Reklamı Kapat

İsmail Hakkı Akkiraz: Değdi mi Fatih!

Saadet Partisi Genel Merkezi'nin icra yoluyla boşaltılması üzerine Milli Gazete Yazarı İsmail Hakkı Akkiraz “Değdi mi Fatih” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi’nin kuruluşu 2001 yılından bu yana 18 yıldır parti genel merkezi olarak kullanılan bina, Milli Görüş'ün merhum lideri Prof Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ile Erbakan Hocanın damadı Mehmet Altınöz'ün ortağı oldukları Emlak Turizm Ticaret AŞ (ETAŞ) tarafından açılan dava sonucu polis ve icra memurları eşliğinde boşatılmıştı. Saadet Partisi’nin ek süre talebi reddedilmişti.

Milli Gazete yazarı İsmail Hakkı Akkiraz meydana gelen bu üzücü olayın ardından bugünkü köşesinde “Değdi mi Fatih” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte Akkiraz’ın o yazısı...

Değdi mi Fatih!
Bismillahirrahmanirrahim;
Hamdımız âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Cenab-ı Allah’adır. Salâtımız ve selamımız ise Peygamberimiz, âli ve sahabeleri içindir.
İnsanlık tarihinde hak-batıl mücadelesi kolay şartlarda yürümemiştir. Hak-batıl mücadelesi, dünya hayatının çetin bir imtihanıdır. Bu imtihanı kazanmak, sığ iddialar ile değil, Allah’ın rızası İslam’ın hak ve adalet ölçülerine dayanan “adil bir nizamın” kurulması için, ittifak halinde, ihlâs ve samimiyetle yapılan bir “iman ve cihat” ile olur. “Adil bir nizamın” kurulması ve yürütülmesi için yapılacak mücadele, herkesin kendi kafasına göre yapabileceği bir mesele de değildir. İslam’ın emrettiği cihadı, koyduğu disiplin ve ciddiyet kurallarına uymaksızın yapmaya çalışmak, faydalı değil, zararlı bir şey olur. Osmanlının yıkılmasından sonra İslam dünyası; zihin dünyalarında yaşadıkları sapmalar ve ırkçı emperyalizmin etkisiyle izzet ve iktidarını kaybetmiştir. Bunun faturasını da ağır ödemişlerdir. İslam âleminin içine düştüğü bu olumsuz durumdan rahatsızlık duyan ilim ve fikir önderleri, çeşitli ülkelerde bir takım ıslah hareketi başlatmıştır. Hasan El Benna, Mevdudi, Aliya İzzetbegoviç gibi liderler, başlattıkları hareketler ile ümmetin uyanışı için ciddi adımlar attılar. Türkiye de ise 1969 yılında, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız, Milli Görüş hareketini başlatmıştır. Hocamız Milli Görüş’ü; asrın en mühim hareketi olarak tanımlamıştır. Çünkü bu hareket, yeni bir medeniyet tasavvuru, adil bir düzen teklifi ile Müslümanların ve bütün insanlığın saadetini esas alan, yeniden diriliş hareketi olmuştur. Milli Görüş; tarihi gelişimi içersinde, İslam toplumlarına ve insanlık âlemine önderlik edecek kıvama ulaşmıştır. Milletlerin bilinçlenmesinde önemli mesafeler kazanmış, adımlar atmıştır. Milli Görüş; Müslümanların ve insanlığın stratejik düşmanı Siyonizm’i deşifre etmiştir. Milli Görüş’ün, Siyonizm ile mücadelesi, ağır bedeller ödemeyi gerektiren bir mücadeledir. Milli Görüş mensupları, bu bedelleri ödeye, ödeye bu günlere gelmiştir. Bundan sonra da ödenmeye devam edilecektir. Milli Görüş’ün tam dört partisi kapatılmıştır. Özal, Erdoğan, Numan Kurtulmuş gibi şahsiyetler üzerinden hareket çeşitli bölünmelere maruz kalmıştır. Erbakan Hocamızın “bir hidayet kararması” olarak tanımladığı bu sapmaların tek hedefi, Milli Görüş’ü bitirmek veya etkinliğini kırmaktır. Erbakan Hocamızın sağlığında gerçekleşen bu kırılmalar karşısında Milli Görüşçüler, aşılanmış ve çelikleşmiştir. Erbakan Hocamız, Saadet Partisi Genel Başkanı olarak 27 Şubat 2011 tarihinde vefat etmiştir. Erbakan Hocamızın vefatı ile Milli Görüş hareketi yeni bir döneme girmiştir. Hareketi ayakta tutan “temel esaslar” istikametinde gereken kurumsal adımlar atılmış, YİK Başkanı seçilmiş, genel başkan belirlenmiştir. Bu dönemin önemli meselelerinden birisi de, Fatih Erbakan ve aile ile Milli Görüş camiası arasında yaşanan meseleler olmuştur. Milli Görüş camiası ile Fatih Erbakan arasında yaşanan hadiselerin birçok boyutu vardır. Yaklaşık otuz yıldır Erbakan Hocamızla ve diğer dava büyüklerimizle birlikte çalışan birisi olarak tespitlerimi sizler ile paylaşmak istiyorum.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

13 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

15

Enes - zaten bir avucuz kardeşler. ey fatih erbakan kendine gel özüne dön.

Yanıtla . 3Beğen 15 Nisan 03:27
13

Önce Ahlak - Fatih bilerek yada kandirilarak akp ye hizmet ediyor! 2. Numan vakasi diyebiliriz.

Hatirlarsaniz biz değil numan itibarini bitirdi. Fatih başlamadan bitmiştir, geçmiş olsun...

Yanıtla . 2Beğen 14 Nisan 09:42
11

Resul - Derler armut dibine düşer, Ama düşmemiş işte, Fatih babasının davasına dava arkadaşlarına ihanet etti. Erdoğan'ın Refah'a Saadet 'e ihanet etmesi gibi. Ancak ihanet edenleri büyük cezalar bekler. Huzur onlardan kaçar! 2 kuruş için mi yoksa Birileri için mi! Para koltuk saltanat , cehennem meşelerinin cehenneme beraber götürecekleri şeyler. Vefa Babasının evladı olabilmek hiç kolay deil... Hacı'nın hoca'nın çocuğuda keşke hacı hoca olsa. Ama Rahmetli Erbakan kendi soyunun şuana kadar en değerlisi gözüküyor. Mala mülke ihtişama aldanıp kanma dostum. İçi boş insanların bu dünyada yeri yok!

Yanıtla . 17Beğen 13 Nisan 23:31
14

Adnan - @Resul 11 nolu yoruma cevabı: Önce hacı,hoca değil İNSAN olacaksın.

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 11:02
10

Turan - insallah bunu okursun veya sana soylerler fatih erbakan. birakin artik bu davasina iman eden insanlarin yakasini. sen simdi bana oy icin geldiginde ne diyeceksin ;

babam malina sahip cikiyorum mu diyeceksin yoksa milli gorus davasina sahip ciktigini soyleceksin. rahmetli erbakan bizlere dedi milli gorusun tek partisi saadettir diye ben simdi sana mi inanayim yoksa rahmetli erbakana mi? artik uzmeyin milli gorusculeri

Yanıtla . 18Beğen 13 Nisan 22:31
12

Ts-61 - @Turan 10 nolu yoruma cevabı: Pardon.! Ne demek davasına iman eden insanlar.! Davaya iman edilmez, Allahü teala'ya ve Peygamberlerine, (S.A.V) İman edilir.! Hak dava için ise Cihad edilir.!

Yanıtla . 0Beğen 14 Nisan 00:39
09

Ali - Baş olma sevdası yüzünden tarihte de sayısız ayrılıklar yaşanmıştır gereksiz yere. Fatih'in bu ayrılığı ideolojik bir ayrılık olmayıp baş olma sevdasıdır. Parti içinde hizmet etmeye devam edip kendini kanıtlasaydı günün birinde başkan da olabilirdi. Erbakan'ın oğlu olmak avantaj da dezavantaj da oluşturmamalıdır ancak şu bir gerçek ki karizmatik liderlerin bu özellikleri oğullarında devam etmiyor...

Yanıtla . 10Beğen 13 Nisan 21:57
08

Ali Aydın - Sayın Sadet parti genel başkanın dürüstlüğünden vatanperverliğinden şüphe etmektense kendimden şüphe ederim. Ben ülkücü bir kardeşinizim. Bu dönemdeki erdemli duruşu taktire şayandır.

Yanıtla . 17Beğen 13 Nisan 20:27
07

Murat Öztürk - HASTALIK: kıble meselesi

DEVA: hak davaya nefer olabilmek

(reçete: "çare milli görüş...")

Yanıtla . 8Beğen 13 Nisan 18:52
06

Ts-61 - Ne demiş atalarımız; "Alim'den zalim, zalimden ise alim doğarmış!" Tam da buna örnek olmuş.!

Yanıtla . 9Beğen 13 Nisan 18:52
05

Hayrettın-agrılı - bu vatandaşa en hafik o muhteremin oglu olmaya layık degilsin yazık birilerinin degirmenine sü taşıyarak siyasi geleceginide yoooookkk ettin.

Yanıtla . 23Beğen 13 Nisan 13:44
04

A.k - Eskiler ne demişler,MUM DİBİNE IŞIK VERMEZ.

Yanıtla . 20Beğen 13 Nisan 13:12
03

eskiülkücü dr - ERBAKANIN PARTİSİNİÖNCE NUMANILA PARÇALADILAR DİĞER PARTİLERDENDE DEVŞİREREK,RAKİPLERİNEDE FETÖCÜ FALAN DAMGASI MUHSİN DE YOK EDİLİNCE MEDYADA ELLERİNDE AMERİKA RUSYA AB İLE GÖRÜNTÜDE DÜŞMAN İCRAATTA BİRLİK ORTADOĞU VE ÜLKEMİZDE MİLLETİ ARAP BAHARI VE FETÖ DİYEREK MAHVETTİLER.YOL KÖPRÜ HASTANE DİYEREK.PEKİ FAİZ NE OLDU ?MÜSLÜMANLAR NE HALDE ? İSLAM ADINA NE YAPILDI CAMİ YAPMA RESTORAYON DIŞINDA? YAŞAYIŞINIZ İSLAMA UYGUN MU EY AKP? KUL HAKKI YERMİSİNİZ ? HAKSIZ KADROLAŞMA YAPARMISINIZ ? YOLSUZLUK AYET İLE DALGA GEÇME, MEDYA İLE ALGI OYUNU İFTİRA YANILTMAYÖNLENDİRME BİZ OLMAZSAK AÇ KALIRSINIZ DAN AL BEKA SORUNUNA KADAR OSMANLI OLUYORUZDAN DOMBRA ÇALMAYA SONRADA KAYAHANIN BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ ŞARKISINA KADAR? İLAHİDE OLSA YAKIŞTIRIYORSUNUZ, ŞARKIDAOLSA,KAFİRLE MÜTTEFİKLİKTE OLSA HEP YAKIŞTIRIYOR ALKIŞ ALIYORSUNUZ? ŞÖYLE İSLAM HÜKÜMDARI İLE HAZRETİ ÖMER İLE BİR KARŞILAŞTIRIN KENDİNİZİ? NEREDESİNİZ? BUNLARIN HEPSİNİ AHİRETTE KARŞINIZDA BULACAKSINIZ...ZERRE İLAHİ ADALET ŞAŞMAZ...

Yanıtla . 20Beğen 13 Nisan 12:57
02

Adem Evliya - Tahliye ile ilgili konuda ancak Saadet Partisi YİK üyelerinden birisinin açıklama yapması geçerli olur.

Yanıtla . 6Beğen 13 Nisan 12:54
01

Istanbuloglu - Kardeşlerim üzulmeyin zulm ile abad olanin sonu berbad olur. sonra insanlari; daha yola çikmadan yolun basinda tanima lutfuna kavuştugumuz için elhamdulillah demeliyiz.Rabbimiz ilerki süreçlerde yasiyacagimiz daha büyük badirelerden bizi böylece korumuş oldu.Bunun örneklerini günlük hayatimizda yaşayarak tecrübe etmiyormuyuz.Kaderi ilahiye teslim olmak müminlerin gorevi değilmi? Rabbimiz belkide bizi boyle deniyor vede sabrımizi ölçmüş olamazmı?Üstad Bediüzzaman Hazretleri;"insan zulmeder; Kader adelet eder. Kadere iman eden; kederdennemin olur" buyuruyor.

Yanıtla . 32Beğen 13 Nisan 12:10

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?