Tatvan'da bir ilk daha… Yarı olimpik yüzme havuzu

Tatvan Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin inşaatı tamamlandı.

Tatvan Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleri ile yapılan Tatvan'da bir ilk olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin inşaat çalışmaları tamamlandı.

18 bin metrekarenin üzerinde bir alana yapılan ‘’Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’’ ile Tatvan’ın büyük bir hizmet eksiği daha tamamlanmış oldu.

'Tatvan'da Artık 12 Ay Yüzme İmkanı Olacak'

Kış aylarının uzun sürdüğü Tatvan'da sadece yaz aylarında Van Gölü'nde değil, artık 12 ay yüzmenin mümkün olacağını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, "2019 yılında göreve geldiğimiz andan itibaren Tatvan'ımızın eksiklerini tamamlamak için aralıksız çalıştık. Bu eksiklerden biride Tatvan'da kapalı bir yüzme havuzu kompleksinin olmayışıydı. Halkımız sadece yaz aylarında Van Gölü'nde yüzme imkanı buluyordu. Bizlerde hemen bu eksiği tamamlamak için kompleksi projelendirerek ilgili bakanlığımızla 2021 yılında protokol imzaladık. Özellikle gençlerimiz sabırsızlıkla bu tesisin tamamlanmasını bekliyordu. Şimdi de tesisimizin inşaatını bitirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Yakın zaman sonra inşallah havuzumuzun açılışını gerçekleştirip Tatvan'ımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Kompleksimiz sadece havuzdan ibaret değil. Bir yaşam alanı oluşturduk bu tesisle. Eski saha amirliğimizi yıkarak şehir dışına taşıdık. Şehrin merkezinde kalan bu araziyede bu güzel tesisimizi kazandırdık. Kompleksimizin içinde ayrıca açık sahalar, dinlenme alanları, yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun parkları, spor aletlerinin yer aldığı spor salonumuz,  sauna ve buhar odası da yer alıyor. Tatvan'a uzun yıllar hizmet edecek bu dev tesisimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Tatvan'ımıza hizmet etmeye durmadan devam edeceğiz." dedi.

27 Kas 2023 - 19:32 - Aile & YaşamŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi