Reklamı Kapat

Kalbin Simyası

Neredeyse tamamıyla dış görünüş ve maddiyat odağında seyreden günümüzün dünyası, manevî gelişime daha fazla ihtiyaç duyar hale geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Manevî Yaralara Çare Bulmak

 İnsanoğlunu boşluğa sürükleyen asıl neden ise manevî dayanak noktalarının kaybolması sonucunda nefsin isteklerinin doğru yönlendirilemeyip kalbin kibir, cimrilik, düşmanlık duygusu gibi birçok olumsuz nitelik tarafından kuşatılmış olması. İşte; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi olan ZaytunaCollege’in kurucusu, dinî meseleleri samimiyetle, ulema-halk ayrımı yapmadan anlatabilen, aynı zamanda sosyal bilimlere dair entelektüel birikimi ve disiplinler arası metoduyla, kadim İslam geleneğini esas alan bir âlim ve mutasavvıf olan Hamza Yusuf, bu anlam arayışına ket vuran kalbî rahatsızlıkları irdeliyor. Kalbin Simyası: Manevî Yaralara Çare Bulmak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur’ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor.

Hamza Yusuf ZaytunaCollege’i kurdu

Hamza Yusuf Ocak 1960’ta Washington’da doğdu. 17 yaşında geçirdiği trafik kazasından sonraki tedavi döneminde kendi iç âlemine dönüp fâniliği üzerine düşünmeye başladı. 1977’de Müslüman olup farklı ülkelerdeki âlimlerden birçok İslamî konuda icazet aldı. Dünyanın dört bir tarafında konferanslar veren Hamza Yusuf, İslamî ilimlerin ve geleneksel metotlarla eğitimin yeniden canlanmasını amaçlayarak her yıl çeşitli programlardan birçok mezun veren Batı’nın ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi ZaytunaCollege’ı kurdu. Kalbin Simyası, yazarın Türkçeye kazandırılan ilk kitabıdır.

 

 

 

11 Ocak 2019 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?