Gençleri Batı’ya teslim etme projesi

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, eğitim alanında atılan adımların sorunları daha da derinleştirdiğini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Şube Başkanları Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantının basına açık bölümünde konuşan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, eğitim alanında atılan adımların sorunları çözmek yerine daha da derinleştirdiğine vurgu yaptı.

BU TOPRAKLARA UYGUN BİR PROJE DEĞİLDİR

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi ile ilgili konuşan Sürücü, toplumsal cinsiyet eşitliğinin eşçinselliğin kapısı olduğu belirterek, projeye yönelik şu eleştirilerde bulundu: “Bizim inancımızla, ahlakımızla ve kültürümüzle ilgili olmayan bir uygulamadır. Bin yıldır şanla şerefle İslam’a hizmet etmiş olan milletimizin gençlerinin ahlakının bozulması ve geleceğin Batı’ya ipotek edilmesidir. Bu yanlıştan ivedilikle dönülmeli, çalışmalar durdurulmalıdır.”

3600 SÖZÜ UYGULAMAYA GEÇMELİDİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘memur maaşlarına 3600 gösterge uygulanacak’ sözlerini hatırlatan Sürücü, “Memurlarda memnuniyet uyandıran bu sözün Mart ayına kadar uygulamaya geçirilmesini bekliyoruz. Gecikmeli de olsa hükümetin memur ve emekliler için atacağı bu adımı doğru bir adım olarak görüyor ve destekliyoruz. Öte yandan, enflasyonun zirve yaptığı şu günlerde öğretmenlerimizin ekonomik anlamda rahata kavuşabilmeleri için Gelir Vergisi hesabından dikkate alınan vergi dilimlerinde acilen düzenlemeye gidilmelidir. Gelir Vergisi matrahları artırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

İSRAİL ELİNİ GENÇLERİMİZDEN ÇEKSİN

İsrail Ankara Büyükelçiliği’nde başlatılan ‘İsrail’de Çalışma’ adlı burs programı ile ilgili de tepkilerini dile getiren Sürücü, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın İsrail hükümeti tarafından desteklenen burs programını yürütmesi doğru değildir. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak terör devleti İsrail’in hangi maksatla olursa olun gençlerimizi eğitmesini ve onlara burs vermesini doğru bulmuyoruz” dedi.

ÖĞRETMEN OLMAZSA EĞİTİM OLMAZ

Eğitim alanında yaşanan en büyük sorunların başında halen daha kapanamayan öğretmen açığı olduğunu dile getiren Sürücü, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Yaklaşık 140 bin öğretmen açığını sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışmak, taşıma suyla değirmen döndürmektir. Milli Eğitim yetkilileri, bir an evvel emekliliği özendirici çalışmalar yapmalı, norm fazlası öğretmenleri rasyonel kullanmalı ve açıkta kalan okullara kadrolu öğretmenler atamalıdır. Aksi takdirde eğitim öğretimde bir verim alamayız.”

 

06 Ocak 2019 - Eğitim

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?