Şener'den AKP'ye sert sözler: Böyle ekonomi yönetimi olur mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidarına eleştirilerde bulunan Abdüllatif Şener, "Böyle bir ekonomi yönetimi olur mu?" ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, TV5’te yayınlanan ‘Kulis Ankara’ programının konuğu oldu.

TV5’te yayınlanan programa katılan Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulundu.

Ekonomi konusunda AKP iktidarına eleştiri yönelten Şener, "Bu kadar rastgele darmadağın idare edilmez ülke. Oturursun bütün ekonomi kurmaylarıyla birlikte gerekirse dışarıdan lojistik destek de alırsın. Refah-Yol hükümeti dönemindeki bolluk bereket döneminin rastgele ortaya çıktığını mı zannediyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Refah-Yol döneminde ekonomi konusunda gerçekleştirilen sistematik çalışmaları da aktaran Şener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Şener, konuya ilişkin olarak, "Refah-Yol dönemi doksanlı yılların en müreffeh dönemidir. Ama bu kendiliğinden ortaya çıkmış bir şey değildir. Bu mesaiyle paylaşımla katılımla üretilmiş politikalardır. Erdoğan’da öyle bir şey yok. Böyle bir ekonomi yönetimi olur mu?" dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener'in sözleri şu şekilde:

Beş yıllık Başbakan Yardımcılığım sırasında Ekonomik Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptım. Ekonomi Bakanı ile bürokratları ile toplanırdık. Başbakanı oturtamazdım. Sıkılırdı teorik şeyler konuşmaktan. Onun ekonomiden anladığı açık açık konuşayım ‘Falan müteahhit ödeneğini aldı mı falan iş adamı şu işi aldı mı almadı mı?’ Ekonomi olarak baktığı konu buydu. Yoksa ‘Ekonominin makro dengelerini nasıl düzeltiriz, bütün iş adamları nasıl daha fazla üretir, nasıl küresel rekabete açılır, çiftçilerimiz nasıl daha müreffeh olur, böyle makro politikalarla uğraşmaz sayın Erdoğan.
Erbakan hükümetleri döneminde haftada iki kez tüm ekonomi kurmayları ile toplanır, tartışır, test eder, sürekli sıkıştırır, bir takım açılımlar imkanlar var mı onu ortaya döktürürdü. Bu da yetmezdi. Hocamın yaptığı bir şey daha vardı. Her akşam yemeğinden sonra Başbakanlık konutunda belli bir kesim ile toplantı yapardı. Haftada bir iki kez de ekonomistleri toplardı. Türkiye’nin belli üniversitelerinden belli bir alanda uzman olduğu düşünülen iktisat hocaları ile ekonomi sohbetleri yapardı. Bu ömrünü vermeyi gerektirir. Bir yıllık Refah-Yol dönemi doksanlı yılların en müreffeh dönemidir. Ama bu kendiliğinden ortaya çıkmış bir şey değildir. Bu mesaiyle paylaşımla katılımla üretilmiş politikalardır. Erdoğan’da öyle bir şey yok. ‘Falan iş adamının parası verildi mi, falan iş adamı parasını aldı mı, şu özelleştirme şuraya yapılıyor mu?’ Böyle bir ekonomi yönetimi olur mu?

12 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15

abdullah - hem saadeti sat hem akp yi sat hemde admım diye mecliste konuş efendi efendi kendine gel...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 08:26
12

Deli Hafiye - EN ERKEN GÖREN DEĞİL!POLİTİKA ARENASI ZALİM VE DİKTATÖRLER YANİ KÖTÜLER TARAFINDAN VARDIR!SEÇİLMİŞLERİN HEPSİ KÖTÜLERDİR...ATANMIŞLAR İYİLERDİR...İŞTE BUNLAR POLİMİK OLUŞTURUP MİLLET'i ÜMMET'i YİYEN...MESELA DEVLET VE DEVLET KURUMLARI VERGİ TOPLAMAZZ DEVLETTE VERGİ SIFIRDIR %0...VERGİLERİ HEP İKTİDAR HÜKÜMET TOPLAR VE ÜSTÜNE OTURUR YER...ANLARSIN GERİSİNİ...PARTİLERİN HEPSİ BİRBİRİ İLE DANIŞIKLI DÖĞÜŞ HALİNDEDİR...ARALARINDAKİ İLİŞKİ KÖTÜLÜK RUHUDUR...EĞER SEN İYİ İSEN SENİ HANGİ PARTİ DE OLURSAN OL HARCAMAK İSTERLER...VESSELAM

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 08:52
13

M.gariban - @Deli Hafiye 12 nolu yoruma cevabı: Eee ne yapıyorsun şimdi zatınız olarak ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 12:25
11

Yasin Doğan - Her toplum layık olduğu gibi yönetilir, takdir edilmiş bir vakte kadar.....

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 08:32
10

Hilmi Keyhıdır - Abdullatif Şener Hangi partiye giderse gitsin Dürüst ve iyiden yana olan bir din görevlisi bir eğitimci ve siyasetççi dir.Doğru bildiğini Allah rızası için konuşan ve takip eden insandır. cezaları önüne gelen mazbatalara atfen imzalamış olabilir.Gurup kurbanı olarak hocasını yalnız bıraktı ,Gelişmeleri farkedince makam ve mevkiye itibar etmeyerek ayrıldı.Gerek kendi ve gerekse hanımefendisinin ailesini yakından tanırım onlarda şaibesiz konum ve durumdadırlar.Bolu ilinde kendileri eğitimci iken o dönemde il milli eğitim müdürünün idari ve siyasi gücünü bildiği halde haksızlığına karşı koyduğunu bilirim , O dönemde Milli gazetede yayımlanan ilan ile siyasete atıldığını bilirim,O nedenle verilen cezayı kendine birebir yüklemeyin,Hocayaı satmasınıda guruba uyduğunu biliyorum,sesini ve dürüstlüğünü duyurması için CHP saflarında olmasını da haklı buluyorum.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 04:50
09

7denberimilligörüs - Şener zamanının zalim, Allahtan korkmaz kulu dinlemez Maliye Bakanı olduğunu unutması böyle bir şey olsa gerek. Babama haksız yere 5 yıllık vergi cezası veren sorgulamayan haccac-ı zalim. Hakkını ilahi mahkemede verirsin helal etmedi.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 00:32
08

Hakkı ergül - Hoca yı neden sattınız ve biz gibi salakları da peşinizden sürüklediniz reel politik uğruna. Sırf Tayyip düşmanlığı sana bunları söyletiyor. Her hafta çıktığın halktv de bu hakijatları rakamları ile ortaya koy madem samimi isen. Ama gene de en erken gören sen oldun fakat su köprüyü bölmüştü.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 00:15
07

eskiülkücü dr - KİN ATEŞİNDEN SAKINMALIYIZ....KENDİNİZE GELİN..KISKANÇLIK,RANT İÇİN ÇABA,HARAMA BULAŞMA,HAK TAN AYRILMA HELAK EDER İNSANI...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 23:16
06

eskiülkücü dr - ERBAKAN HİÇ KIVIRMADI,OYUN KURAN ÜLKE OLACAĞIZ DEMEDİ,NE ALDANAN NE ALDATAN OLACAĞIZ,BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA FALAN MUHABBETİDE YAPMADI,SANATÇI GEÇİNENLERLE,PATRONLARLA GÜÇLE İŞBİRLİĞİDE YAPMADI.BEN MÜSLÜMANIM DEDİ HİÇ GİZLEMEDİ DOSDOĞRU DURDU FİLM FIRILDAĞA İHTİYAÇDUYMADI ÇÜNKÜ YAPACAĞI HAL HAREKET YANLIŞLAR MÜSLÜMANLARI YANLIŞ TANITIRDI.MÜSLÜMAN SİYASETTEDE GÜNLÜK HAYATTADA MÜSLÜMANDIR ÇÜNKÜ.HAA SİYASET STRATEJİSİ DİYORSANIZ EMİN OLUN ENİNDE SONUNDA BEDEL ÖDEYEREK GÜNAHA HARAMA BATARAK KEPAZE OLUNCA ALAYACAĞINIZ TEK STRATEJİ NE BİLİYORMUSUN?OLDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OLMAK.KENDİNİ UYANIK İŞİNİ BİLEN ZANNEDENLER EN SONUNDA BELASINI BULUR REZİL KEPZAE OLUR,KUL HAKKINADA GİRER AHİRETİNİDE MAHVEDER.TİYATROYA GEREK YOK İSLAM DA.NET OLACAKSIN,NESİLLERDE YAMUKLUĞUNUZU DİN ZANNETMEYECEK Kİ OLDUĞU GİBİ DOSDOĞRU OLAN BİR NESİL DEVAM ETSİN.HERŞEYİ MAHVETTİNİZ FARKINDAMISINIZ?

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 23:10
05

eskiülkücü dr - KİMSE ZANNETMESİN Kİ SOL BÖYLE YANINA ÇEKER SAĞI BÖLER.SAĞ GÖZÜKEN ZANNETMESİN HAK TAN SAPARIM YANIMA KALIR.BU İŞLER BÖYLE İŞLER GİDER.O SEBEP BU SEBEP EDEN ETTİĞİNİ ÇEKE ÇEKE,KİMİNİN İÇİNDE KİN,KISKANÇLIK,KİMİ HARAMA BULAŞIRKEN DİDİNİR DURUR AMA TEMİZLEYEMEZ BELASINI BULUR EN SONUNDA.HAA BU NE DEMEK HAK TAN ŞAŞMAYACAKSIN DEMEK.ŞAŞARSAN HAK TAN SEN FARKINDA BİLE OLMADAN DİDİNİR DURURSUN AMA NEYİ HAKEDERSEN ONU BULURSUN.BU HERKEZ İÇİN GEÇERLİ.ZANNETMEYİN Kİ OLAN HADİSELER,MEDYA İLE ALGILAR,OY ALMALAR İKTİDAR OLMALAR FALAN BİR BAŞARI.TEK BAŞARI TEMİZ KALIP KALBİ SELİM İLE CENAB I HAKKIN RIZASINA UYGUN YAŞAMAKTIR.HEPİMİZ İÇİN GEÇERLİ HAKİKİ MÜMİN OLALIM KURTULALIM.YOKSA BİRBİRİMİZİN YANLIŞINI ÖNE ÇIKARIP BİRBİRİMİZİ YEMEYLE SADECE BELAMIZI BULURUZ.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 22:59
04

Zafer Çalışkan - Dediklerinin tamamı doğru GALAPORT un verilmesine mani oldu diye A.Şener e düşman oldu

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 22:59
03

Difteri - Yazıklar olsun bana, şu adamlara yıllarca inandım.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 22:34
02

Ömer - Madem o kadar biliyon inkar da etmiyon niçin rahmetli Erbakanı yolda bırakıpta arka bahçeden kaçtınız...şu ülkenin insanları bir düşünse biz bu meclisteki partilerden ne gördük hiç birşey o zaman bunların hiç birine oy yok desede kurtulsak sizlerden..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 22:01
14

M.gariban - @Ömer 02 nolu yoruma cevabı: Bu millet bir düşünebilse ...(!!!)

Düşünmek için ne lazîm ?

* Okumak

* Öğrenmek

* Bilmek

* Dinlemek

* İstişare

....

... vb.

Bir düşünebilse ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 12:32
01

Ya HAK - Koç Sabancı dahil bankalar dahil yani haram faiz yolsuzluk rant adaletsizlik kadrolaşma adam kayırma ayristirip milleti şucu bucu yaparak çıkar elde eden batıl ne varsa artık bu devran başladı sırayla yavaş yavaş alayı helak olacağını HAKKİN galip batıl in zail olacağını göremeyenler meseleye siyaset ekonomi iç dış hadise olarak bakabilir.imtihan bu devirde böyle kimbilir Gaybi Rahman ve Rahim Alemlerin Rabbinden başka ?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 20:19

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?