Reklamı Kapat

ABD'den, katil İsrail'e destek: 18 milyar dolarlık silah anlaşması masada

Gazze'de insani kriz tavan yaparken, ABD'nin Siyonist İsrail'e koşulsuz desteği devam ediyor. Son olarak, Biden yönetiminin 18 milyar dolar değerinde 50 adet F-15 savaş uçağı ile ilgili ekipmanların satışına hazırlandığı bildirildi.

Amerikan CNN kanalında yer alan habere göre, Biden yönetimi katil İsrail'e yeni bir silah satışını gerçekleştirmeye yakın.

Siyonist İsrail'in Ocak 2023'te alım için başvurusunu yaptığı 18 milyar dolar değerinde 50 adet F-15 savaş uçağı ile ilgili Biden yönetimi ile Kongre arasında bugüne kadar birçok görüşme gerçekleştirildi ve gayriresmi sürecin tamamlandığı belirtildi.

30 Ocak'ta Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul'un yeşil ışık yaktığı satışa ilişkin resmi bildirimin Biden yönetiminden yakın zamanda Kongre'ye gönderilmesi bekleniyor.

DEMOKRATLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Siyonist İsrail'e koşulsuz silah desteğini eleştiren Demokrat senatör ve vekillerin söz konusu satışla ilgili Kongre'deki 15 günlük değerlendirme sürecinde nasıl tepki gösterecekleri merak konusu. Bazı Demokrat senatörler, terörist İsrail'e silah satışının durdurulmasını istemiş, ABD Başkanı Joe Biden'a mektup yazarak Gazze'de Amerikan silahlarının nasıl kullanıldığının araştırılmasını talep etmişti.

SAVAŞ UÇAKLARI 2029'DA TESLİM EDİLECEK

Kongre'deki sürecin tamamlanmasının ardından Siyonist İsrail'in en erken 2029 yılında F-15 savaş uçaklarını almaya başlayacağı, bununla birlikte Tel Aviv'in Washington'dan güdümlü füzeler de alacağı ifade edildi.

ABD'DEN KATİL İSRAİL'E GİZLİ SİLAH SEVKİYATI

Bu arada, Amerikan Washington Post gazetesi, Biden yönetiminin yakın zamanda katil İsrail'e yeni silah sevkiyatını onayladığını da bildirdi. Haberde, Biden yönetiminin söz konusu transferleri Kongre'ye bildirmeden ve kamuoyuna duyurmadan gerçekleştirdiği belirtildi.

Buna göre ABD yönetimi, Gazze'deki saldırılarına devam eden terörist İsrail'e 25 adet F-35 ve uçak motorunun satışına, ayrıca 1800 adet MK84 güdümsüz bomba ile 500 adet MK82 güdümsüz bomba gönderilmesine onay verdiği bildirildi.

SİVİL KAYIPLAR ARTIYOR

900 kilo civarındaki ağırlığı ve yıkıcı hasarıyla katil İsrail'in Gazze'ye attığı MK84 bombalarının sivil kayıplarında büyük rol oynadığı belirtiliyor. Benzer şekilde 220 kiloluk MK82 bombaları da güdümsüz olmaları sebebiyle hedef gözetmeksizin atılan bombalar kategorisinde tanımlanıyor.

TEPKİLER ÇOĞALIYOR

Öte yandan ABD'nin Gazze'de yaşanan insani krize rağmen İsrail'e silah satmaya devam etmesi uluslararası kamuoyundan da tepki çekiyor. Eleştirmenler, ABD'nin bu tutumunun katil İsrail'in Gazze'deki Filistinlilere yönelik saldırılarını meşrulaştırdığını ve sivil kayıpların artmasına neden olduğunu savunuyor.

02 Nis 2024 - 08:17 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

06

Hakki Varyemez - para kimin cebinden cikacak? tabi ki dar gelirli americalilarin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 22:25
05

Vatandaş - İsrailliler katil, hırsız ve soykırımcıdır. Filistinlilerin kendine her türlü saldırı karşısında meşru müdaffa hakkı vardır ve filistinliler bu konuda eleştirilemez. Önce israil tüm saldırı ve hırsızlıklarına son vermelidir. Bundan sonra filistinliler eleştirilebilir. Sen benim karnıma bıçağı saplar iken ben senin yüzüne tokat attım diye suçlanmam abes ile iştigaldir. Medeni dünya israil ile tüm uluslar arası ilişkileri kesmek zorundadır. İsraile herhangi bir mal satan kişiler de bu soykırıma ortaktır. Bunu ben demiyorum Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesine göre bu böyledir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 16:38
04

Vatandaş - Gazze kuşatma altında. Hamas İsraile saldırmadan önce de kuşatma altındaydı ve insan ve tüm giriş çıkışlar israilin kontrolü altındaydı. İsrailin Gazzeyi açık hava hapishanesine çevirmeye hakkı var mı? Her şey için İsrailden izin alacaksın. Medeni dünyada böyle bir şey var mı? Sizi birisi bir yere hapsedecek ve her şey için hatta buradan çıkmak ve buraya girmek içinn bile israilden izin almak zorunda kalacaksınız. Siz bunu kabul edebilir misiniz? Gazzelilerin mesru müdafaa hakkı vardır. İsrailin yaptıklarının hepsi insanlığa ve birleşmiş milletler insan hakları beyannamesine aykırıdır. Katil ve soykırımcıdır. Bir diğer konu İsrail filistinlilerin toprağını çalmakta işgal etmektedir. Bu hakkı nereden elde etmektedir? Eğer israil bu eylemlerine kendi yahudilik dinini referans gösterecek olur ise müslümanların da kendi dini referanslarına başvurma hakkı vardır ve bu konuda müslümanlar eleştirilemez.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 16:33
03

Vatandaş - Siyonistler hem katliamcı hem de dünyadaki insanların beynini uyuşturmuş. Olaya dinsel açıdan yaklaşmayıp seküler açıdan yaklaşıyorum. Zira değişik dinlere ve mezheplere sahip insanlar olabilir. Senin dinin başkasını bağlamaz ama genel geçer Birleşmiş Milletler İnsan Hakları beyannamesini var. O beyannameyi okuyun. Ne yazıyor? Madde 1

Bütün insanlar hür, haysiyet ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyeti ile hareket etmelidirler.

Madde 2

Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir akide, milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin işbu Beyannamede ilan olunan tekmil haklardan ve bütün hürriyetlerden istifade edebilir. Bundan başka, bağımsız memleket uyruğu olsun, vesayet altında bulunan, gayri muhtar veya sair bir egemenlik kayıtlamasına tabi ülke uyruğu olsun, bir şahıs hakkında, uyruğu bulunduğu memleket veya ülkenin siyasi, hukuki veya milletlerarası statüsü bakımından hiçbir ayrılık gözetilmeyecektir.

Madde 3

Yaşamak, hürriyet ve kişi emniyeti her ferdin hakkıdır.

Madde 4

Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır.

Madde 5

Hiç kimse işkenceye, zalimane, gayriinsani, haysiyet kırıcı cezalara veya muamelelere tabi tutulamaz.

Madde 6

Herkes her nerede olursa olsun hukuk kişiliğinin tanınması hakkını haizdir.

Madde 7

Kanun önünde herkes eşittir ve farksız olarak kanunun eşit korumasından istifade hakkını haizdir. Herkesin işbu Beyannameye aykırı her türlü ayırdedici muameleye karşı ve böyle bir ayırdedici muamele için yapılacak her türlü kışkırtmaya karşı eşit korunma hakkı vardır.

Madde 8

Her şahsın kendine anayasa veya kanun ile tanınan ana haklara aykırı muamelelere karşı fiilli netice verecek şekilde milli mahkemelere müracaat hakkı vardır.

Madde 9

Hiç kimse keyfi olarak tutuklanamaz, alıkonulamaz veya sürülemez.

Madde 10

Herkes, haklarının, vecibelerinin veya

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 16:26
02

Vatandaş - Siyonistler filistinlilere katliam yapmanın yanı sıra dünyanın da beynini uyuşturmuş. Ülkemizde hala Hamas'a suç bulanlar var. İranı eleştirenler var. Abuk sabuk fikirler ileri sürenler var. Birincisi İran ile mezhepsel çatışmaya yok açacak fikir ve eylemlerden sakınmalıyız. Ben İranı sevmem, rejimini de sevmem. Dini görüşlerine de katılmam. Ama amerikanın ve siyonistlerin birinci amacı ortadoğuda mezhepsel çatışmayı körüklemektir. O sebeple iran ile mezhepsel çatışmaya son verilmelidir. Farklılıklarımızı ile sürerek değil ortak yönlerimiz üzerinde birleşip ortak hareket etmeliyiz. Birbirimize asla ve asla kurşun sıkmamalıyız asla ve asla kavga etmemeliyiz. Farklılıklarımız olabilir bu farklılıklarımızı çatışmaya ve kalp kırgınlıklarına yol açmayacak şekilde törpüleyerek kendi aramızda uzlaşarak birleşmeliyiz. Yani ortak noktalarda birleşip farklılıklarımızın üstünü örtmeliyiz. Aski halde amerikanın ve siyonistlerin ekmeğine yağ süreriz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 16:19
01

Hüseyin - 1969 yılında İstanbul Karaköy e demir atan Amerikan 6. Filosunun askerlerini dövmeye giden ulusalcı gençlerin önünü kesip Amerika Müslüman dostufur diyerek iki genci öldürmüştünüz.

Demekki Amerika Müslümanların dostu değilmiş.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 11:41

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi