Dilipak: Torpil, rüşvet gibi konular hep gündemde olacak

Yeni Akit'in köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, çarpıcı bir yazıya imza attı. "AKP ve adaylarının dikkat etmesi gereken birkaç konu var" diyerek uyardı.

Büyütmek için resme tıklayın

Abdurrahman Dilipak, son dönemde iktidara ilişkin yazılarıyla gündemde. Uzun süredir AKP'ye yakınlığıyla bilinen Dilipak'ın söylemleri, uyarı ve eleştiri nilteliğinde.

Uzun yıllardır Yeni Akit'te yazılar kaleme alan deneyimli köşe yazarı, "Bazı şeylerin şuyuu vukuundan beterdir" yazısında kullandığı ifadelerle dikkat çekiyor. 

Başta yerel seçimler olmak üzere İstanbul sözleşmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği, FETÖ davaları vb. konulara ilişkin gündelik değerlendirmelerini aktaran Dilipak, AKP'li adaylara seslenerek "Yolsuzluk ve ahlaki zaaf üzerinden adayları vurmaya çalışacaklar. Torpil, rüşvet gibi konular hep gündemde olacak." cümlelerini kullandı.

Dilipak, AKP'liler için kullandığı "Metodik Kemalist" ibaresini "Ava gidenler avlandılar! Aslında devleti ele geçirip toplumu dönüştürmek fikri “Jakoben Kemalistler”in fikri idi. Bizimkiler de aynı tuzağa düştüler sanki, farkında olmadan" şeklinde özetledi.

Yeni Akit'in köşe yazarı "Şimdi de batmak üzere olan sanayiciyi kurtarmayıp, batık futbol şirketlerinin borçlarını bir kamu bankası üzerinden yapılandırmaya kalkarsanız, bundan ne Allah razı olur ne de yurdum insanı, kanaatime göre" cümleleriyle Ziraat Bankası'nın kulüplerin borçlarını yapılandırma işlemini eleştirdi.

İşte Dilipak'ın yazısından bazı kesitler:

AK Parti’nin ve adaylarının dikkat etmesi gereken birkaç konu var.
Yolsuzluk ve ahlaki zaaf üzerinden adayları vurmaya çalışacaklar. Torpil, rüşvet gibi konular hep gündemde olacak.
İş aleminin, esnaf ve vatandaşın ekonomik açıdan sıkıntıları halk arasında en çok konuşulan konular arasında.
Toplumu dönüştürmek için yola çıkanlar, sanki farkında olmadan dönüştürüldüler. Ava gidenler avlandılar! Aslında devleti ele geçirip toplumu dönüştürmek fikri “Jakoben Kemalistler”in fikri idi. Bizimkiler de aynı tuzağa düştüler sanki, farkında olmadan. Onlar da bir bakıma “Metodik Kemalist” oldular. Bunların başlarında hâlâ başörtülüleri var ama, artık o sadece bir aksesuvar ve de o başörtüsünün altındaki beyinleri ve kalpleri sanki bir dönüşüm sisteminde dönüştürülmüş ve yeniden yapılandırılmış gibi.
Adalet, FETÖ davaları ile ilgili yaşanan sorunlar, bazı kripto FETÖ’cüler itibar görürken, suç oluşturmaması gereken eski ve dolaylı ilişkiler bahane edilerek görevden uzaklaştırılan ya da sanık sandalyesine oturtulanlarla ilgili yaşananlar toplumun önemli bir kesiminde ciddi bir rahatsızlık sebebi.
“Şuyuuvukuundan beter söylentiler” dolaşıyor ortalıkta. Söylenti, eğer tatmin edici bir açıklık, şeffaflık ve güven verici bir açıklama ile zamanında önlenemez ise, bazan en tehlikeli “gerçek”ten bile daha tahripkar olabilir.
Şimdi de batmak üzere olan sanayiciyi kurtarmayıp, batık futbol şirketlerinin borçlarını bir kamu bankası üzerinden yapılandırmaya kalkarsanız, bundan ne Allah razı olur ne de yurdum insanı, kanaatime göre. Bu “süper akıl”(!)lar kimin aklı ise.

# AKP İLE İLİŞKİLİ:

09 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

Kudüs Filistin'indir - Bence milli gazete bu gereksiz şahsiyeti cok fazla haber yapmamali. Prim yapmasina musade edilmemeli

Yanıtla . 2Beğen 10 Ocak 10:39
08

Kalbikirık - yani diyor ki siz giderseniz bizim nemalarımız gider ortada kalırız mazallah diyor bunlar gömlek değiştirmede çookkk ustadırlar ....

Yanıtla . 1Beğen 10 Ocak 08:05
07

Mgvli12 - Abdurrahman Abi hiç Milli Gazete okumaz mı? Zamanında Milli Gazete okusaydı bu hallere düşmezdi. Şimdi bunları neden ve kime hitaben yazıyor? Ak Partiye mi yoksa vatandaşa mı? Neden Ak Parti için kritik bir seçimden önce? Zamanlama manidar değil mi? Ak Partiye hitaben yazıyorsa neden uluorta yazıyor? Vatandaşa hitaben yazıyorsa ne demek istiyor? Ak Partiye oy vermeyin mi?

Şuraya yazıyorum. Seçim Ak Parti için olumlu sonuçlansın bakın yazılarının yönü nasıl değişiyor... Aynı "Ak Parti projedir " dedikten sonra inkar ettiği gibi...

Yanıtla . 2Beğen 09 Ocak 22:56
05

Mehmet Karaman - Abdurrahman Dilipak bundan bir yıl önce yazdığı bir yazıda ben yolsuzluk yok demiyorum siz yine de oyunuzu Akp ye verin diyordu Şimdi de başka yazıyor.Bu ne perhiz ne lahana turşusu..

Yanıtla . 9Beğen 09 Ocak 16:00
04

Emin - TESBİHLERİM KURBAN SİZE

KİMSE ŞÜHPE SEZMEZ BİZE

GECE KOYUN KAVURMASI

GÜNDÜZ TESBİH SAVURMASI

Öncelikle Hocaların Kafası Öğütülecek sonra bizim kafalarımız.

Yanıtla . 7Beğen 09 Ocak 10:35
03

Ihsan - torpil rüşvet haramdır akp liler yapmaması lazım hesabı var

Yanıtla . 3Beğen 09 Ocak 10:21
06

Harbi Garip - @Ihsan 03 nolu yoruma cevabı: bilakis, onlara yakisir, çünkü onlar yeni bir tayyubidinin temsilcileri

Yanıtla . 2Beğen 09 Ocak 17:14
02

Millî Görüş Ferâseti - Her gün Abdurrahman Dilipak'ın yazılarının haber konusu yapılması; sanki bu zât, şu anda Millî Gazete'de yazıyormuş gibi bir hava veriyor. Millî Gazete okuyucuları için; bu tür yazılarda belirtilen hususlar bilinmeyen şeyler değildir. Tercihini doğru yapamayan kişilerin (bozuk saat misali) ara-sıra bazı gerçekleri dile getirmeleri bizi şaşırtmasın! Zira, artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu sebeple, haber değeri bile olmayan bu çeşit (timsah gözyaşını andıran) yazıların Millî Gazete'de yer alması ve bu sebeple yazarının gündemde tutulmasını (şahsım adına) uygun görmüyorum... Selâm ve muhabbetlerimle...

Yanıtla . 24Beğen 09 Ocak 10:07
01

Keko - la abdurrahman bi yürü git,insan derken utanır sıkılır,16 sene sonra mı aklına geldı

Yanıtla . 19Beğen 09 Ocak 09:38

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?