Reklamı Kapat

Kısırlığın tedavisi mümkün müdür? (Kıbrıs Tüp Bebek)

Kısırlık hayatınızın sonuna kadar bebek sahibi olmanızı engelleyecek bir durum değildir.

Büyütmek için resme tıklayın

Doğal yollarla bebek sahibi olamama durumunda çiftler kısırlık problemi yaşamaktadırlar. Kısırlık birçok nedene bağlı olarak gelişir. Kimi zaman kişinin genetik yapısından kaynaklı ortaya çıkan kısırlık kimi zamanda bazı etkenlere bağlı olarak gelişir. Kimilerinde ise kısırlığın nedeni belirlenememektedir. Genetiğe bağlı olmayan kısırlık erkekler de diyabet gibi hastalıklardan ya da HIV virüsü ve kabakulak gibi hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Sigara alkol kullanımı, sık sık sıcak sulara maruz kalmakta kısırlık oluşmasının nedenleri arasında yer alır.

Kanser tedavilerinde maruz kalınan kemoterapi, radyasyon dahil olmak üzere çok ciddi şekilde doğal yollarla bebek sahibi olmayı engelleyen durumlardan biridir. Hiçbir soruna bağlı olmadan gelişen kısırlıkta tespit edilebilir. Kısırlık hayatınızın sonuna kadar bebek sahibi olmanızı engelleyecek bir durum değildir. Gelişen teknolojinin sağlık alanında getirdiği birçok yenilik ve gelişmiş tedavi şekilleri vardır. Bu gibi tedavilerin güvenilir, alanında başarılı doktorlar altında uygulanması sonucunda çiftler bebek sahibi olabilir. Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezlerinin sağlamış olduğu kapsamlı hizmet ve tedaviler ile çiftlerin sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olmaları mümkündür. Kıbrıs tüp bebek tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için bu https://www.cyprusivf.net/ linki tıklayın, aklınızdaki tüm sorulara cevap bulun.

Kısırlığa neden olan etkenler ve alınması gereken önlemler

Tedavisi mümkün olan kısırlık dünya çapında yaşanan ciddi bir sağlık sorunudur. Aşırı kilo alımı, şeker hastalığı gibi hastalıklar, bedeni çok sıkı saran kıyafetler, uzun süre antibiyotik, ağrı kesici haplar kullanmak, havuzda, denizde yakalanılan mikroplar, ayaklarda uzun süre maruz kalınan soğuklar, vajinanın nemli veya ıslak kalmasına bağlı olarak yaşanan kaşıntı ya da vajina mantarı hayatın ilerleyen döneminde kişiye kısırlık olarak dönebilir. Kadınlar da bu tip nedenlere bağlı olarak gelişen kısırlık erkeklerde farklı birkaç nedene bağlı olarak gelişir. Eğer kişide kısırlık tespit edildiyse günümüz şartlarında Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezlerinde kapsamlı tedavilerle bebek sahibi olunabilir.

Çiftlerde kişilerin kısırlığa yakalanma ihtimali yarı yarıyadır. Erkeklerde hayattaki stres oranının çok yüksek olması kısırlığın oluşmasındaki etkenlerden biridir. Aşırı kilo alımı, dizüstü bilgisayarların uzun süre kullanımı, üreme organına sık sık sıcak suyun temas etmesi, zararlı alışkanlıklar, aşırıya kaçan spor faaliyetleri, günün her saatini oturur vaziyette geçirmek, kimyasal atıklar, iş hayatında sürekli ağır yükler kaldırılması erkeklerde kısırlık oluşmasının nedenlerinden birkaçıdır.

Cinsiyet ayırt etmeksizin alınması gereken önlemler sık sık sıcak su kullanılarak duş almamak, aşırıya kaça spor faaliyetlerini azaltmak, kişinin hayatında stresin azaltılması, sigara, alkol ve bunlara benzer kötü alışkanlıklardan uzak durmak, dar giysileri tercih etmemeleridir. Bunlara ek olarak kronik bir hastalığınız var ise doktorunuza danışarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kişide kısırlık genetik nedenlere bağlı ise Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleri tedaviden önce bulunuyorsa hastalıklarınızı sorarak ve daha fazla analizlerinizi yaparak en uygun tedavi yöntemi belirlenir ve tedavilere başlanır. Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleri ile ilgili bilgi almak ve randevu işlemlerini başlatmak için buraya tıklayın.

En kapsamlı tüp bebek tedavileri Kıbrıs’ta 

Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezleri birçok ülkenin uygulamadığı tüp bebek tedavilerini de uygulamaktadır. Bundan dolayı ihtiyacınız olan her tedavi uygun koşullarda uygulanır. Kısırlık problemi yaşayan çiftlerin tamamına yakın bir oranda başarılı sonuçlar alınmıştır. Sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Arap ülkelerinin de tüp bebek tedavileri için Kıbrıs’ta en uygun fiyatların olması ve en kapsamlı tedavi yöntemlerin bulunmasından dolayı en çok tercih ettikleri yer Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezi Cyprus IVF’dir. Gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz Cyprus IVF’nin sağlamış olduğu kapsamlı tedavi yöntemleri alanında başarılı doktorları ile bebek sahibi olabileceksiniz.  

Cyprus IVF, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve yüksek başarı oranları ile Kıbrıs tüp bebek konusunda en iyisi sayılabilecek bir merkez.

Zamanınızın ve umutlarınızın boşa gitmesini istemiyorsanız, tüp bebek tedaviniz nitelikli bir sağlık kadrosu tarafından yönetilsin istiyorsanız, Cyprus IVF ile çalışarak başarılı bir Kıbrıs tüp bebek süreci geçirebilirsiniz.

17 Şubat 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?