Mustafa Kurdaş: Hükümdar değil, hizmetkâr olacağız

Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Mustafa Kurdaş, aday tanıtım toplantısında konuştu: Küçükçekmece varoşluğa terk edilmiş…

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz gün aday tanıtım programını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Program öncesi, Sefaköy Çarşı Camii’nde kılınan yatsı namazı sonrası teşkilat mensupları ve Küçükçekmeceliler, Akdeniz Davet Salonu’na doğru yürüyüş düzenledi. Heyecan ve coşkunun hâkim olduğu yürüyüşte, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş, vatandaşları selamladı. Düzenlenen programda Mustafa Kurdaş, halka takdim edildi.

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Teşkilatı, Akdeniz Davet Salonu’nda aday tanıtım programı düzenledi. Yoğun katılım ve coşkulu bir atmosferde gerçekleşen programda, Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş, halka takdim edildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programa Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, YENİAD Genel Başkanvekili Harun Macit, AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, Saadet Partisi’nin çevre ilçe başkanları ve belediye başkan adayları, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri iştirak etti.

mg-7582-1549636446.jpg?

Programın açılış konuşmasını İlçe Başkanı Feyzullah Çürük yaptı. Çürük, aday tanıtım toplantısına katılan misafirlere "hoşgeldiniz" dedi.

“KÜÇÜKÇEKMECE VAROŞLUĞA TERK EDİLDİ”

Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş, aday tanıtım programında yaptığı konuşmada, “Küçükçekmece İstanbul’un 2. büyük ilçesi, Türkiye’nin 7. büyük ilçesi. Tam 53 ilimizden büyük. 650 milyonluk dev bir bütçeye sahip potansiyeli olan bir ilçe. 21 mahallesi var ve Türkiye’de nüfus olarak dereceye giren mahallesi var. Ancak varoşluğa terk edilmiş. Bir ankette İstanbul’da nerede yaşamak istersiniz sorusuna verilen cevaplarda ilk üç sırada Adalar, Beşiktaş ve Kadıköy ilçeleri yer alıyor. Hem gölü hem denizi olan Küçükçekmece’miz, niçin Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, hatta Küçükçekmece’mizden ayrılarak ilçe olan bir Başakşehir kadar bir imaja sahip değildir?” diye sordu.

“ÜRETEN BELEDİYECİLİK”

“Genel sorunların tamamı ve fazlası maalesef ilçemizde de kronikleşmiş” diyen Kurdaş, kronik sorunları, “Nüfus yoğunluğu, trafik, ulaşım, eğitim, yeşil alan azlığı, aşırı betonlaşma, güvenlik, asayiş, barınma, yüksek kiralar, işsizlik, gelir dağılımda adaletsizlikten, riskler (deprem, savaşta şehrin korunması), otopark ve otobüs seferlerinin yetersizliği” diyerek sıraladı. Kurdaş, “Biz yaşanabilir şehirler için hem ekosistemle barışık hem de üreten ama gece gündüz asfalt ve beton üreten değil; hizmet, yeşil alan ve istihdam üreten bir belediyecilik anlayışının gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HAYAL SATMAYACAĞIZ”

“Kimse benden çılgın proje beklemesin” diyen Kurdaş, “Yapacağımızı söyleyeceğiz, yapacağımızı anlatacağız, yapmayacaklarımızın istismarına asla kalkışmayacağız. Hayal satmayacağız. Allanacak pullanacak ama bir daha yüzüne bakılmayacak dev proje kataloglarıyla oy avcılığına çıkmayacağız. Büyükşehir’in yapacaklarını ne biz yapacakmış gibi size vaatte bulunacağız ne de Büyükşehir’in yaptıkları varsa, bunu biz yapmışız gibi sizi kandıracağız. Kadromuzla, ahlakımızla, aklımızla, özgüvenimizle kapınızı çalacağız” şeklinde konuştu.

“MAKAM KAPILARINI SÖKECEĞİZ”

Belediye başkanı seçildikten sonra yapacaklarını anlatan Kurdaş, “Daha koltuğumuza oturmadan yapacağımız iki önemli işimiz olacak. Belediye binalarımızdan indirilen, dahası gönüllerden de maalesef sökülüp atılan ‘rüşvet alan da veren de mel’undur’ tabelasını Küçükçekmece Belediyesi’ne törenle asacağız. Herkes zamanında, gereğince, saygınlıkla ve rüşvet söz konusu olmadan işini halledecek. Sonra makam katına yine hep birlikte çıkacağız, önce belediye başkanının makam odasının kapısını çıkarıp, makamı Küçükçekmece halkına tamamen açacağız. Sonra da belediye başkan yardımcılarımızın makam kapılarını aynı şekilde sökeceğiz. Bütün bunları hep birlikte törenle yapacağız. Daha şimdiden davetimdir Küçükçekmece’mize… 1 Nisan sabahı tabelamızı asacağız, kapılarımızı sökeceğiz. Hepinizi bekliyorum” diye konuştu.

“HİZMETKÂRLIĞA TALİBİZ”

“Belediye başkanı halkı yönetmek için değil, halka hizmet için vardır” ifadelerini kullanan Kurdaş, “Belediye başkanınız bürokrasiyi halka karşı kullanmayacak, bürokrasiye karşı halkı koruyacak. Şehre hükmetmeyeceğiz, makamda değil işin başında olacağız. Küçükçekmece’ye hükümdar olmayacağız biz hizmetkârlığa talibiz. Belediyemizi seçildiğimiz partinin arka bahçesi haline getirmeyeceğiz… Yandaşımız olmayacak. Bütün ihaleler, sosyal medya mecralarında, Facebook, Youtube üzerinden canlı yayınla yapılacak, haktan, adaletten ayrılmayacağız” açıklamasında bulundu.

“İMAJ BELEDİYECİLİĞİ YAPMAYACAĞIZ”

Kurdaş, “1 Nisan’dan sonra makam araçları kullanımında da kriterler getireceğiz. Mustafa Kurdaş evinden belediyeye, belediyeden de evine giderken aracının yakacağı yakıtı kendi maaşından verecek, belediyenin bütçesinden, sizin vergilerinizden değil. Siz Küçükçekmecelilere ait olan hiçbir belediye aracı, makam sahiplerinin keyfine hizmet etmeyecek. Rahat, konfor, şatafat ve israf dönemi en tepeden en aşağıya kadar son bulacak. Küçükçekmecelilerin 1 tek kuruşunu kimsenin keyfine çerez yapmayacağız. 5 yıllık hizmet döneminde belediye başkanı Mustafa Kurdaş’ın fotoğrafını ilçemizin hiçbir yerinde göremeyeceksiniz. Neredeyse şehrin her noktasına astığı fotoğraflarıyla şehri ve halkını rahatsız eden bir belediye başkanınız olmayacak. Saadet Partili Belediye Başkanınız 5 yıl sonra fotoğraflarıyla değil, icraatlarıyla huzurunuza gelecek. Yani imaj belediyeciliği yapmayacağız, objektiflere poz değil halkımıza hizmet vereceğiz” dedi.

“KEYFİLİK DÖNEMİNE SON VERECEĞİZ”

“Şeffaf olacağız” diyen Kurdaş, “Belediyenin borcu harcı her neyse hepsini resmi internet sitesinde kimseden saklamadan yayınlayacağız. Kesinlikle denk bütçe yapmak için seferber olacağız. Denk bütçe demek, borçlanmamak demek... Denk bütçe demek, üretimle öz kaynak oluşturmak demek... Denk bütçe demek, bundan sonra faiz ödemelerine, planlamalarına neden olacak her şeyden kaçınmak demek... Denk bütçe demek, Küçükçekmece’mizin bekasını kurtarmak demektir. İstihdam alanları açacağız. Belediye üretir, kazanır ve halkına kazandırır diyeceğiz. Yani sadece Küçükçekmecelilerin vergilerine, merkezi iktidarın himmetine, milli servete göz dikmeyeceğiz. Hem işsiz insanımızın elinden tutacağız, hem de hizmetler için imkân oluşturacağız. İsrafı önleme ve tasarruf komisyonu kuracağız imkânların çarçur edildiği, akıp gittiği her deliği kapayacağız. Lüks, şatafat, keyfilik dönemine son vereceğiz” şeklinde konuştu.

MÜMKÜNDÜR

İklim dostu bir belediyecilik mümkündür.

Ekosistem dostu bir belediyecilik mümkündür.

İstihdam dostu bir belediyecilik mümkündür.

Üretim dostu bir belediyecilik mümkündür.

Kadın dostu bir belediyecilik mümkündür.

Çocuk dostu bir belediyecilik mümkündür.

Kitap dostu bir belediyecilik mümkündür.

Sanat dostu bir belediyecilik mümkündür.

Tarih dostu bir belediyecilik mümkündür.

Kültür dostu bir belediyecilik mümkündür.

Engelli dostu bir belediyecilik mümkündür.

Öğrenci dostu bir belediyecilik mümkündür.

BİZİM GİBİ DÜŞÜNMEYEN HAİN DEĞİLDİR

Ayrımcılığa son vereceğiz.

Sokağı sokaktan, caddeyi caddeden, mahalleyi mahalleden, şehri şehirden ayırmayacağız.

İnsanı insandan ayırmayacağız.

Buradan ilan ediyorum.

Bizim gibi düşünmeyen hain değildir.

Bizim gibi hissetmeyen bizim gibi konuşmayan bizim sevdiğimizi sevmeyen düşman değildir.

mg-7652-1549636452.jpg?

“İKTİDARA 1 NİSAN ŞAKASI YAPACAĞIZ”

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, “AKP’nin 16 yıldır hâkim kıldığı çalıyor ama çalışıyor anlayışının karşısına çalışıyor ve bir kuruşa tamah etmiyorlar anlayışını hâkim kılacağız. İktidara 1 Nisan şakası yapacağız. 1 Nisan’da kazanacağız ve başkanımızı ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“94 RUHU CEPSİZ CEKETLİLERİN RUHUDUR”

Programda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, iktidar partisinden yapılan “94 ruhu” açıklamalarına değindi.

“Birileri 94 ruhunu çağırma seanslarına başlamış” diyen Sevim, “Genel Başkanımızın ifade ettiği

mg-7691-1549636457.jpg?

gibi çağırmakla ruh gelmez. 94 ruhu devletin uçakları ile seyahatlere, seçim çalışmalarına değil kendi babasını dahi makam aracına bindirmeyenlerin; devlete milyon liralarca telefon faturası ödeten kişilerin değil; şahsi aramaları için makam odasına telefon hattı çektirip kendi cebinden ödeyenlerin; yakın, uzak bütün akrabayı işe alanların değil, kendi kardeşini dahi işe almayan dürüstlerin ruhudur. 94 ruhu cepsiz ceketlilerin ruhudur” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ EN İYİ HİZMETİ BİZDEN ALACAK”

Saadet Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Feyzullah Çürük, “Sonuç bir yandan kaçınılmaz, diğer yandan muhteşem olacak. Küçükçekmeceliler en mağdur insanlardır. Kaybedecek zamanı olmayan vatandaşlarımız en iyi hizmeti bizden alacaklardır. Bizim iyilik getireceğimize emin olmalılar. Bu bozuk düzen elbette yıkılacaktır, yıkılmaya mahkûmdur. Biliyoruz ki bu böyle gitmez. Keşke dememek için oylarınızı Mustafa Kurdaş’a vermenizi temenni ediyorum” dedi.

İLKOKUL ÖĞRETMENİ DE KATILDI

mg-7726-1549636478.jpg?

Saadet Partisi Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Mustafa Kurdaş’ın ilkokul öğretmeni İnci Dönmez programa katılarak Kurdaş’a destekte bulundu. İnci öğretmen, “Onunla her zaman iftihar ettim. Şimdi de gurur duyuyorum. İyi bir şekilde çalışacağına yürekten inanıyorum. Hepimiz için hayırlı olsun” dedi.

08 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Mgvli12 - Bir güneş doğuyor bir güneş Cezayirde

Bir güneş doğuyor bir güneş Filistinde

Bir güneş doğuyor bir güneş ülkemde.

Haydi milli görüşçüler Allah yar ve yardımcınız olsun.

1 Nisan sabahı umuda uyanmak için dua ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Şubat 00:58
01

Hayati Otyakmaz - Hayırlı olsun. Allah (c.c.), başarılar ihsan eylesin (âmin)!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 08 Şubat 18:49

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?