Reklamı Kapat

Bahçeli: 1 oy yeterlidir sözüm Allah korkusu olanlar için geçerlidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kazanmak için 1 oy yeterlidir" sözüm adam olanlar, adil olanlar, Allah korkusu olanlar için geçerlidir. " dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarına ilişkin olarak "Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart'ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8'dir" ifadesini kullandı. Bahçeli, "Kazanmak için 1 oy yeterlidir" sözüm adam olanlar, adil olanlar, Allah korkusu olanlar için geçerlidir. CHP'nin zeka özürlü sözcüleri adaletten kaçmasınlar." dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kızılcahamam'da düzenlenecek il başkanları toplantısı öncesinde konuşan Bahçeli, burada seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

* Partimiz seçimlerde büyük bir başarıya imza atmıştır. Kaybedeceğimizi düşleyenler yeniden hayal kırıklığına uğradılar. MHP kamburlarında kurtuldu, yükselişine devam etti. 31 Mart'ta Türk milleti bekasına sahip çıktı. Aziz milletimizi Cumhur İttifakı'nı teyit etmekle kalmadı, istikbalin mimarı olarak tescilledi. Bunun hazmedemeyenlerin ne söylediği bizim meselemiz değil. Bizim fitnekoliklerle oyalanmaya niyetimiz yoktur. Önümüze bakacağız, işimize bakacağız. Yolumuzdan sapmayacağız.

* Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez. Demokratik süreçleri şaibelerle boğmak, sahadaki emeği, milletimizin erdemli seçimini sandık başında tahrip etmek, altından kalkılamayacak sonuç ve sorunlara zincirleme şekilde yol açabilecektir.

'KAZANAN CUMHUR İTTİFAKI'DIR'

* Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin resmen uygulanmaya başlandığı bir dönemde gerçekleşmiştir. Bu kapsamda seçim sistemin adı konulmamış güven oyuna dönüşmüştür. Kazanan Cumhur ittifakıdır.

* MHP bir büyük şehir toplam 235 belediye başkanlığı kazanmıştır. Belediye başkanlıklarının yüzde 70'i Cumhur İttifakı'ına geçmiştir. Bu başarı sayılmayacak mıdır? Büyüdükçe büyüyoruz, gücümüze güç katıyoruz. Gönül isterdi ki daha fazla belediye başkanlığı kazanalım. Eksiğimiz varsa tamamlayacağız.

* Oy oranımızı yüzde 7,4 göstermek haksızlık ve adaletsizliktir. Partimizin aldığı oy oranı yüzde 18.1'dir. Belediye meclis üyeleriyle il genel meclis üyelerinin sayısal üstünlüğü Cumhur ittifakındadır.

'DAVUL ONLARIN BOYNUNDA, TOKMAK BİZDE'

* CHP'nin 11 büyükşehri aldığı görülmektedir. Kazanırken kaybetmek böyle bir şeydir. Davul onların boynunda olsa da tokmağın kimde olduğu bellidir. Bir sistem adaletsizliğinden bahsetmiştik. İlçelerde başarı kazanıp, büyükşehirlerde sandıktan çıkan neticenin çelişmesini arıza olarak yorumlamıştık.

'YENİ SEÇİM SİSTEMİ MECLİSE GELİRSE KATKI VERİRİZ'

* Öyle bir sistem inşa edelim ki, büyükşehir belediye başkanlarını seçelim o da yetkisiyle ilçe belediye başkanını belirlesin dedik. Bunu 'eyalet sistemi' olarak çarpıtmak cahilliktir, ahlaksızlıktır. Teklifimizi sulandırmaları bize çamur atanlar kendi dertlerine yansınlar. Biz Türkiye'nin huzuru için alayını karşımıza alırız. Bu seçim sonuçları göstermiştir ki yerel yönetimlerde reform büyük ihtiyaçtır. Konu meclise geldiği taktirde tüm katkıyı vereceğimiz bilinmelidir.

'İSTANBUL'DA SEÇİMİN TEKRARI ÇÖZÜM OLABİLİR'

* 31 Mart seçimlerinin üzerinden iki hafta geçmesine rağmen İstanbul'da sular durulmamış, CHP'nin adayı en çok oyu alıp mazbataya hak kazanmış gibi görünse de İstanbul seçimlerine şaibe karıştığını akıl sağlığı yerinde olan hiç kimse inkar edemeyecektir. Organize sandık yolsuzluğu ortaya çıkmıştır. Büyükçekmece ve Maltepe'de mızrak çuvala sığmamaktadır.

* 31 Mart gecesi 1 oy bile kazanmak için yeterlidir sözümü istismar edip, ilk günkü beyanımın ters düştüğünü söyleyenlerin ya akıllarında noksanlık ya karakterlerinde namertlik vardır. Nato kafa nato mermer…

‘İSTANBUL SEÇİMLERİNİN YENİLENMESİ EN MANTIKLI YOLDUR'

* Ne yapsaydık? Milli irade dolandırıcılarına sessiz mi kalsaydık? Sayın Binali Yıldırım lehine kullanılan 16 bin oyun nasıl çalındığını, nasıl gizlendiğini merak etmeyelim mi? Peşine düşmeyelim mi? Mesele yapmayalım mı? Bunun düzeltilmesini istemeyelim mi? "Kazanmak için 1 oy yeterlidir" sözüm adam olanlar, adil olanlar, Allah korkusu olanlar için geçerlidir. CHP'nin zeka özürlü sözcüleri adaletten kaçmasınlar. Sandıklarda çevirdikleri fırıldakların günü geldiğinde ortaya çıkacağını unutmasınlar.

* İstanbul'daki usulsüzlükler, Türkiye'yi krize sürükleyecek hatalara yönelecekse çare yine demokrasi içinde aranmalıdır.Sonuçlar toplum vicdanında huzur bulmayacak bir anlayış içinde gelişirse İstanbul'da seçimin tekrarı çözüm olarak düşünülebilecektir. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi en mantıklı yoldur.

* YSK'nın bir karar vermesi, organize sandık yolsuzluğu tespit edilirse olağanüstü itiraz süreciyle birlikte seçimlerin yenilenmesi en mantıklı yoldur. Hak edilmemiş bir başarı, çalınmış bir zafer hiç kimseye fayda getirmeyecektir. İstanbul'un gelecek beş yılını karartmak, hizmet yerine sürekli kavgayla zaman kaybetmek yanlıştır.

‘MHP'NİN YANLARINDA OLACAĞINI KARARLI BİR ŞEKİLDE DUYURUYORUM'

* ABD provokasyonlarına devam etmektedir. Terör örgütlerini silahlandırmayı sürdürmektedir. S-400 gerilimi hat safhadadır. Alacağımız F-35'lere ne olacağı muammadır. Milli güvenlik ihtiyaçlarımızın karşılanması konusunda ABD bilirkişi midir? Türkiye ABD'nin sömürge ülkesi midir? Bu küstahlık bu vandallık Türkiye düşmanlığının ayan beyan kıyıya vurma halidir.

* Sayın Cumhurbaşkanımızı Türkiye'nin egemenlik haklarını savunmasından dolayı gönülden tebrik ediyorum. MHP'nin yanlarında olacağını kararlı bir şekilde duyuruyorum.

*  ABD Başkan Yardımcısı Pence'in tehditleri sabırları taşırma aşamasındadır. Bu kovboy bilmelidir ki, al atını yap tımarını diyeceğimiz günler inanıyorum ki çok uzak değildir.

* Milli bekamız her şeyden önemlidir. 2023'te lider ülke Türkiye hedefine ulaşacaksak ancak bekamızı koruyarak yapabiliriz. CHP genel başkanının böyle bir meselesi olmayabilir. Herkes mayasının gereğini yapacaktır. İP'in zaten fikri de zikri de bulanıktır. HDP, ipini çoktan kandile vermiştir. Onlar zaten en ufak hayır gelmeyecektir. PKK'nın FETÖ'nün Türk ve Türkiye düşmanları karşısında yegane güç Cumhur İttifakı'dır."

13 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Alibaba - mazhar alonson şapkasız bu da promptorsuz çıkmaz arkadaş,iki lafı yayn yana koyup bir çift laf edemez bu,buna birde senelerce oy verdık.milliyetçiliğin yüz karası

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 18:30
03

Önce Ahlak - Allah aşkina şuurlu bir müslüman mhp ye niye oy verir ki?

Ekonomiden anlamazlar, eğitimi bilmezler zati elle tutulur bir programlarida yok! Ahlak ve maneviyat gece kulüplerinde mafyalik yaparak olmaz !

Zati milliyetçilik islamda yok, ümmet var islam kardeşliği var.

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 09:32
02

Mehmet - Ne diyor bu anlıyannınız varmı

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 01:14
01

Mehmet - Ne diyor bu anlıyannınız varmı

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 01:13

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?