Reklamı Kapat

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ü takibe aldılar

Usulsüzlüklerle ve skandallarla gündeme gelen Rektör Ali Gür’le ilgili Cumhurbaşkanlığı’nın, DDK'ya araştırma yetkisi verdiği öğrenildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı, Gaziantep Üniversitesi için harekete geçti. Hakkında birçok iddia bulunan Prof. Dr. Ali Gür’ün rektörü olduğu Gaziantep Üniversitesi ile ilgili butona basan Cumhurbaşkanlığı, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) soruşturma yetkisi verdi.

Gazetemizin haberlerinin ardından soruşturma başlatan Cumhurbaşkanlığı, Rektör Ali Gür’ün “mali bilgiler başta olmak üzere her konuda inceleme başlatılmasını” istedi. Üniversitede yaşanan usulsüzlüklerin Sayıştay raporuyla da gündeme çıkması bardağı taşıran son damla olmuştu.

MAKAM ARACI BİR NUMARALI GÜNDEM

Skandallarla gündeme gelen Ali Gür’ün rektörü olduğu Gaziantep Üniversitesi ile ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nun geniş kapsamlı bir soruşturma başlattığı ortaya çıktı. Soruşturmada başı çeken konular arasında Rektör Ali Gür’ün Gaziantep Üniversitesi Vakfı üzerinden aldığı “1 milyon değerindeki Mercedes makam aracının” geldiği öğrenildi.

GENİŞ BİR DOSYA HAZIRLANDI

Üniversitede yapılan soruşturmalarda Rektör Ali Gür’ün FETÖ ile iltisaklı iddiasıyla ihraç ettiği akademisyenlerin bir bir OHAL Komisyonu’ndan aklanması ve “keyiflikten mağduriyet oluşturulduğu” belirtilerek geniş bir dosya hazırlandığı belirtildi. Rektör Ali Gür’ün makam odası için astronomik rakamlar harcaması soruşturmada öne çıkan maddeler arasında sıralandı. Söz konusu skandallarla ilgili soruşturmaları yürüten Devlet Denetleme Kurulu’nun Cumhurbaşkanlığı’na geniş kapsamlı bir rapor sunacağı öğrenildi.

Millî Gazete

# ALİ GÜR İLE İLİŞKİLİ:

21 Aralık 2018 - Gündem

Muhabir Muhammed VefaYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Zafer Çalışkan - Neden bu kadar geç kalındı HULUSİ AKAR Zişyaret edecek başka birini bulamadı mı gazeteler uzun zamandır Her şeyi açık açık yazıyor Eşi TURNUSOL KAĞİTIN DA YAZDIĞI için mi bendensen iyi bak ki aynı fikirde olmayasın tek kişilik rejimlerde böyle olur tesadüfen duyarsa DANIŞMAN lar söylerse olur mesela Ankara bel.bşk. adayı gibi MAHKEMELERDE BOYDAK LAR ne diyor Bizi PENSİLVANYA ya götüren Bakan oldu bizde Delikten Bakan olduk diyor RTE nin bunu bilmemesine imkan yok ama milletin okumadığını evlenme Survior programlarıyla veya uzatan kısaltan reklamlar la uyutuluyor RTÜK bu programlara ses ÇIKARMIYOR ŞAŞIRIYORUM.Oda meydanlarda Halkına çatıyor Mandalina Portakal diye

Yanıtla . 8Beğen 21 Aralık 15:08
05

Gercek - Bu araba öyle lanetli bir araba ki teslim alındıktan sonra başına (ayna kirilmalari vv) gelenleri üniversite avukatı zamanı geldiğinde açıklayacaktır.

Yanıtla . 5Beğen 21 Aralık 11:44
04

Ayntâblı - Bu tarz sorunlu insanlar için eskilerin dediği gibi;

Sana her meclisde söylerim sen mülzem olmazsın,

Değil kürsüye, arşa çıksan adem olmazsın...

Yanıtla . 7Beğen 21 Aralık 10:17
03

Yasin - Madem ki rektör oldum mrrcedes olmadan sokağa çıkmam abi...... gençlerin paraları ve zamanları heba ediliyor .....

Yanıtla . 9Beğen 21 Aralık 09:02
02

Mehmet - Milli Görüşe iftira atan Akİt yazar Mehtap Yılmaz'ın kocası bu...

Yanıtla . 13Beğen 21 Aralık 07:10
01

Adalet - Ali Gür olayı ülkemizde fetö mücadelesinin yanlış yapıldığının somut örneğidir. Üniversitelerde ihraçlarda kullanılan tüm kriterleri kendisinde olan bu kişinin rektör olması ve kriterlerin hiçbirinin olmadığı kişileri ihraç etmesi ve eski rektör değil kendisinin ihraç ettiklerinin birer birer görevine iade edilmesi manidardır. Rektör atanmasından sonra bile o yapıya hizmet etmeye devam eden bu adamın birileri tarafından korunuyor olması çok üzücüdür. ayrıca usulsüz biçimde yapı işleri daire bütçesinden lojman tadilatı yaptırması, sadece genç odası için 150 bin TL harcadığının iddia edilmesi bu parayı idari mali işler bütçesinden harcaması ve buna rağmen bir şey olmaması da düşünülmesi gereken bir konudur. Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı bir dönemde bankadan promosyon olarak alıp çalışanlara vermesi gereken paradan kendine şu anki fiyatı 1 milyon olduğu iddia edilen Mercedes makam arabası alması, bu arabanın devletin çıkarlarını korumakla görevli üst düzey üniversite çalışanları tarafından teslim alınması, ayrıca bu usulsüz işlem çıkınca geriye arabanın sanki üniversite vakfına bağış olarak alınmış gösterilmesi, vakıf tarafından tekrar göreve makam aracı olarak tahsis edilmesi, daha sonra vakıfın aracımız yok diye araç kiralaması, üniversitede diğer çalışanlara özel makam arabaları tahsis edilmesi vb vb vb iddialar bu kadar zulme ve usulsüzlüğe karşı sessizlik daha da üzücüdür.

Yanıtla . 14Beğen 21 Aralık 01:08

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?