Reklamı Kapat

Yemeğe zam yapan Sakarya Üniversitesine enflasyon uyarısı

Sakarya Üniversitesi yemek ücretlerine zam yaptı. AGD'li öğrenciler zammı rektöre şikayet edip, üniversiteyi "Enflasyonla Topyekün Mücadele"ye çağırdı

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Üniversitesi'nde eğitim gören Anadolu Gençlik Derneği mensubu öğrenciler yemek zammı ile ilgili bir açıklama yaptı. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Üniversite Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada yemeklere yapılan %37.5 oranındaki zam eleştirildi. Açıklama şöyle:

"Üniversiteler topluma ve insanlığa faydalı olmayı esas almalıdır. Öğrencilere sınav ücreti ve harç gibi ek ödemelerin yüklenmesi, üniversitelerin eğitim kurumlarından ziyade ticaret merkezleri gibi algılandığını göstermektedir. Ayrıca üniversite öğrencileri emlak ve hizmet sektöründeki tüccarların elinde adeta sömürüye maruz kalmaktadır. Hal böyleyken, üniversitemizde yapılan "yemek zammı", öğrencileri yani bizleri ciddi anlamda sıkıntıya sokmuştur.

Yapılan 75 kuruşluk zam neticesinde 2 TL olan yemek ücreti 2.75 TL olmuştur. Ülkemizde enflasyon oranı bile %21,62 iken ve tüm halkımız enflasyonla topyekün mücadele kapsamında uyarılırken yapılan %37.5 oranındaki bu zam kabul edilebilir değildir.

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri olarak, bir an önce, rektörümüzün ve ona bağlı yetkililerin harekete geçip bu zammı geri çekmesini talep ediyoruz. Böylece, 'Enflasyonla Topyekün Mücadele'ye onları da davet ediyoruz. Üniversitelinin çay-simit parasına gözünü dikmemiş bir sistemde, müreffeh bir geleceğe ulaşmayı temenni ediyoruz.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Üniversite Teşkilatı olarak öğrencinin gür sesi olmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla...

AGD Sakarya Şube Üniversite Komisyonu"

13 Aralık 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?