Reklamı Kapat

''Onların Görme Umudu , Sizlerin Görmesine Bağlı'' 

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği ''Onların Görme Umudu , Sizlerin Görmesine Bağlı'' sloganıyla başlatmış olduğu projeye desteklerinizi bekliyor.

Video için play'e tıklayın

1.2 Milyar Nüfusu olan Afrikada Yaklaşık 10 Milyon İnsan Katararkt Sebebiyle Göremiyor Bu insanların kör olma sebeplerinin başında ise katarakt gelmektedir. İlaç veya gözlükle tedavisi mümkün olmayan katarakt, doğuştan ya da çoğunlukla yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Oluşmuş bir kataraktın tek tedavisi de ameliyattır. Hastalık boyunca kişinin sosyal yaşantısını rahatsız edecek derecede hem uzak hem de yakın görüş azalmaktadır. Katarakt, gözdeki doğal merceğin saydamlığını kaybetmesidir. Saydamlığı bozulan lens, sisli, buzlu veya lekeli cam gibi olur ve görme ile ilgili şikayetler başlar. Cisimler şekilsiz, bulanık veya zayıf görülür. Göz yorgunluğu ve baş ağrısı oluşur.

Afrika’da katarakt hastası olup tedavi görebilenlerin oranı 1 milyonda 500 kişidir. “Üçüncü Dünya Ülkeleri”nde her 5 saniyede bir kişi ve her 1 dakikada bir çocuk kör olmaktadır. Özellikle Sahra kuşağı üzerinde yer alan Nijer, Çad, Mali, Burkina Faso, Etiyopya gibi ülkelerde ortalama olarak 40.000 insana bir doktor düşerken, milyonlarca insan hayatlarında hiç doktor görmeden yaşıyor. Nijer’de ameliyat yapabilen göz doktoru sayısı sadece 11’dir. Bu da, 1,2 milyon kişiye sadece bir göz doktorunun düştüğü anlamına gelmekte.

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği olarak ''Onların Görme Umudu , Sizlerin Görmesine Bağlı'' sloganıyla başlatmış olduğumuz katarakt ameliyatı projesi ile 10 Milyon Afrikalı sizleri bekliyor.

Onların Yaşamlarını Mutlu Kılacak Olan Biriktirdiği Anlarını Görmesi , Hayata Atılan Ilk Adımları, Başarıların ilk zamanını, Hayellerindeki Denizin Mavisini , Ormanın Yeşilini , Dağları ve Nehirleri Görmeleridir.Gelin Sizde Görmeye değer Anları Yaşamaları için bir katarakt Hastasının gözlerini Açmaya vesile olun,Bir Hayatı Aydınlatma bedeli 500 liradır.

Onların Görme Umudu , Sizlerin Görmesine Bağlı.

Bir Afrikalı'nın hayatını aydınlatmak için 0216 224 2 224 iletişim numaralarından destek olabilir, 'www.kardeseli.org.tr ' den online bağış bölümünden veya havale ve EFT ile yardım yapabilirsiniz...

16 Şubat 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?