Reklamı Kapat

Millî Gazete’nin sadakatle geçirdiği 46 yıl

Millî Gazete’nin okuyucusuyla buluşmasının yıldönümü. Dile kolay tam 46 yıl. Geçen zaman zarfında Türkiye’de ve dünyada neler değişmedi ki!

Haber albümü için resme tıklayın

Millî Gazete’nin okuyucusuyla buluşmasının yıldönümü. Dile kolay tam 46 yıl. Geçen zaman zarfında Türkiye’de ve dünyada neler değişmedi ki! Bu değişim ve zaman akışında değişmeyen tek şey ise “hak batıl” mücadelesi oldu. Millî Gazete, işte bu hak batıl mücadelesinde, ilk nüshasından bugün elinize ulaşan nüshasına başlığına “Hak Geldi Batıl Zail Oldu” ayetini koyarak tarafını da sadakatini de belli etti.

Gözlerini kaybetti ama Milli Görüş şuuru ve Milli Gazete aşkını kaybetmedi...

Millî Gazete’nin bugün 46’ncı yıldönümü. Kurulduğu ilk günden bu yana, “Hak Geldi, Batıl Zail Oldu” düsturuyla yayın yapan Millî Gazete, yıllardır ortaya koyduğu duruşla ve geldiği nokta itibarıyla yazılı basının yüz akı oldu. İlk günden bu yana milli ve manevi değerleri önceleyen mazlumun yanında olan, Milli Gazete milyonlarca vatandaşın hakkını koruyup gözetti. Ümmet bilinci taşıyan ve aşılayan Millî Gazete, 46 yaşına girerken, bu süreçte gazetenin evlere ulaşmasındaki çaba ve mücadele ise her gün yeniden yeniden yapılıyor.

AZİM, İNANÇ, HEYECAN

Milli Gazete’nin 46 yıllık yayın hayatında, siz değerli okuyuculara ulaşmasında büyük emeği olan insanlar var. Gazete- okuyucu karşılıklı sadakatle 46 yıldır evlere gönüllere giren Milli Gazete’yi aşkla dağıtan gönül erlerinden birisini sizlere tanıtacağız. Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde, 30 yıldır her gün yaşanan bir mücade, azim, heyecan, kararlılık; Milli Gazete’ye olan sadakat ve aşk var. Balıkesir Bigadiç ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Emin Memiş Bey, görme engeline rağmen 30 yıldır Milli Gazete’yi dağıtıyor. Annesi ve ablasıyla yaşayan Mehmet Emin Bey, aynı zamanda her gün Millî Gazete’yi bir yakınına okutarak kendisi de ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ düsturuyla gündemden haberdar oluyor. Emin, bilgeliğiyle de Bigadiçlilerin gönlünde taht kurdu.

AZMİ DAHA DA ARTTI

Mehmet Emin Bey görme yetisini yitirdikten sonra ise tam 30 yıldır Millî Gazete’yi dağıtıyor. Görme engelli olmasına rağmen ne bir gün abonelerini gazetesiz bıraktı ne de onların halini hatırını sormayı ihmal etti. Mehmet Emin Bey yıllardır her gün sabah namazında uyanıyor, namazını kılıyor, sonra da bayiye gidip gazeteleri alıp ev ev Bigadiç sokaklarını dolaşıyor. Bütün sokakları karış karış bilen Emin’i; bütün Bigadiçliler hayranlıkla seyrediyor.

20 YAŞINDA GÖZLERİNİ KAYBETTİ

Eğitim ve öğretim hayatı boyunca başarılı olan Emin, okumaya çok hevesliydi. Kitap ve gazete okuma sevgisi 20’li yaşlara gelince gözlerinde soruna sebep oldu. Gözlerinin feri giderek sönerken, doktorlar kendisine kitap okumamasını tavsiye ediyordu. O ise kararlılıkla her gün kitap ve gazete okumayı sürdürdü. Lakin kısa bir süre sonra gözlerindeki görme yetisi kayboldu.

ERBAKAN HOCAMIZIN DİLİNDEN MİLLİ GAZETE

Bizlerin devlet üzerinde kuvvetli icraatlarımızı yapabilmemiz için çok büyük medya gücüne ihtiyacımız vardır. Bu da Millî Gazete’yle mümkündür.

Günümüzde medya çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle ki, Millî Gazete bizim için çok önemli bir medya gücü oluşturuyor.

Bir ülkede, eğer bugünkü gördüğümüz gibi ülkenin aleyhine olan hususlar medya vasıtasıyla destekleniyorsa o takdirde o ülkede zulüm devam eder. Bu zulümlerden kurtulmak için, o mevki medyadan daha güçlü bir medyayı ortaya koymak gerekir. İşte bugünkü Millî Gazete onun için büyük bir önem taşımaktadır.

Mustafa Kurdaş yazdı: Tutunduğumuz daldır Millî Gazete

Gür sesimiz Milli Gazete

Millî Gazete ve TV5’e ödül

12 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Sarı Mavi - MAŞAALLAH nice yıllara

Her daim istikamet üzere İNŞAALLAH

Yanıtla . 0Beğen 12 Ocak 21:45
04

Kadir Öztaş - Evet olmazsa olmazlarımdandır MİLLİ GAZETEM 1988 den beri kesintisiz devam evlatlarıma nasihatımdır benden sonrada almalarını vasiyetim olur İYİKİ VAR MİLLİ GAZETE.

Yanıtla . 4Beğen 12 Ocak 11:57
03

Bilal - Rabbim mehmed emin abiden razı olsun

Yanıtla . 0Beğen 12 Ocak 11:34
02

Yahya 61 Kaptan @ Hotm - Rabbim daim etsin inşallah

Yanıtla . 4Beğen 12 Ocak 09:15

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?