Reklamı Kapat

Kısa film heyecanı devam ediyor

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film ve Senaryo Yarışmasında son katılım tarihine yaklaştıkça heyecan da artıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Siyer Vakfının organize ettiği ve bu yıl 5.si düzenlenecek olan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film ve Senaryo Yarışmasında son katılım tarihine yaklaştıkça heyecan da artıyor.

Son eser kabul tarihi 31 Aralık 2018 olan Uluslararası yarışmaya Kurmaca, Animasyon ve Kısa Film Senaryo dallarında başvurular devam ediyor.

Yurtiçi ve yurtdışından oldukça yoğun ilgi gösterilen toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak olan yarışmaya Kültür  Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün yanı sıra İBB, Şehir Üniversitesi, TYB İstanbul Şubesi, Yunus Emre Enstitüsü ve GSB Gençlik Merkezleri de destek veriyor.

JÜRİDE İLGİ ÇEKEN İSİMLER

Organizasyona yön veren Danışma heyetinin yanı sıra Senaryoların ve Kısa Filmlerin ayrı ayrı değerlendirileceği Seçici ve Ana Jüri Heyetlerinde dikkat çekici önemli isimler var.

Danışma Kurulu ile birlikte Nazif TUNÇ, Turgay TANÜLKÜ, İhsan KABİL, Ahmet MERCAN, İsrafil KURALAY, Sadık YALSIZUÇANLAR, Ali URAL ve Mahmut Fazıl ÇOŞKUN gibi önemli isimler ile birlikte akademi,medya,sanat,edebiyat ve sinema dünyasına  mensup birbirinden değerli toplam 25 isim projede görev alacak.

JÜRİ’YE ULUSLARARASI KATILIM

Uzun çalışmalar sonucu, katılan eserlerin değerlendirmelerini yapacak Jüri’ye 3 önemli isim daha dahil edildi.

Dünya ve Hollywood Sinemasının renkli karakterlerinden biri olan; Hz Ömer Dizisi, Cennetin Krallığı, ve Karayip Korsanları filmlerinden tanıdığımız GHASSAN MASSOUD,  Al-Jazeera Medya Kanal Direktörlerinden Ahmed MAHFOUZ ve Edebiyatçı, Yazar, Şair Ressam ve Film Yapımcısı Shems FRIEDLANDER Tüm jüri üyelerinin katılımı ile gerçekleşecek ve 2019 Şubat ayının 2.haftasında yapılacak Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Sinema Günleri etkinliklerinin detayları 2019 Ocak ayı ilk haftası sanatseverler ile paylaşılacak.

BU YIL TEMA ‘’KARDEŞLİK’’

Organizasyon adına konuşan yarışmanın Koordinatörü Cemil NAZLI Bu yıl temanın “Kardeşlik” olduğunu şu ana kadar müracaat eden eserlerin temaya uygun iddialı yapımlar olduğunu ifade etti. Bu yıl belirlenen temanın insanlığa ihtiyaç duyduğu mesajların verilmesi açısından önemli olduğuna vurgu yapan NAZLI, yarışmanın bu yönü ile her şeyden önce yeniden kardeşlik iklimine bir kapı aralaması temennisinde bulundu.

Son Başvuru 31 Aralık

31 Aralık 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın gala ve ödül töreni 16 Şubat 2019 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak. Katılımcıların başvurularını belirlenen tarihlere kadar www.alemlererahmetfilm.com internet sitesi üzerinden yapmaları bekleniyor.

OKUMAK MUTLULUKTUR

Okumak Mutluluktur Eğitim ve Kültür Projesine devam eden Eğitimci Yazar Zeynep Haşemi Malatya Abdulkadir Eriş İlkokulunda öğrencilerle buluştu. Üç yıldır ülke genelinde başlatılan Okumak Mutluluktur Eğitim ve Kültür Projesine devam eden Eğitimci Yazar Zeynep Haşemi son olarak Malatya Abdulkadir Eriş İlkokulunda üç yüz öğrenciyle buluştu. Çocuklara seminer veren Haşemi, konuşmasının ardından kitaplarını imzaladı.

SENARYOLARA ÇEKİM DESTEĞİ

Organizasyon heyetinden verilen bilgilere göre yarışmada ödüle layık görülen senaryolara ayrıca İstanbul içerisinde gerçekleşmesi şartıyla çekim desteği de verilecek.

5. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Jüri Heyeti şu şekilde:

Kısa Film Ön Jüri Heyeti:   Tuba Deniz, Nuray Kayacan Sinan Sertel, Seyid Çolak, Erkan Yazıcı

Kısa Film Ana Jüri Heyeti: İsrafil Kuralay, GhassanMassoud, AhmedMahfouz, ShemsFriedlander, Nagihan Haliloğlu, Turgay Tanülkü ,Mahmut Fazıl Coşkun, Koray Sevindi

Senaryo Ön Jüri Heyeti:   Ayşe Karaköse, Murat Çeri, YektacanÖzçift

Senaryo Ana Jüri Heyeti: Sadık Yalsızuçanlar, Ali Ural, Aykut Ertuğrul, Mahmut Ulu, Mehmet Uyar

TOPLAMDA 100.000 TL ÖDÜL

Bu yıl dereceye girecek olan eserlere toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak.

Kısa Film dalında;

1.lik Ödülü : 35.000 TL

2.lik Ödülü : 20.000 TL

3.lük Ödülü : 10.000 TL

Animasyon Ödülü : 10.000 TL

Sponsor Özel Ödülü : 7.500 TL

Jüri Özel Ödülü : 5.000 TL

Siyer Vakfı Özel Ödülü :       5.000 TL

Senaryo dalında;

1.lik Ödülü : 3.500 TL

2.lik Ödülü : 2.500 TL

3.lük Ödülü : 1.500 TL

20 Aralık 2018 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?