Reklamı Kapat

AKP'den büyük bir borçlanma daha! Yerli ve milli yöntemi uygulamıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün yapmış olduğu açıklamada 916 milyon euro borçlanma gerçekleştirdiğini duyurdu. AKP hükümeti yerli ve milli ekonomi politikaları uygulamamakta ısrar ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

AKP hükümeti, borçlanma politikalarından vazgeçmemekte ısrar ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün  yapmış olduğu duyurusunda büyük bir borçlanmanın gerçekleştiğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, 13 Mart 2019 tarihinde, doğrudan satış yöntemi ile 916.400.000 milyon euro tutarında 13 Mart 2020 tarihli geri ödemeli Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ihracının gerçekleştiğini duyurdu.

916 milyon euro tutarındaki gerçekleşen borçlanma Türk lirası cinsinden yaklaşık 5 milyar 560 milyon tl'ye karşılık gelmektedir.

AKP HÜKÜMETİNİN EKONOMİ POLİTİKASI YERLİ VE MİLLİ Mİ?

Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik krizler, AKP hükümetinin uyguladığı borca ve tüketime dayalı ekonomi politikalarından kaynaklanıyor.

Öte yandan yerlilik ve millilik söylemini seçim meydanlarında sürekli kullanma ihtiyacı hisseden AKP'nin yerli ve milli olmayan borca dayalı para politikaları Türkiye'nin geleceğini tehdit eder noktaya geldi.

İktidara geldiğinden itibaren özelleştirmelerden ve borca dayalı para politikasından yana tavır sergileyen AKP hükümetinin, yerli ve millilik esasına dayalı olmayan ekonomi yöntemlerini uygulamakta ısrar etmesi söylemleriyle eylemleri arasındaki tezatlıklara işaret etmektedir.

milligazete.com.tr / İnternet Haber Merkezi

13 Mart 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?