Karamollaoğlu: Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol

Son Dakika... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında konuştu.

Video için play'e tıklayın

Son Dakika... Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkez binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin konuştu. "Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada." şeklinde konuşan Karamollaoğlu, "Şimdi burada şu soruyu sormak istiyorum; Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi." dedi.

SAADET PARTİSİ'NDE ADAY TANITIM TOPLANTISI TARİHİ BELLİ OLDU

Şu ana kadar 115 belediye başkan adayının isimlerini açıkladıklarını hatırlatan Karamollaoğlu, 27 Ocak'ta düzenlenecek aday tanıtım toplantısında belediye başkan adaylarının yüzde 95'inin kamuoyuna tanıtılacağını belirtti. 

Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasından başlıklar:

"Yarın 10 Ocak Perşembe, Dünya Çalışan Gazeteciler Günü. Hepinizin bu özel gününü kutluyorum. Maalesef Türkiye’miz hem basın özgürlüğü hem de gazetecilerin çalışma şartları açısından iyi bir noktada değil. İnşallah çalışma şartlarının daha da düzeldiği, basın özgürlüğünün kâmil manada gerçekleştiği bir Türkiye hepimizin ortak temennisi. Bu temenni ile hepinizin çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.

EĞİTİMDE AHLÂK VE MANEVİYAT ESAS ALINMALI: Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz hafta akademisyen Ceren Damar, öğrencisi tarafından katledildi. Öncelikle merhumeye tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Ardından ise şu soruyu sormak istiyorum, öğrencisinin hocasını katlettiği bir nesil nasıl ortaya çıktı. 23 yaşında, Hukuk fakültesinde okuyan bir genç, o bıçağı sadece hocasına değil, toplumun yüreğine sapladı, bugün bu acıyı hep birlikte yaşıyoruz. Ama o bıçak aynı zamanda zihnimize saplanmış bir bıçaktır. Eksiğimizi, noksanımızı, hatalarımızı yüzümüze vuran bir darbedir. Liselerde hocalarını döven öğrencileri hep duyuyorduk, arkadaşını bıçaklayanları okuyorduk, şimdi bu manzarayı neyle açıklayacağız?

TOPLUM AHLAKİ OLARAK İFLAS EDİYOR: Elbette ki bu çocukların geldikleri sıralarla, yetişme tarzlarıyla, eğitim sistemiyle, okullardaki başarısızlığımızla. Dindar bir nesil yetiştireceğiz diye yola çıkan bu iktidar maalesef duvara toslamıştır. Biz her zaman söylüyoruz eğitimde önce ahlâk ve maneviyat esas alınmadığı sürece, bu tür hadiselerle karşılaşmaya devam edeceğiz. Bugün ne yazık ki nesillerimiz elimizden kayıp gidiyor, toplum ahlaki olarak iflas ediyor. Adeta şuy’u vuku bulmasından beter olaylar ile her gün karşılaşır hale geldik. Bu toplumsal infialin önüne geçilmezse ülke olarak sadece ekonomik ve maddi bir yıkım değil, bir de ahlaki ve manevi bir yıkım ile karşı karşıya kalacağız. Biz bu ülkenin insanın külünü üflesek altında altından iman ve inanç çıkacağına inanıyoruz. Bu sebeple Milli Görüş prensipleri noktasında hareket edilerek bu ülkenin hem maddi hem manevi kalkınma yaşayacağını bir kere daha tekrar etmek istiyorum. 

TANK PALET FABRİKASINI SATMAK HANGİ AKLA MANTIĞA SIĞAR?: Ekonomi kötüye gittikçe iktidar adeta ne yapacağını şaşırıyor. Mirasyedi evlat misali bu ülkenin 90 yıldır ortaya koyduğu ne kadar yatırım varsa hepsini elden çıkarmaya çalışıyor. Geçen yıl şeker fabrikalarını özelleştirdiler. Bu yılda Sakarya Tank Palet fabrikasını özelleştiriyorlar. Bu fabrika 1974 yılında temeli Milli Görüş'ün iktidar ortağı olduğu dönemde atılmıştı.

Şimdi Ak Parti döneminde elden çıkarılmaya çalışılıyor. Sormak istiyorum Türk Telekom özelleştirmesinde yaşananlardan hiç mi ders çıkarmadınız? Bugün savunma sanayimizin en önemli unsurlarından olan tank palet fabrikasını satmak hangi akla mantığa sığar? Bu iktidar ne yazık ki bizi artık hiçbir konuda şaşırtmıyor, lakin üzülüyoruz.

Ülkemizin geleceği ipotek altına alınıyor. Bu zihniyet ülkemizi uçurumdan aşağı götürüyor. Bugün orada sadece fabrika işçisi olarak 900 kadar insan çalışıyor. Bunların durumu ne olacak, işte SEKA Kağıt fabrikalarının durumu ortada.

SEKA kağıt fabrikaları özelleştikten sonra ne yazık ki üretimleri durdu. Balıkesir Kağıt fabrikası kapandı, İzmit Kağıt Fabrikasının arazisine belediye park yaptı. Şuan ülkemizde kitap fiyatları fırlamış durumda, dönem başında okullarda dağıtılan MEB kitapları dağıtımı dahi aksadı. Bunlar olunca da kalktılar özel sektöre kağıt fabrikası kurduracağız dediler. Yarında aynı durum tank paletin başına gelirse yeniden tank palet fabrikası mı kuracaksınız?

ZİRAAT BANKASI ÇİFTÇİYİ DESTEKLEMELİ: 4 büyük kulübümüz 10 milyar liraya yakın borçlanmış haldeler. Şimdi de Ziraat Bankasının kulüplerimizin borcunu üstleneceği iddia ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanına sormak istiyorum, sizin meşhur şarkınız beraber yürüdük biz bu yollarda. Şimdi siz kimlerle yürüyorsunuz o yollarda? Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada. Ziraat Bankası kendi görevini üstlenip çiftçiyi desteklemeli. Çiftçimize milli hasılaya oranla 45 milyar lira destek çıkılması gerekirken hazineden 16 milyar lira pay ayrıldı. Şimdide seçim önü 2 milyar liralık destek paketi verileceği belirtiliyor. Şimdi burada şu soruyu sormak istiyorum; Ziraat Bankası çiftçiyi yani ziraatı desteklemek için kurulmuş bir bankayken nasıl oluyor da futbol kulüplerinin borcunu üstleniyor. Bugün Ziraat Bankası ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildi. 

ÇİFTÇİYE GELİNCE OFSAYT, TOPÇUYA GELİNCE GOL: Bunun bir örneğini geçen yıl satılan büyük bir medya kuruluşunun satış aşamasında da yaşadık. Çiftçinin yana yakıla size dertlerini yakardığı ama bir türlü dertlerine derman olmadığınız bir dönemde? Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol. Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Tarlada ekin ekersek borçluyuz, devlet sesimizi duymuyor, fakat tarlayı çimlendirir top oynarsak ne vergi veriyoruz ne de borç ödüyoruz? Bu ne akla ne mantığa sığar, böyle bir karar bütün milletimizin vicdanını yaralar. 

BUGÜN KAŞIKLA VERDİKLERİNİ MART'TAN SONRA KEPÇE İLE ALACAKLAR: Bu iktidarın bizim söylediklerimizi yapma gayretleri var lakin bir bütün olarak bunu beceremiyorlar. Bunun en son örneği Cumhurbaşkanının açıkladığı kredi kartları borçlarının Ziraat Bankası aracılığı ile yapılandırılması meselesi. Ne olacak, 132 milyar liralık milletin kredi kartı borçlarını Ziraat Bankası aracılığı ile düşük faizli kredilerle ödenecek. Sormak istiyorum bu kadar büyük hacimli bir kaynak nasıl sağlanacak? İktidar ne hikmetse seçim yaklaştıkça kesenin ağzını açıyor, verebildiğince veriyor. Eskiden seçim öncesi makarna ve kömür dağıtılırdı şimdi ise kredi borçları siliniyor. Maddi durumu kötü olan vatandaşlarımızın elektrik borçlarını devlet üstleniyor. Lakin kimsenin şüphesi olmasın seçimden sonra iktidar milletin canını okuyacak. Bugün kaşıkla verdiklerini Mart'tan sonra kepçe ile alacaklar."

Kaynak: milligazete.com.tr

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:
# TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE İLİŞKİLİ:

09 Ocak 2019 - Siyaset

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ts-61 - Ahh Sn. Başkanım ah.! Söyledikleriniz çok çok doğru, ama bu millete fabrika falan lazım değil ki.! Bu millete park bahçe lazım; Aç susuz, beyler paşalar gibi gezecekler.! Ne diyelim, Allah c.c akıl, fikir, şuur versin..!

Yanıtla . 1Beğen 10 Ocak 13:07

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?