Reklamı Kapat

Mansur Yavaş'tan hakkındaki iddialara açıklama

Millet İttifakı'nın desteklediği CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, hakkındaki 'sahte senet' iddialarına cevap verdi.

Haber albümü için resme tıklayın

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, "Asıl mağdur benim" diyerek şunları söyledi:

"Yargıtay'ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur."

Yavaş söz konusu iddiaları ortaya atan şahsın yüzde 80 şizofren raporu bulunduğunu söyledi. Sözkonusu şahsın belgede sahtecilikten hapis cezasına çarptırıldığını ve çocuk istismarından da halen yargılandığını belirten Yavaş, hakkındaki iddiaları kesin bir dille yalanladı ve “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diye nitelendirdi.

MAL VARLIĞI AÇIKLAMASI

Türkiye’de mal varlığını açıklayan ilk belediye başkan adayı olduğunu belirten Yavaş, AKP adayı Özhaseki’ye de “Mal beyanında bulun” çağrısı yaptığını hatırlatarak "Bundan sonra hangi kumpaslara başvuracakları malumdur. Asıl mağdur benim. Yargıtay’ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur.” dedi.

Mansur Yavaş’ın konuşmasından satır başları:

ÖZHASEKİ VE ÇELİK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

"Ankara halkının iradesi arkamızda oldukça hiçbir komplo bizi yolumuzdan alamayacaktır. Gerek haberi yapan gazete, haberlere dayanarak adil yargılamayı etkilemek isteyen Mehmet Özhaseki ve Ömer Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Türkiye’de şeffaflık ilkesi gereği şeffaflık beyannamesini ilk imzalayan belediye başkanı benim. Bunun arkasında mal beyanında bulunmam ayrıca 1994’ten beri kamu görevi yapan rakibimin de mal beyanında bulunmasını istemem şu anda içinde bulunduğumuz iftira kampanyasına sebep olmuştur. Mal beyanından kaçmak için sığınılan bu yöntem asla bu talebimizden geri adım attırmayacaktır.

"RAKİBİM BU ŞAHSI BANA KARŞI MAŞA YAPMAKTADIR"

Anketlere yansıyan fark, rakibimiz tarafından olgunlukla karşılanmamıştır. Aday olmamla birlikte asılsız iddialarla seçmen karşısında itibarım zedelenmeye çalışılmıştır. Sanki suçmuş gibi Makedon olduğum söylenerek itibarım azaltılmaya çalışılmıştır. Ardından ‘Taksicileri Kızılay’a sokmayacak’ denildi. Demokratik ve hilesiz bir yarışta sandıktan çıkamayacağını anlayanlar, duvarlara ‘Yavaş Yavaş devrim’ sloganları yazdırdılar. Şikayetçi olduk. Bizim PKK ile ittifak yaptığımız yönünde iftira atmaya çalıştılar. Bunlar çare olmayınca, belediye çalışanlarının işten çıkarılacağı yerine 20 bin PKK’lının işe alınacağı duyuruldu.

Siyasi tarihimizin en ahlaksızca yürütülen kampanyanın özeti şudur: Bu şahıs resmi evrakta sahtecilik, şantajdan hapis cezası almış bir kişidir. Avukatlığını yaptığım şirketin ödemesini alıp kaçmış, şahsıma bıraktığı seneti icraya verdiğimde, senetteki imzanın sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Bir suçun mağdurunun suçlu ilan etmek çirkef iddiadır. Rakibim bu şahsı bana karşı maşa yapmaktadır. Yargıtay’ın onayladığı herhangi bir ceza kararı bulunmamaktadır. Şahsın bana verdiği sahte senetle ilgili bir icra inkar kararı vardır.

"KOLTUK UĞRUNA SABIKALI ŞAHSA SAHİP ÇIKIYORSUNUZ"

Sayın Ömer Çelik bu şahıs için saygın bir iş adamı diyor ya, bu şahıs kendisi hukuk fakültesinden ayrılmış zamanında ve afla da geri dönüyor. Staj yaparken okul ÖSYM’den gelen belgesi sahte bir şekilde 100 puan artırarak Gazi Üniversitesi’nde geçiş yaptığını ortaya çıkarıyor. Bunun da mahkeme kararı hepinizin önünüzdedir. Dosyaya intikal eden belgelerden anlaşılıyor ki bu ‘saygın’ iş adamı çocuk istismarından yargılanıyor. Aynı zamanda şizofren raporu var. Hiçbir ilişkim olmadı demesine rağmen ıslak imzalı ikrarı da orada. Bu sahteci şahıs ne amaçlıyor? Karar onanırsa hapse girecek. Ayrıca diğer istismar dosyasından da ceza alması yüksek. Hapse girmekten kurtulmak için rakiplerimizin adalet gücünü kullanmak için harekete geçiyor. Ona bu imkanı verenlerin yüzlerine silemeyeceği bir kara leke olarak kazınmıştır. Siyasileri avuçlarına alanı da, bundan medet uman siyasileri de ilk defa gördüm. Siyasi rant uğruna sığınılan bu şahsın ağzıma almaktan utanacağım suçları vardır. Dün parti sözcüsü inceledik dedi. Avukatım burada, madem incelediniz tekzip kararlarının içerisinde bu bilgilerin hepsi var. Eğer bunları bilerek yapıyorsanız durum çok daha fecaat. Mansur Yavaş’ı lekelemek için ne yapacaksınız? Devam eden davalar var, yaptığınız suç. Onu çocuk istismarı davasından beraat ettirmek için mi kolluyorsunuz? Siyaset için bu kadar küçülmeye değer mi? Bu şahsa sahip çıkıyorsunuz. Bir koltuk uğruna böyle sabıkalı, konusuz suç oluşturan birinin arkasına sığınması, onu televizyonlara çıkarması, beni karalaması acizliktir."

# MANSUR YAVAŞ İLE İLİŞKİLİ:

12 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Ömer - Adam diyor ki madem şizofrenim niçin benden borç istedin

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Mart 19:40
02

Mertali - İktidar medyası yalana devam ediyor.Bu ülkede en garip şey suçsuzluk karinesi sadece yalaklar ve soyguncu iktidar ekibi için geçerli.Gerisi suçsuzluğunu ispat edecek.Yeter ki idiş edilmiş yandaşlar bir çamur atsın.Doğru olup olmadığı önemli değil.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 12 Mart 16:29
01

Fazıl - Sahte imzalı olduğu tesbit edilen 600 bin dolarlık senedi tahsil etmeye çalışmaktan, tazminat ve para cezasına çarptırılıp tahsili dava sonuna ertelenen, Yavaş'ın, bahce konu olan paranın neyin karşılığı olduğunu bilen varmı?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Mart 14:49

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?