Çavuşoğlu öyle şeyler söyledi ki Fransız parlamenter salonu terk etti

NATO Parlamenter Asamblesi 99. RoseRoth Semineri’ne Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sözleri damga vurdu.

Video için play'e tıklayın

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi 99. RoseRoth Semineri ve Akdeniz Ortadoğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'nda konuşmacı olarak katılan Dışişeri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Partisi'nden parlamenter Sonia Krimi’nin sözde Ermerni soykırımıyla ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Fransız parlamenter Sonia Krimi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un toplantıda Fransa ve İtalya'nın 1915 olaylarına ilişkin kararlarını eleştiren sözleri karşısında şoke olduğunu söyledi. Krimi, "Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor" dedi.

HADDİNİZİ BİLDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Fransız parlementerin Ermeni soykırımıyle ilgili bu sözleri üzerine “Sizler böyle tepeden bakmaya devam edin, biz de size bu şekilde haddinizi bildirmeye devam edeceğiz. Eski Türkiye yok, hakkettiğiniz cevabı alacaksınız. Siz kendinizi üstün görmeye devam edin bu muameleyi kabul etmeyen, doğruları söyleyen bir Türkiye var" diyerek sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu’nun bu konuşmasından sonra Fransız parlamenterler salonu terk etti.

Çavuşoğlu Fransız parlamenterlerin salondan ayrılması üzerine “Ben de sizi alkışlıyorum, bravo. Ne kadar nezaketli, saygılı olduğunuzu görüyoruz. Gerçekleri duymaktan hoşlanmıyorsunuz, biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz, buna alışacaksınız." diye konuştu.

12 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

13

Ali - Artık bu Batı ile danışıklı dövüşler yalama yaptı. Bir ara neredeyse Hollanda ile savaşa giriyorduk, tam o sırada gizliden Hollandalıların birçok kurumumuzu aldığı ortaya çıktı. Akp,ne zaman posta koysa bilin ki tam tersi işler yapılıyordur...

Yanıtla . 4Beğen 12 Nisan 22:28
12

Ziya Parlak - Allah razı olsun ağzına sağlık. Küstahlara haddini bildirmiş. Her ne kadar hükümeti eleştirsek de Çavuşoğlu’nun bu konuşması takdire şayan. Aynı performansı icraatlerinde de HASRETLE bekliyoruz.

Yanıtla . 7Beğen 12 Nisan 21:26
11

Ömer - Acayip siyasetcilerimiz var. Başta Erdoğan dünya aleme haddini bildiriyor. Sonra Çavuşoğlu, şükür Soylu'dan iki haftadır ses yok. Haddini bildirmek için OYAK Renault'u Fransa'ya neden postalamıyor?

Yanıtla . 5Beğen 12 Nisan 21:03
10

Muzaffer Serdar - Havada boş sözler, tersleme yok, cevap verme yok, derin devletin adamı işte... Ne övüyorsunuz? Cezayir soykırımından mı bahsediyor? Fransızların dün ve bugün sömürmekte olduğu müslüman ülkelerden mi söz ediyor? Veya fransadaki işçi eylemlerinde yaptıkları ikiyüzlülükten mi söz ediyor?

Yanıtla . 4Beğen 12 Nisan 20:41
14

Ya Istiklal Yada Ölüm - @Muzaffer Serdar 10 nolu yoruma cevabı: Konusmayi dinleseydin bu yaziyi yazmazdin

Yanıtla . 1Beğen 13 Nisan 01:37
07

Fahreddin - helal olsun başkanım...

Yanıtla . 3Beğen 12 Nisan 16:01
06

Helal Olsun - Sn Bakan küstah fransız parlamenterin haddini bildirmiş. Şu lafları ne chp ne diğer partiler edebilirdi. Batıya gereken cevapları Akparti hükümetleri vermiştir eski iktidarlar ise süklüm püklüm aman kızdırmayalım aman kredimiz kesilmesin korkusuyla kuyruğu kıstırıp dönerlerdi

Yanıtla . 2Beğen 12 Nisan 14:44
05

Ahmet Duman - GENE Mİ DÖVMÜŞ OLDUK ortalık yerde, basın önünde BU BATILILARI? EYVAH YARIN NE TAVİZ YA DA İMTİYAZ VERECEĞİZ ÖZÜR DİLEMEK ADINA perde arkasında, ACABA.

Yanıtla . 7Beğen 12 Nisan 14:38
09

Omer - @Ahmet Duman 05 nolu yoruma cevabı: Yazıklar olsun

Yanıtla . 1Beğen 12 Nisan 18:56
04

Kağan - TAKDİRE ŞAYAN HAREKET!!KÜSTAHLAR...

Yanıtla . 2Beğen 12 Nisan 14:38
03

Abdullah - Önüne konulan metinleri okuyor külhanbeyi. Aynı ağası gibi.

Yanıtla . 4Beğen 12 Nisan 14:15
02

Konyalı - Ata sözlerimiz gerçekten çok değerli."Domuzdan Post, Gavurdan Dost Olmaz" Atasözü aklıma geldi.

Yanıtla . 2Beğen 12 Nisan 14:10
01

Fahri Hacıcaferoğlu - Bu İslam düşmanlarına karşı yapılan sert konuşma bana Tayyip Erdoğan'ın Başbakanken Davos'ta söylediği One minute sözü ile arkasında tevbe edercesine yaptığı açıklamaları hatırlattı.

Adeta ementüsü haline gelen batı hayranlığı bunlara sadece dil ile karşıt görüşü söylettirebilir. Bunun dışında bir adım dahi atamazlar.

Yanıtla . 5Beğen 12 Nisan 13:51

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?