Bakanlık açıkladı! AKP faiz lobisini doyurmaya devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı korkunç verileri açıkladı. Buna göre AKP hükümetinin sadece bir aylık periyotta dahi faiz lobisine dev bir bütçe aktarımında bulunduğu görüldü.

Haber albümü için resme tıklayın

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mart ayı bütçe gerçekleşmelerini yayınladı. Yayınlanan rapora göre bütçenin açık vermeye devam ettiği görüldü. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı rapora göre bütçenin 2019 Mart ayında 24 milyar 500 milyon TL açık verdi.

Bütçe giderleri 2019 yılı Mart ayında 78 milyar 846 milyon TL olarak gerçekleşirken bütçe gelirleri ise 54 milyar 370 milyon TL olarak gerçekleşti. Bütçenin bu çerçevede 24 milyar 500 milyon TL açık vermesi ise yaşanılan ekonomik sorunun resmi ispatı olarak görüldü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2019 yılı Mart ayında vergi gelirlerinin geçen yılın aynı ayına göre binde 4 oranında azalarak 41,1 milyar TL olarak gerçekleştiğini bütçe gelirleriyle toplam gelirin ise 54 milyar 370 milyon TL olduğunu açıkladı. 

FAİZ BELASI MİLLETİ SÖMÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yayınladığı raporda faiz giderlerinin miktar ve oranlarını da açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yayınladığı raporunda faiz giderlerinin 2019 Mart ayında 11 Milyar 381 milyon TL olarak gerçekleştiğini duyurdu.

Bakanlık tarafından açıklanan rakamlara göre 2019 Mart ayında faiz giderinin toplam giderler içerdeki payı ise yüzde 14,4 oldu.

2018 yılı Mart ayı bütçesinden ise faize 20 milyar 200 milyon TL ödeme yapıldığı duyuruldu.

2019 yılı Mart ayı bütçesinde ise faiz gideri bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 20 artarak 11 Milyar 381 milyon olarak gerçekleşti.

BÜTÇE GİDERLERİ BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE ARTTI

Personel, SGK, Mal ve Hizmet, Cari Transferler, Sermaye giderleri, Sermaye transferleri, borç verme ve faiz giderleri başlıklarından oluşan bütçe giderleri toplamda 2019 Mart ayında 78 milyar 846 milyon TL olarak gerçekleşirken aynı kalemde bütçe giderlerinin 2018 Mart ayına göre yaklaşık yüzde 14 arttığı görüldü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın aktardığına göre faiz hariç bütçe giderlerinin yüzde 14,6 oranında artarak 67 Milyar 500 milyon TL olarak gerçekleştiği kaydedildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2019 Mart ayı bütçe gerçekleşme raporuna ulaşmak için tıklayınız.

İnternet Haber Merkezi | Yavuz VURAL

15 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ihsan - faizin haram olduğunu bilen en çok ajk parti biir an evvel katılım bankacılığına gerçilmeli dünya abd nin yahudinin kurduğu faiz sistemi ile idare ediliyor araplar ın paraları b,ile abd bankalarında değilmi

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 11:07
01

Ya Hak - Tek çare ALLAH in davetine sözüne uymak.Nerelerde ne arıyoruz ? Kulun inşaa ettiği sistem, kulun güne özgü kurtuluş reçetesi veya birtakım beşeri bilgilerle değilde Cenab i ALLAH in sözü olan KURAN ile Sünnet üzere yapılsa herşey ve insanlarda buna uygun yaşasa haram helal ayırt ederek HAK tan sapmadan faiz sömürge olurmuydu İSLAM hayata uygulanabilseydi? Alemleri yaratan Cenabı ALLAH in sözünü birakipta yaratılmış insanin kendi çapında şer düzende biseyleri öğrenmesi bunu tatbik etmesi neye kurtuluş olabilir?Kıyas yapın lütfen İSLAM ezeli ebedi bilen RABBİMİZİN bize kurtuluş rehberi kulun icat ettiği ne olursa olsun sonu hayır huzur refah olabilir mi? Herşey ortada denediniz gördünüz HAK ka dönün başka yol yok yok boşa aramayın.

Yanıtla . 21Beğen 15 Nisan 18:17

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?