Büyük iddia! AKP IMF'yle stand-by mı imzalayacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yatırımcıları ikna etmek için gittiği Amerika'da 'IMF ile stand-by anlaşması' iddiasının gündeme gelmesine neden oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Amerika'ya G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantılarına katılmak üzere IMF'nin nabzını tutmaya gittiği iddia edildi.

Türk ekonomisinin ciddi sıkıntılar yaşadığı bugünlerde hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın bu toplantıya katılması dikkat çekti.

Önemli uluslarası fonlarla yapılan görüşmelerle beraber JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketini anlatan Bakan Albayrak'ın Amerika'ya IMF ile yapılacak 'Stand-by' anlaşması için zemin hazırlamak üzere gittiği iddia edildi.

ALBAYRAK BİR DİZİ GÖRÜŞME YAPTI

AKP hükümetinin, Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntılardan ötürü yabancı sermayenin içeri girmesi için çaba içinde olduğu görüldü.

Bu çerçevede Amerikalı yatırımcıları ikna etmek üzere Washington'da yoğun bir mesai harcayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yatırımcıları ikna edemediği bildirildi. 

Amerika'ya Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile beraber giden Bakan Albayrak'ın 400'e yakın yatırımcıya yapmış olduğu sunumla ikna edici olamadığı vurgulandı.

12 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

HAKKI - BİR GÜN KAYINBABAN BİLE SENİ KURTARAMIYCAK

Yanıtla . 1Beğen 16 Nisan 09:36
06

Fatih - Hani borcu bitirmiştir. Ne oldu da bu hale geldik.

Acemi çırakkkkkkk.

Yanıtla . 4Beğen 13 Nisan 19:07
05

Bitigçi - Eyvah!!! Türkiyem ne hallere düştü.

Yanıtla . 6Beğen 13 Nisan 11:03
04

Kalbikirık - Çünkü bayrak efendi devlet yönetimini çelik çomak oyunu, para yönetimini de iki kere ikinin dört ettiğini zannediyor, bayrak dalga geçer gibi yöneteyim diyor .. işin ciddiyetini anlayacak yaşta ve öneminde değil.... Damatmen.. hayal kahraman...

Yanıtla . 8Beğen 13 Nisan 08:38
03

Fatih - Ekonomi bakanı olarak yanlış seçim, inandırıcı değil, daha ciddi biri ekonomi bakanı olmalıdır.

Yanıtla . 5Beğen 13 Nisan 00:29
02

tahsin - kendi anadilinde kendi halkını ikna edemeyen bir adam yarım yamalak ingilizcesi stand-by 'a yeter mi bilemem ama, yabancı yatırımcı için sadece ucuz bir stand-up gösterisi olabilir.

Yanıtla . 6Beğen 12 Nisan 23:03

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?