Reklamı Kapat

“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’ne büyük özveri ile hazırlanan Saadet Partisi, İstanbul Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezi’nde yoğun katılımlı aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”
“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği Küçükçekmece Aday ve Meclis Üyeleri Tanıtım Programı, Sefaköy Kültür Merkezi'nde müthiş bir atmosfer ile gerçekleştirildi. Programda katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, zafere inandıklarını, İstanbul'a, Küçükçekmece'ye Millî Görüş belediyeciliğinin yakışacağını beyan ettiler.

Haber: Muhammed Ali GÖKMEN / Onur Şehmus ŞAHİN

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’ne büyük özveri ile hazırlanan Saadet Partisi, İstanbul Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezi’nde yoğun katılımlı aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Küçükçekmece Teşkilatı’nın düzenlediği programda Küçükçekmece Belediye Başkan adayı ve Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ve ilçe belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.  Düzenlenen programa Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız, Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, Anadolu Gençlik Derneği Küçükçekmece İlçe Başkanı Ferhat Çakıcı, Millî Gazete Yazı İşleri Müdürü Ercan Özcan, Millî Gazete Yazarı Adnan Öksüz, Millî Görüş teşkilat mensuplarının yanı sıra birçok siyasi parti temsilcisi ve Küçükçekmece halkı katılım gösterdi. Programa teşrif eden davetliler Sefaköy Kültür Merkezi’nde Mustafa Kurdaş’ı büyük bir heyecanla karşılarken, programda konuşma yapanlar sırayla Saadet Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın oldu.

“5Y’YE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ, 5A’DAN DA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Küçükçekmece Sefaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen aday tanıtım programında konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, “ İyiliğin, adaletin ve güzelliğin tesisi için çalışan dava arkadaşlarım, saygıdeğer Küçükçekmece halkımız ve değerli misafirlerimiz, toplantımıza hoş geldiniz. Kıymetli kardeşlerim Küçükçekmece’mize hizmeti, Millî Görüş belediyeciliğini getirebilmek için canla başla mücadele ediyoruz. Biz Millî Görüşlüler 5Y’ye asla izin vermeyeceğiz, 5A’dan da asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

“SUÇLU OLAN KIZIMIZ FATIMA BİLE OLSA ADALETTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Konuşmasına 5Y ve 5A’yı anlatarak devam eden Çürük, “Bizim belediyecilik anlayışımızda 5Y vardır, bizim siyasetimizde yolsuzluk, yasaklar, yalan, yalakalık ve yandaşlık bulunmaz. 5A ise şudur, bizler akıl ile hareket edeceğiz, adalet için suçlu olan kızımız Fatıma bile olsa adaletten vazgeçmeyeceğiz. Ahlak, asalet ve adanmışlıktan bahsetmeme gerek yok, salona bakmam yeterli oluyor. Sözlerime son verirken davamızın kurucusu merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızı ve geçmiş büyüklerimizi rahmet ile anıyorum. Aday tanıtım programımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZ İSTİYORUZ Kİ KÜÇÜKÇEKMECE’MİZ KAZANSIN”

Saadet Partisi Küçükçekmece teşkilatının düzenlediği aday tanıtım programında konuşan Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı ve Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Bir yolculuktayız, seçim sürecindeyiz. Seçimler gelir geçer, bizler biliriz ki hizmet edenler kazanır. Biz istiyoruz ki Küçükçekmece’miz kazansın. Saygıdeğer Küçükçekmece halkı ve misafirlerimiz bazı konularda tefekkür edelim istiyorum. Bizler neden şehrimizde beton yığınları arasında yaşamayı tercih ediyoruz. Bizler neden her gün sıkışık trafiğe mahkûm yaşıyoruz. Değerli misafirlerim, insanlar şehri inşa ederler, şehirler de nesli yani insanı imar eder” ifadeleri ile katılımcılara seslendi.

“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”

“İNSAN, YARATILMIŞ VARLIKLARIN EN ŞEREFLİSİDİR VE HİZMETİ EN ÇOK HAK EDENDİR”

Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş, konuşmasının devamında, “Bizler nasıl şehirler inşa ediyorsak, şehirler de öyle nesiller inşa ediyor bizlere. Ev konusu bizim toplumumuz için önemlidir lakin biz artık ev tabirini kullanamıyoruz. Apartman, daire, rezidans gibi tabirleri kullanıyoruz. Bizler için değerli olan kavramları yitirmeye başladık. Bizler adaleti, huzuru, ahlakı inşa etmeliyiz ki güzel bir şehir, güzel bir nesil yetiştirelim. Bu bakımdan değişmesi gereken bazı hususlar var. Biz Küçükçekmece’de insanımızın kendini yalnız hissetmemesi ve kendini önemli hissetmesi için Millî Görüş belediyeciliği çalışmasını başlatacağız. İnsan, yaratılmış varlıkların en şereflisidir ve hizmeti en çok hak edendir. Bizler Küçükçekmece’mize hizmeti getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“KÜÇÜKÇEKMECE’MİZ MAALESEF ŞU AN 800 BİN NÜFUSLU BİR KÖY GİBİ”

Sefaköy Kültür Merkezi’nde Küçükçekmecelilere hitap eden Mustafa Kurdaş, “Küçükçekmece’miz maalesef şu an 800 bin nüfuslu bir köy gibi. Bizler Küçükçekmece’de yeni bir sayfa açmak istiyoruz. İlçe genelindeki problemlerimizi ekranlara grafiklerle getiriyoruz. Bakın sayın misafirlerimiz, bizleri kimler yönetiyorsa şehir onların şehridir. Şu an Küçükçekmece’mizin durumu ortada. Bizi yönetenler bizleri buna layık görüyor. Küçükçekmece Belediyesi, uzun yıllardır sol ve sağ partiler arasında el değiştirdi, şu an da Cumhuriyet Halk Partili Sayın Kemal Çebi’yi belediye başkanı görüyorsunuz. Maalesef bugüne dek Küçükçekmece, Millî Görüş belediyeciliği ile tanışmadı. Sizler istiyorsunuz ki Küçükçekmece’mize Millî Görüş belediyeciliği gelsin, ilçemiz rahatlasın artık. Bize, Küçükçekmece’ye bu problemlere layık görenlere 31 Mart’ta sandıkta cevabımızı verelim” dedi.

“HELAL OLAN 1, HARAM OLAN 5’TEN BÜYÜKTÜR”

Yönetici olmayı ateşten gömlek giymeye benzeten Mustafa Kurdaş, “Bizler helal olan 1’in haram olan 5’ten büyük olduğunu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızdan öğrendik. Birileri için makam mevki olan koltukların bizler için ateşten gömlek olduğunu, hakkın hukukun ne olduğunu bize Erbakan Hoca’mız öğretti. Belediyelerde gelirlerin tamamı borçlanma üzerine kurulmuş bir sistemin geliri. Bu sebepten ötürüdür ki Küçükçekmece borç batağına sevk edilmiş durumda. Bütçenin yönetimi şehrin yönetimi demektir. Sizler eğer bir şehri yönetemiyorsanız, insanların, çocukların, gençlerin, herkesin hakkını yiyorsunuz demektir” ifadelerini kullandı.

“BİZ KİMSEYİ KİMSEDEN AYIRMAYACAĞIZ”

Küçükçekmece için hayata geçirmeyi planladıkları başlıca projelerin sunumunu yapan Mustafa Kurdaş, “Altyapı ve ulaşım iyileştirilmesi, yeşil alanların ve park alanlarının çoğaltılıp iyileştirilmesi, eğitim ve kültürel faaliyet alanları yapılması (kütüphane vb.), sağlık hizmetlerine erişimin iyileştirilmesi, ihtiyaç sahiplerine maddi ve sosyal yardım destek programları, kentsel dönüşüm ve konut projeleri… Kantin Kart projemiz ile ihtiyaç sahibi çocuklarımız okullarında aç kalmayacaklar. Değerli misafirler, bu yardımlar sadece Saadet Partili olanlara değil hiçbir ayrım yapılmaksızın ihtiyaç sahibi hangi insanımız varsa onlara olacak. Biz kimseyi kimseden ayırmayacağız” değerlendirmelerinde bulundu.

“GAZZE’YE SAHİP ÇIKACAK BELEDİYELER MİLLÎ GÖRÜŞ BELEDİYELERİDİR”

Programda söz alan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, konuşmasında Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekti. Yazıcı, "Küçükçekmece aday tanıtım toplantımızı Cenab-ı Hakk hayırlı eylesin. 2002 senesinden bugüne Batı, İslam dünyasını perişan etmek için birçok proje uyguladı. Mevcut iktidar ise, Batı’nın bu planlarına âlet oldu. Bugün Gazze en sahipsiz dönemini yaşıyor. İktidar, sözüm ona bir takım diplomatik girişimler yapıyorlar. İçimiz acıyarak söylüyorum bugün İsraillileri biz doyuruyoruz. Türkiye’den gönderilen teçhizatlarla zalimlerin ellerini kuvvetlendiriyoruz, bu kabul edilebilir değil. Gazze’nin güçlenmesini istiyorsak 31 Mart’ta oyumuzu ona göre kullanacağız. Gazze’ye sahip çıkacak iktidar Millî Görüş iktidarıdır. Gazze’ye sahip çıkacak belediyeler Millî Görüş belediyeleridir. Bizler, seçimlere kalan süre zarfında gece gündüz gayret edeceğiz Allah’ın izni ile başaracağız, başaracağız, başaracağız…"  ifadelerini kullandı.

“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”

“BİZ İSTANBUL’UN BUGÜNKÜ HÂLİNE ALIŞAMADIK, ALIŞMAYACAĞIZ”

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, “Erbakan Hoca’mızın ahirete irtihalinin 13. sene-i devriyesindeyiz. Mekânı cennet olsun. Bu toplantımız Küçükçekmece'mizin 800 bin insanının hanesine saadet ulaştırmamıza vesile olsun inşallah. Biz İstanbul’un bugünkü hâline alışamadık, alışmayacağız. Bugünkü keşmekeşliği kabul etmiyoruz. Bizim dışımızdaki adaylar bugünkü İstanbul tablosunu kanıksatmak için çalışıyorlar. İstanbul’da geçim sıkıntı var, pahalılık var, ulaşım felç halinde. Her gece insanlar deprem endişesi içinde yataklarını giriyor. Aileler çocuklarını oynatacak oyun sahası bulamıyor. Bu tabloya alışmayacağız ve alıştırmayacağız” dedi.

“Küçükçekmece'ye Millî Görüş Belediyeciliği yakışır”

“İSTANBUL’UN BUGÜNKÜ HÂLİ SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİLDİR”

“İstanbullunun en acil meselesi geçimdir” diyen Birol Aydın, “Bugün İstanbul’da mega projeler sunuluyor. İstanbul’da bir zihniyet değişimine gitmek zorundayız. İstanbul'da doğru işleri dosdoğru yapacağız. Biz dosdoğru bir kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. İstanbul’un bugünkü hâli sürdürülebilir değildir. İstanbul’un nüfusunu 7 ila 10 milyon arasına çekeceğiz. Bunca seçim dönemleri, bunca beş yıllar geçti ama İstanbul’un trafik sorunu çözülemedi. İşin en merkezinden İstanbul’un nüfusunu azaltmakla başlayacağız. Kantin Kart projemizle bütün ihtiyaç sahibi yavrularımızın karnını doyuracağız. 0-2 yaş bebeği olan ailelerin doğal gaz kullanımının önemli bir kısmını biz karşılayacağız. İstanbul'a Taksi A.Ş yi kurup, 35 bin yeni taksi kazandıracağız” diye konuştu.

02 Mar 2024 - 04:30 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi