“Geleceğin Türkiye’sinde Ekonomi” raporu açıklandı

İlke İlim Kültür Eğitim Derneği, İstanbul’da düzenlenen “Geleceğin Türkiye’sinde Ekonomi” programında krizden çıkış ve uzun vadeli ekonomi raporunu sundu.

Büyütmek için resme tıklayın

İlke İlim Kültür Eğitim Derneği, İstanbul’da düzenlenen “Geleceğin Türkiye’sinde Ekonomi” programında krizden çıkış ve uzun vadeli ekonomi raporunu sundu. Programa İLKE Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Lütfi Sunar, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, raporun yazarları Prof. Dr. Murat Taşdemir, Doç. Dr. Etem Hakan Ergeç, Doç. Dr. Hüseyin Kaya ve Dr. Özer Selçuk ve STK temsilcileri katıldı.

“Geleceğin Türkiye’sinde Ekonomi” raporu sunumundan önce konuşan İLKE Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Lütfi Sunar, ekonominin en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu belirterek, bu konuda atılan adımların uzun vadeli olmadığına, kısa vadeli ve günü kurtarma niteliğinde tedbirler alındığına üzülerek şahit olduklarını söyledi. Sunar, İLKE Derneği olarak geleceğe bakan, uzun vadeli işler yapma gayreti içerisinde olmaya gayret ettiklerini, “Geleceğin Türkiye’si” projesinin de böyle bir çabanın ürünü olduğunu kaydetti.

“İSLAMİ FİNANSIN PAYI ARTIRILMALI”

“Geleceğin Türkiye’sinde Ekonomi” raporunun proje yürütücüsü ve yazarı Prof. Dr. Murat Taşdemir, raporun amacını bir ekonomi vizyonu ortaya koymak, bu vizyon doğrultusunda odaklanılması gereken hususlara dikkat çekerek temel bir çerçeve sunmak olduğunu söyleyerek, “Burada İslami finansı da göz ardı etmemeliyiz. İslami finansın reel ekonomiyle güçlü bir bağı vardır ve ekonomi içerisindeki payının artırılması gerekiyor” dedi.

18 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?