Reklamı Kapat

"Yeni parti tabelasını asıyor: Davutoğlu, köprüleri atmış"

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, yeni parti iddiaları ile ilgili "iki ay içerisinde tabelasını asacakmış" diyerek "Davutoğlu'nun oluşumu Gül ve ekibiyle köprüleri iyice atmış" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen yeni parti söylentileri ile ilgili olarak bir yazı kaleme aldı. Yeni partinin bir ay içerisinde deklarasyon yayınlayıp iki ay içerisinde tabelasını asacağını iddia eden Öztürk, "Sayın Davutoğlu’nun oluşumu artık ‘Gül ve ekibi’ ile köprüleri iyice atmış." diye yazdı.

Öztürk'ün bugünkü "İki partiden ilki iki ay içinde tabelasını asacak" başlığıyla yayımlanan köşe yazısında "2018’in 12’nci ayının 11’nci gününde bu köşede, ‘Pusuda bekleyenler 31 Mart 2019’dan sonra parti kuracakmış. Ama bu tek bir parti değilmiş. İki parti yoldaymış‘ demiştik" hatırlatmasında bulunarak çarpıcı iddialarda bulundu.

Öztürk yazsında şunları kaydetti:

"Bu iddiamız, o günden sonra her geçen gün ete kemiğe büründü. Nihayetinde, 2.5 ay sonra yani 26 Şubat 2019’da bizim “iki parti kurulacak” diyerek size aktardığımız bilgiler başka kaynaklarca da teyit edildi.

İki parti kurulacaktı. Partiyi kuracaklardan biri bir yerde, “ben buradayım gelsinler” diye bekliyordu. Diğer bir başka yerde başkalarıyla birlikte çoktan harekete geçmişti.

O günlerde parti kuracak iddiasında bulunduğum iki kesimden de yazılarıma “tepkiler” aldım. Bazıları, “Yok öyle bir şey parti kurulacaksa benim haberim olur söz haberim olursa sana da söyleyeceğim” diyerek yazdıklarımı alaya almaya çalıştı. Bazıları, “Niye bu kadar aceleci davranıyorsun belki yarın bir gün Sayın Gül’ün uçağına çağırılacaksın” diyerek “tehdit” etme cüretkarlığı gösterdi!

İki parti dedik ya bunlardan birincisi, eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başını çektiği eski bakanlardan Ömer Dinçer gibi isimlerin de içinde bulunduğu grup.

Ankara’da harıl harıl “istişare” yapıyorlar. Anadolu’da değişik vesilelerle boy gösteriyorlar. Medyada kendilerine yakın yazar ve akademisyenler eliyle “Yeni bir siyasi söylem gerekli” çıkışı yapıyorlar.

İkinci oluşum ise 11’nci Cumhurbaşkanı Sayın Abdulllah Gül’ün organizasyonunda Ali Babacan’ın kuracağı parti.

"DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNİN DEKLARASYONU 1 AY İÇİNDE

“Not ettik” deyimini ilk kez eski Başkan Yardımcılarımızdan Beşir Atalay beyden bir toplantıda duymuştum. Mehmet Ali Birand’a söylemişti. “Mehmet bey, size nasıl bir habercilik yapacağınızı söyleyecek değiliz. Not ediyoruz” demişti.

Oradan aklıma geldi.

Beşir bey deyince aklıma Ankara’da güvenilir kaynaklardan edindiğim şu bilgi de geldi.

Beşir Atalay, iki parti kurulması fikrine şiddetle karşı çıkıyormuş. Tek bir partinin kurulması için hala çaba sarf ediyormuş.

“Hala” dedim ya…

Çünkü, Sayın Davutoğlu’nun oluşumu artık “Gül ve ekibi” ile köprüleri iyice atmış.

Ve parti bir ay içerisinde deklarasyon yayınlayıp iki ay içerisinde tabelasını asacakmış.

Deklarasyona eski AK Parti milletvekillerinden 50-60 kişinin, eski bakanlardan 5-6 kişininde imza atacağını duydum.

Tabii Ak Parti içinden Davutoğlu’nun partileşme sürecine ilişkin nasıl bir tepki olacak merak ediyoruz.

Ama daha da merak ettiğimiz, Davutoğlu ile ilişkilendirilen bazı köşe yazarı ve gazetecilerin ağız birliği yapmışçasına, 31 Mart seçimlerinin YSK süreci tamamlanmadan neden “İstanbul’da İmamoğlu’na mazbatanın verilmesi” yönünde yazılar yazdığıdır.

Seçim yolsuzluğu ve şaibeler ortadayken, “hiçbir şey yokmuş gibi” neden davrandıklarını da…

Cumhur İttifakı’nın yüzde 52 oy aldığı halde “yenilgi yaşadığı” gibi düşünceleri dillendirmeleri de merak ediliyor.

Aynı güruhun bıkmadan, “tek adamlık”, “karamsarlık”, “kötücül psikoloji”yi de körüklediği dikkatimizden kaçmıyor.

2 yılı aşkın zamandır, hala doğru düzgün reklam almadığı halde, gazetenin “yüksek maliyetli” o köşe yazarlarını nasıl fonlandığı da merak konusu.

Bütün bunlar ortadayken, “Yeni parti”nin 2 ay içinde tabelasını asacağını söyleyerek, susalım.

Bakalım neler olacak?

Takipteyiz."

# SON DAKİKA İLE İLİŞKİLİ:
# YENİ PARTİ İLE İLİŞKİLİ:
# AHMET DAVUTOĞLU İLE İLİŞKİLİ:
# ABDULLAH GÜL İLE İLİŞKİLİ:

16 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Hayrettın-agrılı - NE PARTİ İMİŞ BE MERAKTAN ÇATLADIK BORUN PAZARI GEÇİYOR HABERİNİZ OLA SAYGILARIMLA

Yanıtla . 1Beğen 18 Nisan 15:26
04

Toptancı Hali - Bünların kuracağı partilerde kabak tadı verdi..

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 16:44
03

Enes - doğrusu"deklarasyon" değil "bildiri" dir lütfen türkçemizi kullanalım devşirme kelimelere ihtiyacımız yok.

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 12:33
02

Resülü Küçük - Gül ve Davutoğlu, Bunlar irtibat adresi yerine parti kuracağız diyorlar ya bunlar çok akıllı yâda biz çok aptalız. Şimdi bunu anlayalım. Bunlar bakan oldular, dışişleri bakanı oldular, başbakan yardımcısı oldular, başbakan oldular hatta cumhurbaşkanıda oldular o makamlarda ne yapmak istediler neyi yapamadılar da neden aynı yeri yeniden istiyorlar. Ve cevap onlara oralara birisi tarafından getirildi ve yine o kişi tarafından yerlerinden alındı, hikâyede yılan ve kuş dağa çıkar diye bir hikâye anlatılıyor orada kuş gibi tepeye bunlar konuldu oraya kolay ulaştıkları için ne var ki yine o dağın tepesine çıkıp yapamadıklarımızı yaparız demektir bunların parti kurması bu demektir. O zaman yılan gibi sürünmeyi göze almış olmaları gerekir. Peki onlar AKP'nin Tayyip Erdoğan'ın tökezlemesini beklemeleri ne anlama geliyor. Biz sürünmeye değil konjonktür gereği oraya ışınlanmak istiyorlar anlamı çıkmazmı. Geçti 28 Şubat'ın dogumhanesi tasfiye oldu, siz pramature olacaksınız beyin ölümü ile sakat doğup size gönül verenleride hayal kırıklığına ugratacaksınız. Milletin kurtuluşunun yegâne adresi Saadet partisi dir.

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 11:53
01

Milli Görüş - yenilik iyidir

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 11:31

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?