Reklamı Kapat

Edirne’de Saadet coşkusu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Edirne İl Başkanlığı’nın ‘Aday Tanıtım Programı’na katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş’in halka takdim edildiği programa, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran ve yönetimiyle çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Yerel seçimlere ittifak yapmadan, tek başına hazırlanan Saadet Partisi, Türkiye’nin tüm yurtta adaylarını halka takdim ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Edirne İl Başkanlığı’nın ‘Aday Tanıtım Programı’na katıldı. Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş’in halka takdim edildiği programa, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran ve yönetimiyle çok sayıda vatandaş iştirak etti.

BEKA SORUNU VARSA O DA AKP’NİNDİR

Programda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “31 Mart’ta gerçekleşecek seçimler, yerel seçimler olmasına rağmen hükümet bu seçimleri genel seçim gibi gösteriyor. Hükümet beka problemi varmış gibi göstererek oy toplamanın derdinde. 2002 seçimlerine giderken beka derdi var mıydı? 16 yıl içinde bir beka sorunu ortaya çıktıysa bu tamamıyla bugünkü iktidarın beceriksizliğidir. Çünkü 16 yıldır bazı sorunları çözemediler. Çünkü hatalarını görmüyorlar, iktidarın en büyük problemi kendi yaptığı hatayı bir türlü görmemesidir” diye konuştu.

94 RUHUNU 50 SENEDİR ÜSTÜMÜZDE TAŞIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas’taki konuşmasına değinen Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Cumhuriyet Üniversitesi’ni kim kurdu diyor? 1974 yılında kuruldu. Nerede bir şey görseler bunu biz yaptık diyorlar. Neredeyse cumhuriyeti biz kurduk diyecekler” dedi. Çok konuşulan “94 ruhu” konusunda da açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, “Bir defa eksiklikleri göreceksiniz. Bu eksikliklerin hangi politikalardan dolayı olduğunu tespit edip sorunları çözmeniz gerekir. Şimdi 94 ruhuna geri döneceklerini söylüyorlar. 94 ruhuna geri döneceğiz demek, 94 ruhunu terk ettik demektir. Biz 94 ruhunu 50 senedir üstümüzde taşıyoruz” şeklinde konuştu.

SAADET ORUCUNU BOZDULAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi’ne yönelik açıklamaları hakkında konuşan Karamollaoğlu, “Nihayet Saadet orucunu bozdular. Biz şahıslara karşı düşmanlık yapmayız. Bizim Erdoğan düşmanlığımız yok, başka düşmanlığımız da yok. Dost acıyı söyler, yalakalar söyleyemez. Biz yalaka değiliz, menfaatimiz yok. Biz politikalarını düzeltsinler, ülkeyi daha iyi yönetsinler diye söylüyoruz. Ama başka bir maksatla söylenmiş gibi Saadet Partisi’nin adını anıyorlar. Allah’tan korkan insan iftira atmaz. Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermez. Bizi birileriyle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’nin tamamında seçime tek başımıza gireceğiz. Sen iktidarsın, girebiliyor musun? Hayır, giremiyorsun. Şer ittifakı diyorlar. Hiç mi korkunuz yok? Söylediği söz kendilerini tarif ediyor. Bize söylediğiniz çirkin sözler kendilerini tariften öteye gitmez. Biz bize söylediğiniz sözler ile size mukabele etmeyiz” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ BÜTÜN MİLLETİN UMUDUDUR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, “Yapmakta olduğumuz bu aday tanıtma programımızın iki cihan saadetimize vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Aday belirleme çerçevesinde çok sıkı bir çalışma gerçekleştirdik. Şimdi çalışma zamanı, araziye çıktık. Çalışmalarımızı bütün gücümüzle yürütüyoruz. Sosyal medyada bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Bugün şehirlerimizde israf, haksızlık, liyakatsizlik diz boyu. Saadet Partisi bu konuda diğerlerinden ayrılan bir partidir. Samimi, dürüst ve kararlı bir siyasi partidir. Belirlenen istikamette yılmadan, yorulmadan çalışacağız ve işi liyakatine teslim edeceğiz. Saadet Partisi, bütün milletin umududur” şeklinde açıklama yaptı.

YAŞANABİLİR BİR EDİRNE KURACAĞIZ

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, “Saadet Partisi mensubu olmak çok kıymetli bir şey. Türkiye’de siyasetin kirlenmiş olduğuna dair geniş bir kanaat var. Ancak sahada yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz ki, Saadet Partisi bunun dışında görülüyor. Bu bizim için çok önemli bir onur. Siyasetin kirlendiği bir dönemde cepsiz ceket sloganıyla toplumda büyük bir teveccüh görüyoruz. Dürüst siyaset en çok ihtiyacımız olan bir durum. İyi yönetilen şehir her türlü zorluğa göğüs gerer. Bunun için de liyakat sahibi kişiler olmalıdır. Saadet Partisi olarak yeni bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Rant yerine yerel yönetim. Şeffaf ve hesap verebilirlik bir teklifle geliyoruz. Şehrimizde planlı ve programlı bir şekilde çalışacağız. İsrafa ve yolsuzluğa asla yol vermeyeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit davranacağız. Halkımızın desteğini alacağız ve yaşanabilir bir Edirne kuracağız” diye konuştu.

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

11 Şubat 2019 - Siyaset

Muhabir Baki Sancak


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?