Reklamı Kapat

Diyanet: 9.500 personel alacak! İşte başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığına 9.500 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi. 

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığına 9.500 sözleşmeli personel alınacağı kaydedildi. Diuanet İşleeri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Başkanlığımız taşra teşkilatındaki sözleşmeli pozisyonlara; 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım alınacaktır." ifadesi kullanıldı. 

Sözleşmeli personel için 07/02/2019–15/02/2019 tarihlerinde (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresinden başvuru yapılabilecek. Adaylar, sınav başvuru programı aracılığı ile 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı (SÖZPER-2019-I) sınav başvuru formunu dolduracaklar.

Başvuru yapan adaylar sınava; Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van illerindeki sınav merkezlerinde girecekler. 

Yapılan bilgilendirme açıklamasında "Başkanlığımız (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ya da il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır." denildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı için başvuru şartları ise şu şekilde; 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,Unvan gruplarına göre; İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak),  2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSS P124; önlisans mezunları için KPSS P123; ortaöğretim mezunları için KPSS P122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak, Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak, Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için), Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak...

Öte yandan her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecek. 

Adayların başvuru sırasında T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport),Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınmış olan denklik belgesi), Adayların, ibraz ettikleri mezuniyet belgeleri ile sahip oldukları puan türlerine ait (ortaöğretim mezunları için KPSSP122, ön lisans mezunları için KPSSP123 ve lisans mezunları için KPSSP124) KPSS mezuniyetlerinin aynı olması gerekiyor. 

Hafızlık Belgesi (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

2019 yılı ocak ayında yapılan hafızlık tespit sınavında başarılı olmuş adayların hafızlık bilgileri başvuru sisteminde kontrol edileceğinden bu adaylardan ayrıca hafızlık belgesi istenmeyecektir. Adayın; sabıka kaydı, askerlik durumu ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı, Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçe/metinde yer alacaktır. 4-6 yaş çocuk eğitimine ilişkin sertifika (Başvuruda bu belgeye sahip olduğunu beyan edenler için),

Pedagojik/öğretmenlik formasyon belgesi (Başvuruda beyan edenler için),

Başvuruları onaylayan personele başvuru için gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecek. 

11 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Sizin yerinize utandık - Haybeden sınavlar yapıp bu milletin parasını boşa harcamayın. Hükümetten arkası olmayanlar ağzıyla kuş tutsa işe kabul edilmez. Bunu artık çocuklar bile biliyor.

Yanıtla . 1Beğen 12 Şubat 15:06
01

Ahmet - Adı referans listesinde olmayanlar kazanabiliyor mu, kazanamıyor mu ona bakmak lazım.

Yanıtla . 3Beğen 11 Şubat 18:02

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?