Temel Karamollaoğlu'ndan çarpıtılan 'Çamlıca Camii' açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çarpıtılan Çamlıca Camii açıklamasıyla ilgili, "Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir" dedi.

Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, havuz medyası tarafından bağlamından kopartılarak dolaşıma sokulan Çamlıca Camii hakkındaki açıklamasıyla ilgili iddialara cevap verdi. İşte Temel Karamollaoğlu'nun önü arkası kesilen Çamlıca Camii konuşmasının tamamı... 

KARAMOLLAOĞLU İSRAFA DİKKAT ÇEKTİ

Saadet Lideri Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında ekonomik duruma ilişkin değerlendirmesinde israfa dikkat çekmişti. Karamollaoğlu açıklamada bulunurken "Sayın Cumhurbaşkanı İstanbul'a ihanet ettik diyor. İstanbul hala ihanete uğruyor. İktidarın bugünkü haliyle belediyeleri kendi hallerine bırakacaklarını zannetmiyorum. Her konuda imara nasıl müdahale edeceklerinin zeminini hazırladılar. Hangi akıllının başına İstanbul'da Çamlıca'nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Dışarıdan baktığınız zaman şu ihtişama bak nereden nereye geldik derseniz bu Türkiye'nin ne kadar perişan halde olduğunu gösterir ne kadar geliştiğini kalkındığını göstermez. Bakış açısı. Şuan da ekonomi çok ciddi sinyaller veriyor. Enflasyon aldı başını gidiyor..." demişti.

MESELE CAMİİ MESELESİ DEĞİL, GÖSTERİŞ MERAKIYLA İSRAFIN İSLAM'A HİZMET DİYE TAKDİM EDİLMESİDİR

Havuz medyası ve troller tarafından açıklaması çarpıtılan Karamollaoğlu, Twitter hesabından, "Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir." dedi.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından şunlar kaydetti:

"Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Fakat algılarla artık bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama, söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor. Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir. Asıl itibar; ahlakımızadır, adaletimizedir. Ahlakımızla, adaletimizle gösteremediğimiz inancımızı, çok büyük mabetler inşa ederek nasıl gösterebiliriz? İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları değil."


Kaynak: milligazete.com.tr

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

13 Nisan 2019 - Gündem

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Sahin - Adam çok doğru konuşmuş. Erdoğan cami düşmanı gibi çarpıtsa da bu tutmaz. Erdoğan'ın ülkenin içler acısı haline rağmen israftan, lüksten kaçınmadığını ibretle görüyoruz.

Yanıtla . 3Beğen 15 Nisan 09:02
07

Alibaba - ama sayın karamollaoglu,itibarda tasarruf olmaz!!!!!!!ben mercedese binmezsem(sayısını bilemıyorum artık),500 mılyon dolarlık uçagı,1150 odalı sarayı trumpa hava atmak için kullanmazsam,yiyim böyle cumhurbaşkanlıgı,ne farkım kalır almanya başbakanı merkelden,gelen ilk önce şatafattan bi irkılecek degıl mı?kım ne yapsın f 35,patrıotu,s400 u,önemlı olan hava

Yanıtla . 3Beğen 14 Nisan 18:19
06

Mustafa Yılmaz - CAMİ YAPILMIŞ HAYIRLI OLSUN.

O KOCA CAMİ DE VAAZ VEREN VAİZ DEVLET ADAMLARINA NASİHATTE BULUNABİLİYORMU ELEŞTİREBİLİYORMU BEN ONA BAKARIM..

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 10:45
05

Önce Ahlak - Saadete her çamur atışında akp biraz daha batıyor!

Bu millet SAADETİN AAHLAK VE MANEVİYATA OLAN HASSASİYETİNİ ÇOK İY BİLYOR, AKP NİNDE NE KADAR AHLAK VE MANEVİYATTAN UZAK OLUŞUNUDA HERKES BİLİYOR!

cb bile iftira, fitne ve hatta canli yayinda yalanini dinledi. (İstanbul adayi yok demişti.....)

Yanıtla . 1Beğen 14 Nisan 09:23
04

Ts-61 - Çarpıtmak bunların şiarı olmuş.! Ya hu, millet aç gezerken, evine çoluk çocuğuna nasıl ekmek götüreceğim diye düşünürken, soğan 8- 10 lira, patates 6-7 lira olmuşken böyle şatafatlı camiler yaptırıp trilyonları buraya gömmek hangi akıl ve mantığa sığar anlamak mümkün değil.! Ayrica, istanbul da camiden çok ne var.? Sn.Temel BaŞKaNıMız'da buna yani israfa vurgu yapmak istemiş.! Bilinçli olarak sağa sola çekmeyin Allah c.c. için.!!

Yanıtla . 1Beğen 14 Nisan 00:29
03

Ilhan - İftiraci, yalanci ve fitnecileri artik bu millet CİDDİYE ALMIYOR!

KİM KİME HİZMET EDİYOR Biliyoruz!

Yanıtla . 18Beğen 13 Nisan 23:46
02

Osman Han - Osmanlıda Camileri Padişahlar,sultan hanımlar , Veziriazamlar vb. kendi ödeneklerinden yani maaşlarından vererek yaptırırlar ,Cami ismini de Gurur vesilesi olmasın diye Selim değil Selimiye,Süleyman değil Süleymaniye , Fevzi Paşa değil Fevziye Camisi diye korlardı.Çünkü Mescidler Allahındır, Şahıs ismi koymak uygun değildir.Bugün bunlara riayet edilmiyor.

Yanıtla . 36Beğen 13 Nisan 23:45
01

Feyzullah - Başkanım doğru söylüyorsun da... Onun hesabına gelmediği için ters-yüz ediyor. Bu konuda , yani zeytinyağı gibi üste çıkma konusunda becerikli maalesef...

Yanıtla . 32Beğen 13 Nisan 23:36

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?