Naim Şahin: Türkiye’nin oynak bir ülke olmasına müsaade etmemeliyiz

Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, "Perşembe ilçesinde Cittaslow unvanı verildi. Ben diyorum ki Perşembe için yetmez, Ordu sakin şehir huzur şehri olmalıdır." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, 31 Mart Yerel Seçimlerine hazır olduklarını belirtti. Şahin, "Perşembe ilçesinde Cittaslow unvanı verildi. Ben diyorum ki Perşembe için yetmez, Ordu Akçay’dan Akçaova’ya, Ünye’den Gülyalı ya kadar, sakin şehir huzur şehri olmalıdır." dedi.

Ordu’ya yeni bir unvan kazandırmak istediklerini söyleyen Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, Saadet Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Veysel İlhan ve ilçe yöneticileri ile birlikte yerel basınla bir araya geldi.

Ordu'nun Büyükşehir olduktan sonra beldelerin yavaş yavaş boşaldığını, en çok da tarım arazilerinin ve üretim alanlarının kötü durumda olduğunu belirten Saadet Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Veysel İlhan, "Benim Ünye’nin üretim yuvası olması gibi bir hayalim var. Ben istiyorum ki 5 yıl sonrada gözlerin üzerinde olduğu Ünye gözbebeği olsun. Ünye modeli, Ordu modeli konuşulsun. Acaba bunu başarabilirler mi gibi bir endişeniz var ise kadromuz değil belediye devleti yönetebilecek bir güçte." dedi.

"İSTANBUL'A İLAN VERECEĞİZ, ORDU'YA GÖÇ EDİN"

"Ordu Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra beldeler maalesef öksüz kaldı. Beldeler yavaş yavaş boşaldı. Boşalmaların sebebi tarım arazilerin ve üretim alanlarının boşalmasıydı" diye konuşan Saadet Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, "Bu boşalmayı azaltabilmek için bir görüşe ihtiyacımız var. Yıllardır söylüyorsunuz 'Türkiye üretirken yılgın tüketirken çılgın'. Bu çarkı geriye çevirmek lazım diyorsunuz. Biz bu sözün altına imza atıyoruz. Biz İstanbul’a ilan vereceğiz diyeceğimiz şey ise tekrar Ordu'ya göç olsun. Ordu'nun alanları arazileri boş. İşiniz orada olsun gelin toplayın bavulunuzu tekrar Ünye’ye göç edin. Bunu anlatırken sesiz sesiz dinliyorsunuz acaba nasıl olacak diye. Bizler o plan ve projelere hazırlıklı olmasak bu yola çıkmazdık. Bizlerin üreten belediyeciliği oturtmamız lazım. Borçlanarak değil üreterek yöneten belediyeyi oturmak zorundayız. Türkiye artık tarım ürünlerini bile dışarıdan alır vaziyete geldi. Ordu’nun taşı toprağı bir altındır" şeklinde konuştu.

"BİZİM GÜNDEMİMİZ ORDU"

Ordu’ya yeni bir unvan kazandırmak istediğini vurgulayan Şahin, "Türkiye sağdan soldan dış politik ve dış ekonomik gelişmelerle bir takım müstevli bir takım hain girişimlerle sıkıştırılan fay hattındaki deprem sıkıştırması gibi dünyanın siyasi, sosyolojik, ekonomik sıkıştırılmış alanından kurtulup Türkiye’nin merkez olması ve Türkiye’nin dışarıdan etkilenen değil dış bölgelerin Kafkasya’yı, balkanları, Ortadoğu’yu, Afrika’yı etkileyen sağlam bir merkez olması lazımdır. Türkiye’nin oynak bir ülke olmasına müsaade etmemeliyiz. Ama bizim bugünkü meselemiz Ünye Merkez, Fatsa Merkez, Altınordu ve Ordu Merkez bizim gündemimiz bu. Neyiyle merkez olacak diyorsanız tarımıyla, ulaşımıyla, turizmi, sanayi, kültür, eğitim, spor, basın ile merkez olması lazım. Perşembe ilçesinde Cittaslow unvanı verildi. Ben diyorum ki Perşembe için yetmez, Ordu Akçay’dan Akçaova’ya, Ünye’den Gülyalı ya kadar, sakin şehir huzur şehri olmalıdır. Biz sakin şehri unvanını Perşembe sınırlarından Ordu sınırına taşımalıyız. Hedefimiz bu olmalı. Nasıl olmalı, trafiği rahat, havası temiz, görüntüsü güzel, insanları mutlu, üreten, üretimi destekleyen, bir yerel yönetim anlayışı yapısıyla bütün bunların olması içtenliği ile düşünüyor ve düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Şahin, daha sonra Ünye binicilik tesislerine giderek ata bindi.

# YEREL SEÇİM İLE İLİŞKİLİ:
# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

12 Mart 2019 Ordu- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?