. Bu seçimlere giderken, kendilerinden olmayanları vatan haini ilan ettiler. Sandık müşahitlerimizi katlettiler. Sandık müşahitlerimiz tutuklandı. Adaylarımız odaya kapattılar. Bu seçimde valiyi, kaymakamı herkesi devreye koydular. Siz kafanızı kuma soktuğunuz için kimse sorununuzu görmüyor diye düşünüyorsunuz. Zulüm ediyorsunuz. Eğer bu mantıkla giderse kendi itibarını her geçen gün düşürür” değerlendirmesinde bulundu.

Millî Gazete

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

18 Nisan 2019 - Siyaset

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Şeyhmüslüm - Yandaş medya bunları yazabilirmi acaba...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 10:24

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?