Reklamı Kapat

Temel Karamollaoğlu: Büyük değişim talebi var

Partisinin Antalya belediye başkan adaylarını tanıtan Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, hal esnafı ile de bir araya geldi...

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Yerel seçimler kapsamında Antalya’ya gelen Saadet Lideri Karamollaoğlu, ilk olarak partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım programına katıldı. Daha sonra Karamollaoğlu, sebze ve meyvede yaşanan artış nedeni ile iktidarın hedef tahtasına koyduğu hal esnafı ile bir araya geldi. Ziyarette Karamollaoğlu, “İktidar üreticiyi desteklemek yerine onunla rekabete giriyor. Kendi yanlışını görmek yerine bütün sıkıntıların sebebi sanki üretici ve pazar esnafıymış gibi göstermeye çalışıyor” dedi.

Biz çok kere söyledik ‘ittifaklarda yokuz’ diye. Ama hâlâ ısrar ile bu ithamlarını her yerde söylüyorlar. Bizim meselemiz yerel yönetimlerde yaşanan sıkıntıların çözülmesidir.

SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE DAHA DA BÜYÜTTÜLER

Ülkedeki tüm kesimlerin bir değişim talebi içinde olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Bunun nedeni de iktidar, ülkedeki sorunları çözmek yerine daha da büyüttü. Adalet, ekonomi, dış politika, eğitim tam bir karmaşa haline geldi. Bu nedenle seçimlerde millet bu konuda iktidara bir uyarı yapabilir. Ama eğer iktidara yine destek gelirse bugüne kadar yaşadığımız sıkıntıları 31 Mart’tan sonra misliyle görürüz. Çünkü ‘biz ne yapsak kimse ses çıkarmıyor’ diyecekler” şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, “Seçimler demokrasinin gereğidir. Ama bu tıpkı gladyatörlerin yaptığı gibi bir kavgaya dönmemelidir” dedi.

“SEÇİMLERİ KAVGAYA DÖNDÜRMEK İSTİYORLAR”

Kim kazanırsa kaybedenler onu tebrik eder. Çünkü o milletin iradesidir. Ama iktidar partisi bu seçimlerde kamplaştırma ve kutuplaştırmayı kendi iktidarları için olmazsa olmaz bir şart olarak görüyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Antalya’da bir dizi program gerçekleştirdi. Kente gelen Karamollaoğlu, ayağının tozuyla partisinin Antalya belediye başkan adaylarının tanıtım programına katıldı.

SEÇİMLERİ KAVGAYA DÖNDÜRMEK İSTİYORLAR

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Seçimler demokrasinin gereğidir. Ama bu tıpkı gladyatörlerin yaptığı gibi bir kavgaya dönmemelidir. Kim kazanırsa kaybedenler onu tebrik eder. Çünkü o milletin iradesidir. Ama iktidar partisi bu seçimlerde kamplaştırma ve kutuplaştırmayı kendi iktidarları için olmazsa olmaz bir şart olarak görüyor” dedi.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİM TALEBİ VAR

Ülkedeki tüm kesimlerin bir değişim talebi içinde olduklarını ifade eden Karamollaoğlu, “Bunun nedeni de iktidar ülkedeki sorunları çözmek yerine daha da büyüttü. Adalet, ekonomi, dış politika, eğitim tam bir karmaşa haline geldi. Bu nedenle seçimlerde millet bu konuda iktidara bir uyarı yapabilir. Ama eğer iktidara yine destek gelirse bugüne kadar yaşadığımız sıkıntıları 31 Mart’tan sonra misliyle görürüz. Çünkü ‘biz ne yapsak, kimse ses çıkarmıyor’ diyecekler” şeklinde konuştu.

BİZ BIKTIK, ONLAR BIKMADI

Kendilerine yönelik iktidar partisi tarafından yapılan ‘ittifak’ iddiaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Biz bu ithamlardan bıktık ama onlar bıkmadı. Biz çok kere söyledik ‘ittifaklarda yokuz’ diye. Ama hâlâ ısrar ile bu ithamlarını her yerde söylüyorlar. İstediklerini söylesinler, biz bu ithamları artık dikkate almıyoruz. Bizim meselemiz yerel yönetimlerde yaşanan sıkıntıların çözülmesidir” diye konuştu.

TANITIM FİLMİ PARA İLE DEĞİL, AKIL İLE OLUR

Yerel seçimler kapsamında yaptıkları ve toplumda da büyük beğeni toplayan tanıtım filmleri ile ilgili yapılan “Kaç para verdiniz? Parayı nerden buldunuz?” gibi açıklamalarına Karamollaoğlu, “Tanıtım filmleri para ile değil, akıl ile olur. İnce espri anlayışına sahip olmak ile olur. Eğer para ile olsa bunun yüz katı iyisini iktidar partisi ortaya koyardı. Parayı nerden buluyoruz konusuna gelirsek ise biz Hazine’den para almıyoruz. Bize gönül verenlerin dişinden tırnağından artırıp verdiği destekler ile bu çalışmaları yürütüyoruz” cevabını verdi.

ANTALYA’NIN TÜM SEÇİM BÖLGELERİNDE ADAY ÇIKARAN TEK PARTİ BİZİZ

Programın ev sahipliğini yapan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Antalya’mızın 20 seçim bölgesinde tek başına sadece millet ile ittifak kurarak, kendi bayrağı, kendi rozeti ile seçime giren tek parti biziz” dedi.

AYAĞIMIZ KAYMADAN BU DAVADA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlçe belediye başkan adayları adına konuşan Saadet Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Habip Şanlı ise bu davada ayakları kaymadan hizmet etmeye çalıştıklarını ve bu istikamette çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Konuşmalar sonrası Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, başka partilerden kendilerine katılanlara parti rozetlerini taktı.

31 MART’TA ÇOK BÜYÜK ZAFERLER ELDE EDECEĞİZ

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş ise programda yaptığı konuşmada, “İnşallah 31 Mart’ta çok büyük zaferler elde edeceğimiz bir gün yaşayacağız. O güne kadar bizler de durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

TARIMDA YAŞANANLARIN NEDENİ İKTİDARIN POLİTİKALARIDIR!

Kentteki programlarının ikinci ayağında Karamollaoğlu, Antalya Toptancı Hali’ne ziyaret gerçekleştirdi. Sabahın ilk ışıklarında hale gelen Karamollaoğlu, Hal Camii’nde sabah namazını kıldıktan sonra hal esnaflarının tümü ile tek tek konuşarak yaşadıkları sorunları dinledi. Hal esnafının yoğun ilgisi ile karşılaşan Karamollaoğlu, tarımda yaşanan sıkıntıların nedeninin iktidarın yanlış politikaları olduğunu dile getirdi.

SABAH ÇORBASI İÇTİLER

Üreticinin desteklenmesi gerektiği yerde iktidarın adeta üretici ile rekabete girmiş olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “İktidar kendi yanlışını görmek yerine bütün sıkıntıların sebebi sanki üretici ve pazar esnafıymış gibi göstermeye çalışıyor” ifadelerini kullandı. Ziyaretler sonrası Karamollaoğlu ve beraberindekiler hal esnafı ile birlikte sabah çorbası içti.

# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

10 Mart 2019 Antalya- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?