Reklamı Kapat

ABD Dışişleri: Başkan Trump'ın Suriye'den çıkma kararı kesin

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerikan askerlerini Suriye'den çekme noktasında Donald Trump'ın kararının kesin olduğunu deklare etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Son dakika haberi: Suriye'de gerilimin yeniden artışa geçtiği bir ortamda ABD Dışişleri Bakanlığından bölgeye ilişkin kritik bir açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Suriye'den çekilme kararının kesin olduğu vurgulandı. Pompeo, "Türkiye'nin teröristlere karşı verdiği mücadelenin farkındayız, bu konuda destekliyoruz." açıklamasında bulundu. 

Bu açıklamaların son günlerde gerilim kazanan Türkiye-ABD ilişkilerine etkisine ne yönde bir etki yapacağı, yarının ana başlıklarından birini oluşturacak. 

# TÜRKİYE İLE İLİŞKİLİ:
# SURİYE İÇ SAVAŞI İLE İLİŞKİLİ:
# ABD İLE İLİŞKİLİ:

09 Ocak 2019 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Çağlayanlar - Durum vatanımız için azami dikkat ve müşahede isteyen bir durum ama toplumun büyük kesimi akılsızlaştıran akıllı telefonlar, edep ya HU dedirten diziler ekonomik kriz, mahalli seçimler derken yine sıfır duyarlılıkta, bir millet uyanamıyor. Kıymetli mütefekkir (Vatanın menfaatleri için verdiği fikri mesainin eşsiz Kıymetini akademik çevrenin siyasetçilerin ve milletimizin de fark etmesini dilerim) Ahmet TÜRK Beyefendi kardeşimizin www.turk1399 uzantılı şahsi web sayfasında 24 Aralık 2018 tarihinde yayımladığı "ABD 'Müddet ve Direnç Kazanma' Stratejisini Devreye Soktu!" başlıklı yazısını Dışişleri Bakanlığı , Savunma Bakanlığı-TSK mensubu tüm ilgili vatanseverler mutlaka pür dikkat ders kitabı okur gibi defalarca okumalıdır. Keza Chicagotribune web sayfasında 19 Aralıkta yayımlanan ABD deki NATO Daimi Temsilcisi Ivo Daalder'in "Will Trump's pulling of troops from Syria prove to be a historic blunder?" isimli Düşünce yazısı da okunmalıdır.

Sayın TÜRK'ün yazısı baştan sona tahlil ve tefekkür edilmesi gereken bir yazı ama; yazıdan birkaç alıntıyla muhterem yazarın hayati tespitlerini vurgulamak elzem oldu: "Öncelikli amacı, ABD askerlerini ve bölgesel yatırımlarını müstakbel Türkiye Ypg çatışmalarındaki risklerden korumaktır. İLLÜZYON AMAÇLI apar topar dünya kamuoyuna servis edilen 'Suriye'den ayrılan ilk parti tır konvoyu' haberlerine konu olan tırların ve taşınan personelin bir kısmı, IRAK TARAFINA geçmeye başlamıştır. Erbil'de inşa edilen bu 'büyükelçilik' görünümlü çok amaçlı kampüs ABD/CENTCOM'un müstakbel Suriye ve Irak hedeflemesiyle alakalı önemli ipuçları sunmaktadır. [Bu fakirin notu; Stratejik Derinlik Şam'da namaz hülyalarıyla elmalı şekerin elması ABD ve desteklediklerinin elinde boş tahtası da kurulmakta olan Kürdistan, 5 milyon ekonomiye çok ciddi yük Suriyeli mülteci, yüreğimde ateş olmuş canım şehitlerimizin acıları olarak biz de] Bölgede resmi olarak ABD varlığı bitecek ancak GAYRİ-RESMİ olarak ABD orada var olmaya devam edecektir."

Yanıtla . 0Beğen 10 Ocak 01:34

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?