31 Mart'ın kaybedeni İyi Parti deyip Akşener'e kurultay çağrısı yaptı

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, 31 Mart seçimlerinin kaybedeninin İyi Parti olduğunu ifade ederek, Aydın ve Dervişoğlu'nu istifaya, Meral Akşener'i kurultay yapmaya davet etti.

Özcan Pehlivanoğlu
Haber albümü için resme tıklayın

KHK ile kapatılan Zaman Gazetesi’nde 9 yıl spor yazarlığı ve STV'de 5 yıl spor yorumculuğu yapan İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerinin tek kaybedeninin İYİ Parti olduğunu ifade etti.

Pehlivanoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Musavvat Dervişoğlu'nu istifaya davet edip, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Olağanüstü Büyük Kurultay çağrısında bulundu. Daha önce MHP MYK üyesi olan Pehlivanoğlu, 2016 yılında MHP delegelerini de tüzük kurultayına davet etmişti. 

Pehlivanoğlu'nun kişisel internet sitesinden yayımladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"31 Mart 2019 tarihinde Yerel Yönetimlere dair yapılan seçimlerde ortaya çıkan sonuçlar hepimizin malumudur.
Kanaatimce bu seçimlerin tek bir kaybedeni vardır ve o da İYİ Partidir. Her ne kadar seçim sonuçları topluma bir başarı hikayesi olarak anlatılsa da biz İyi Partililer açısından durum budur.
Ne yazık ki, İyi Parti teşkilatları parti kuruluşundan bu yana istenilen düzeye taşınamamış ve birçok yerde elini taşın altına sokmuş olan arkadaşlarımız yanlış kararlarla küstürülmüştür. Bu seçimde yaşananlar da, bize bir kez daha bunu göstermiştir. Alınan kötü neticede bunun da esaslı bir rolü vardır.
Ayrıca yerel seçimlerde İyi Parti adına ittifaka dair yürütülen müzakereler, aday belirlemeler ve buna binaen yerel yönetimlerde alınan sonuç, son derece başarısızdır. İyi Parti, ittifakın kaybeden partisi olmuştur.
Unutulmamalıdır ki; İyi Parti iktidara alternatif bir siyasi yapı olarak kurulmuştur. Bu nedenle tek hedefi iktidar olmak olduğundan iki seçimde de, alınan sonuçlar asla bir başarı olarak görülemez.
Bu nedenle aday belirleme ve ittifak görüşmeleri noktasında partimizin yetkili kurulları tarafından tam yetki ile donatılan teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Koray Aydın ve yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Musavvat Dervişoğlu'nu istifaya;
Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve Genel İdare Kurulumuzu Olağanüstü Büyük Kurultayı toplantıya çağırmaya,
Bunlar yapılmadığı takdirde İyi Parti Kurultay delegelerini "Olağanüstü Büyük Kurultayı" toplamak üzere parti tüzüğü çerçevesinde üzerlerine düşen demokratik haklarını kullanarak görevlerini yapmaya ve bu konuda il ve ilçe teşkilatlarımızı kurultayın toplanması hususunda gereken desteği ile Türk Milletinin umudu olma vasfını koruyan İYİ Parti'ye nefes vermeye, davet ediyorum.
Toplanacak "Olağanüstü Büyük Kurultay"ın; partimizin özeleştiri yapmasına, yeniden bir kadro hareketine dönüşmesine ve kurumsallaşmasına katkı vereceği düşüncesindeyim. Partililerimizin de, böyle bir beklenti içinde olduğunu görmekteyim.
Bu nedenlerle parti kurucusu sıfatıyla bu çağrıyı yapma gereği duydum. Ümit ediyorum ki; muhatapları bu çağrımızı cevapsız bırakmazlar. Çünkü çağrımız parti tabanının duygu ve düşüncelerine tercüman olmak maksadı ile dile getirilmiştir.
Kamuoyuna ve İyi Parti ailesine saygılarımla arz ederim.
Özcan PEHLİVANOĞLU
İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi"

# İYİ PARTİ İLE İLİŞKİLİ:

08 Nisan 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Murat - bu seçimin en büyük kazananı ve kahramanı sayın Akşenerdir.. seçim sonuçlarına göre türkiyenin 3.büyük partisidir..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Nisan 10:29

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?