Reklamı Kapat

Aksa yetim Aksa öksüz

Siyonist terör giderek genişliyor; İslâm dünyası sessiz! İsrail terör oluşumu, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya yönelik tahrik, taciz ve saldırılarını giderek artırıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Kudüs işgalini her geçen gün genişleten Siyonist İsrail terör oluşumu, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya yönelik tahrik, taciz ve saldırılarını giderek artırıyor.

Müslüman dünyanın basiretsizliğinden cesaret alan Siyonistler, son iki gündür Aksa’da terör estiriyor. Mescid-i Aksa avlusuna alınmayan Müslümanların dışarıda namaz kılması bile engellendi, ezan okunması yasaklandı, cemaate saldırıldı.

Kudüs işgalini her geçen gün genişleten Siyonist İsrail terör oluşumu, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya yönelik tahrik, taciz ve saldırılarını giderek artırıyor. Müslüman dünyanın basiretsizliğinden cesaret alan Siyonistler, son iki gündür Aksa’da terör estiriyor.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapatmasıyla başlayan gerginlik devam ediyor. İşgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’ya giden yollar İsrail polisi tarafından kapatıldı. Vakit namazlarını Mescid-i Aksa’nın yakınında kılmak isteyen birçok Filistinlinin Eski Şehir’e girişi İsrail polisince engellendi. İsrail polisi akşam namazı öncesi El-Esbat Kapısı’nda (Aslanlı) toplanan cemaati de dağıttı. Mescid-i Aksa yetkililerinin de aralarında bulunduğu az sayıda Filistinli, akşam namazını Esbat Kapısı’nda kıldı.

EZAN OKUNMASINI ENGELLEDİLER

Öğle namazının ardından Harem-i Şerif’in tüm kapılarını kapatan İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da ikindi ve akşam vakitlerinin ezanının da okunmasına izin vermedi. Kubbetu’s Sahra’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, Harem-i Şerif’in El-Esbat (Aslanlı) Kapısı önünde yatsı namazını kılan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etti. Aksa’nın çevresindeki farklı noktalarda yatsı namazını eda eden Filistinlilere de müdahale eden teröristler, Müslümanların namaz kılmalarına engel oldu.

FİLİSTİNLİ GRUPLARDAN İSRAİL’E KINAMA

Filistinli gruplar, terörist İsrail’in Aksa’da gerginliği tırmandırmasını kınayarak, Filistinlilere Aksa’yı savunmak için çabaları birleştirme çağrısında bulundu. Fetih Sözcüsü Atıf Ebu Yusuf, “Namaz kılmak isteyen cemaatin engellenmesi, başkentin (Kudüs) Yahudileştirilmeye, el koymaya, yıkılmaya ve tehcire maruz kalması halkımızın direnişe ve toprağına bağlılığını sürdürme kararlılığını etkilemeyecektir” ifadelerine yer verdi. Hamas’tan yapılan açıklamada da İsrail’in Aksa’da olayları tırmandırması kınanarak, “Namaz kılanları, Aksa’ya istedikleri zaman girme ve istedikleri zaman buradan çıkma iradelerini dayatmaya çağırıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Arap ve İslâm ümmetine Kudüs’e yönelik ciddi tutum sergileyerek İsrail’in uygulamalarına ve saldırılarına karşı koymaları çağrısı yapıldı. Filistin Ulusal Girişim Hareketi Genel Sekreteri Mustafa el-Bergusi de, Filistin halkının birliği ve kararlılığıyla İsrail’in hedeflerini başarısız kılma gücüne sahip olduğunu kaydetti. Ürdün Vakıflar Bakanı Abdunnasır Ebu Basal, İsrail polisinin Mescid-i Aksa baskınını “dini özgürlüklere saldırı” olarak nitelendirdi ve bunun “kabul edilemez” olduğunu belirtti.

MİLİTAN YAHUDİLERDEN AKSA’YA BASKIN

Terörist İsrail polisi korumasındaki, 80’i dini yüksek okul öğrencisi, 3’ü İsrail istihbarat elemanı olmak üzere, 142 fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. 142 fanatik Yahudi sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Kudüs’te Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrıları da devam ediyor.

“İSRAİL BİRİMLERİ  GAYRİMEŞRUDUR”

Norveç Dışişleri Bakanı Ine Eriksen Soreide, İsrail’in Filistin topraklarında inşa ettiği Yahudi işgal birimlerini “gayrimeşru” olarak nitelendirdi. Soreide, ülkesinin Filistin halkının haklarını BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) aracılığıyla desteklemeye çalıştığını belirtti.

14 Mart 2019 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Hayati Otyakmaz - AZİZ MESCİD-İ AKSÂ

Yıllardır ağlıyorsun bitsin artık bu hüzün!

Rasûl’den yadigârsın bize Mescid-i Aksâ

Sona ersin elemin, gülsün senin de yüzün..

Mirac’ın sembolüsün aziz Mescid-i Aksâ.

Şimdi minarelerin Ezan sesine hasret..

O mahzun hâline ağlıyor bak garip ümmet.

Bu esaret de biter bilirim bir gün elbet…

Kudüs-ü Şerîf’in arması Mescid-i Aksâ

Kur’an okunmayan mihrabın ne yazık yasta

Seni işgal eden utansın! Ruhları hasta…!

Cihad lâzım Müslüman'a olmaz necât lâfla

Kutsal emanetsin sen bize Mescid-i Aksâ

Ağlıyor kabrinde Selâhaddin-i Eyyûbî!

Esaretin sürmeyecek elbette ebedî..

Yoksa Ümmetten şikâyetçi O kutlu Nebî!

Peygamber-i Zîşan müjdesi Mescid-i Aksâ.

Hayati Otyakmaz

Başakşehir/İstanbul

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Mart 15:46

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?