Reklamı Kapat

Kabul edildi: Ayasofya camiye dönüşemez

AP, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu kabul etti. Raporda en dikkat çekici unsur ise "Ayasofya'nın camiye dönüştürülmemesi" oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

AP, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu kabul etti.  AP raporunda, Türkiye'ye verilen üyelik öncesi AB fonlarının da gözden geçirilmesi gerektiği belirtilerek bu fonların doğrudan Türkiye'deki sivil toplum için kullanılması ve Erasmus programındaki öğrenciler, akademi dünyası ve gazetecilerle ilgili programlara yatırılması savunuldu.Raporda ayrıca Ayasofya'nın camiye dönüştürülmemesi vurgusu yapıldı.

2005 yılında Bakanlar Kurulu'nun Ayasofya'nın müze yapılmasına dair kararının iptali için Danıştay'da dava açmıştı. Danıştay 10. Dairesi, derneğinin iptal talebini reddederek, dernek bu karara karşı karar düzeltme başvurusunda bulunmuştu. Ancak Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu da başvurunun reddine kararlaştırmıştı.

14 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Fatih - ''bu fonların doğrudan Türkiye'deki sivil toplum için kullanılması ve Erasmus programındaki öğrenciler, akademi dünyası ve gazetecilerle ilgili programlara yatırılması '' bunun kaba tercümesi bu parayla bize köpek besleyin ihtiyacımız olduğunda biz bunları size saldırtırız.

Yanıtla . 6Beğen 15 Mart 11:08
04

Ziya Parlak - Hangi dernek dava açmış? O kısım biraz belirsiz olmuş. Düzeltebilirseniz memnun oluruz.

Yanıtla . 10Beğen 14 Mart 16:29
06

Ziya Parlak - @Ziya Parlak 04 nolu yoruma cevabı: Hala memnun olamadık yalnız :)

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 16:00
03

Hayrettın-agrılı - elin gavuru aya sofyayı CAMİ OLARAK İBADETE AÇILMASINI İSTİYOOR BİZİ YÖNETENLER HAYIR AÇMAYIZ DİYO AVRUPA PARLEMENTOSU SÖYLÜYOR VARIN GİDİN SİS TC MİLLETİ SÜZ DÜŞÜNÜN GARİ

Yanıtla . 1Beğen 14 Mart 13:25
02

Yusuf Kenan - seçimden sonra askıdan indirirler (!)

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:57
01

Ömer Ali - AKP Zihniyeti: Avrupa'ya karşı iyi gözükebilmek için Fatih'in emaneti göz ardı edilebilir.

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 11:48

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?