Levent Uslu: Seçim öncesi verilen sözler tutulmalı

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında basın açıklaması düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, şu ana kadar 2 binin üzerinde sendika üyelerinin baskı ve şantaj yoluyla istifa ettirildiğini vurgulayarak, “Baskıcı sendikalar yeni seçilen başkan ve siyasi partinin ismini bu hukuksuzluğa alet etmektedir. Seçilen başkan açısında istismar, çalışanlar açısından zulüm olan bu tavrı görmezden gelemeyeceğini, seçim öncesi verilen demokratik sözlerin uygulanmasını bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında el değiştiren belediyelerde kendi sendika üyelerine baskı yapıldığı gerekçesiyle basın açıklaması düzenledi. Bem-Bir-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıya şube başkanları da katıldı.

EMEĞİ TEHDİT ARACINA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Açıklamayı yapan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, el değiştiren belediyelerde 2 binin üzerinde Bem-Bir-Sen üyesinin baskı ve tehditle istifa ettirildiğini belirtti. Uslu, “Bazı sendikalar üyelerimize alelacele ve telaşla sendikamızdan istifa edip kendi sendikalarına geçmeleri için baskı yapmaktadırlar. Şu ana kadar birçok üyemiz baskı ve tehditle istifa ettirilmiştir. Diğer üyelerimiz üzerinde istifa baskısı sürmektedir. Nihayetinde insanları emekleriyle, alın teriyle, kazandıkları ekmekleriyle tehdit etmektir. İnsanların emeğini korumak için yola çıktıklarını söyleyen bu örgütlerin emeği nasıl bir tehdit aracına dönüştürdüklerine hep birlikte şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜYELERİMİZ DİK DURSUNLAR

Uslu, yasalar tarafından teminat altına alınan hakların ayaklar altına alınmasına ve çalışanlara karşı ayrımcılık suçunu işleyenlere karşı yasal haklarını kullanacaklarını belirtti. Yeni seçilen başkanların bu hukuksuzluğa alet edildiğini vurgulayan Uslu, “Bu noktada üyelerimizin ilgili mevzuatta korunan haklarını, her türlü şiddet, baskı, şantaj veya tehditten uzak, tam ve özgür bir şekilde kullanmalarının sağlanması konusunda belediye başkanlarına önemli bir sorumluluk düşmektedir. Baskıcı sendikalar yeni seçilen başkan ve siyasi partinin ismini bu hukuksuzluğa alet etmektedir. Seçilen başkan açısında istismar, çalışanlar açısından zulüm olan bu tavrı görmezden gelemeyeceğini, seçim öncesi verilen demokratik sözlerin uygulanmasını bekliyoruz. Teşkilatlarımız ve üyelerimiz dik dursunlar. Baskı ve hukuk dışı muamelelere karşı yanlarında olacağız” dedi.

 

15 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?