KYK burslarının o tarihlerde yatması bekleniyor

Kredi ve Yurtlar Kurumunca sağlanan ve Ocak itibariyle zamlı olarak yapılacak burs/kredi ödemelerine ilişkin tarihlerde belirsizlik sürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz aylardan bu yana süregelen KYK burslarının ödeme tarihlerine ilişkin belirsizlik devam ediyor. Bu durum özellikle ilk defa burs/kredi ödemesi alacak olan öğrenciler için geçerli. 

Öğrencilere Ziraat bankası üzerinden aktarılan burs/kredi ödemeleri için bankamatiklerde oluşan uzun kuyruklara geçtiğimiz yıllarda bir çözüm getirilmiş, öğrencilerin TC kimlik numaralarının son rakamı baz alınarak farklı tarihler belirlenmişti. Söz konusu düzenleme bu yıl da devam edecek.

Buna göre; ilk olarak ayın 6'sında T.C. kimlik numarası sıfırla biten öğrencilere ödeme yapılacak. Ayın 7'sinde ikiyle bitenler, ayn 8'sinde dörtle bitenler, ayın 9'unda altıyla bitenler, ayın 10'unda ise sekizle bitenler burs/kredi ödemelerini temin edebilecek.

Geçtiğimiz yıllar göz önüne alındığında; KYK'nın söz konusu ödemeleri 00:00-03:00 saatlerinde yatırması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde yaptığı açıklamalara göre; kredi/burs ödemelerinin 2019'un Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerine 500, yüksek lisans öğrencilerine 1000, doktora öğrencilerine ise 1500 lira tutarlarında yapılması bekleniyor. 

06 Ocak 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?