Reklamı Kapat

Kara yollarında son durum ne? İşte 17 Aralık kara yollarında son durumlar

17 Aralık 2023 kara yollarında son durumlar belli oldu. İşte 17 Aralık kara yollarında son durumlar...

Bayram Boynukara
Bayram Boynukara Tüm Haberleri

Can güvenliği için kara yollarında dikkatli araç sürülmesi gerekiyor.

İŞTE İL İL KARA YOLLARINDA SON DURUMLAR

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Kurtköy Ücret Toplama İstasyonu'nda eski gişe adaları ve kanopilerin yıkılması çalışmaları nedeniyle Kurtköy gişelerinden otoyola giriş kapatıldı. Trafik, Orhanlı gişelerine yönlendirilirken ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu'nun Kızılcahamam-Kahramankazan kavşakları 1. kilometresinde bulunan Hamamçayı Köprüsü'nde genleşme derzi onarım çalışmaları sebebiyle İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşıma diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak izin veriliyor.

Muğla-Denizli yolunun 10-11. kilometrelerinde meydana gelen heyelan dolayısıyla Muğla istikametinde ulaşım tek şeritten gerçekleştiriliyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 9-10. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları devam ettiğinden ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Aydıncık-Anamur yolunun 23-25. kilometreleri (Büyükeceli-Yanışlı mevkileri) arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle saat 17.00'ye kadar ulaşıma kontrollü olarak izin verilecek.

Nevşehir-Ürgüp- Kayseri yolunun 20-26. kilometrelerinde yol yapım çalışması sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.

Serik-Manavgat yolunun 28. kilometresindeki Manavgat otogar köprülü kavşağında köprü genleşme derzi onarım çalışması dolayısıyla Serik-Manavgat istikameti trafiğe kapatıldı. Bu yüzden ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Tokat- Sivas yolunun 39-45. kilometrelerinde refüj ve tretuvar çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü olarak izin veriliyor.

Diyarbakır- Mardin yolunun 14-16. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle sağ şerit trafiğe kapatıldığından ulaşım sol şeritten gidiş-geliş olarak sağlanıyor.

Trabzon-Gümüşhane il sınırı-Torul-Gümüşhane yolunun 18-25. kilometrelerindeki Kürtün kavşak, Köprübaşı ve Torul tünellerinde havalandırma sistemleri bakım onarım çalışması dolayısıyla saat 17.00'ye kadar ulaşım tek şeritten kontrollü olarak gerçekleştirilecek.

17 Ara 2023 - 09:12 Ankara- Aile & Yaşam

Mahreç  Bayram Boynukara