Ufka Yolculuk yarışması başvuru ve sınav tarihi belli oldu

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması sınavı için başvurular devam ediyor. Sınav tarihi ve konusu ile ilgili detaylar belli oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın bu yıl 7'ncisi düzenleniyor. Sınav ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinden oluşurken Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması iki kademeli olarak gerçekleştirilecek.

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen 7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Yarışması, bu sene önceki senelerden farklı olarak online olarak da gerçekleştirecek.

Daha önce Meal, Hadis ve Siyer konuları ile İslam'ın temelini anlamaya yönelik sorulardan yapılan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nda bu yıl da evrensel bir değer olan "Güzel Ahlak" konusu tercih edildi.

Yarışmaya başvuru için kayıtlar 1 Kasım 2018 tarihinde başlarken, 16 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek. 17 Şubat saat 10:00 ila 22:00 arasında ise online (dijital ortam) sınav yapılacak.

KİTAPLAR NEREDEN TEMİN EDİLECEK?

“Güzel Ahlak” konusu ile düzenlenen 7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Türkçe kategorilerinde yarışmaya katılacaklar için 3 ayrı kitap yayınlandı.

İlkokul kategorisi yarışmacılar için Semiha Bahadır'ın “GÜZEL AHLÂK YOLCULUĞU”, Ortaokul kategorisi yarışmacılar için Semiha Bahadır'ın “ERDEMLER KAMPI”, Lise kategorisi yarışmacılar için Cemaleddin el-Kâsımî'nin İhyâ’dan özetleyip Prof. Dr. Abdulhakim Koçin, Prof. Dr. Ahmet Ögke, Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer ve Mehmet Akif Özkiraz'ın gözden geçirmesiyle hazırlanan “İhya-u Ulumiddin’den Kesitlerle GÜZEL AHLÂK” kitapları belirlendi.

Yarışma kitapları, temin.ufkayolculuk.com sitesinden temin edilebilmekte.

YAZILI SINAV TARİHİ: 17 MART

Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması'nın yazılı sınavı ise 17 Mart 2019 tarihinde saat 10.00 ila 12:00 arasında gerçekleştirilecek. Sınav sonuçlarının ise 3 Nisan tarihinde açıklanması planlanıyor.

Yarışmaya başvurulan ilde veya Türkiye genelinde dereceye giren yarışmacılara umre, dosta yolculuk (dost ülkelere seyahat), para ve altın ödülleri verilecek. Ayrıca yarışma bu yıl Türkçe'nin yanı sıra İngilizce ve Arapça olarak da yapılacak.

UFKA YOLCULUK ONLİNE SINAV YAPILACAK

Sınav ile ilgili Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili yapılan basın açıklaması şu şekilde:

"Son yıllarda teknoloji dünyasındaki yenilikler, baş döndürücü bi hızla birbiri ardına geliyor ve kaçınılmaz olarak hayatımızın her alanında değişime yol açıyor. Artık dijital çağda olduğumuzu konuşuyoruz ve yaşamamızın tüm alanlarında hızlı bir değişim gözlemliyoruz. He sene kendini geliştirerek yolculuğuna devam eden yol arkadaşınız da, bu sene yenilerenerek karşısınıza çıkıyor.

Yeni Ufka Yolculuk dijital ortamda!

Bildiğiniz üzere Ufak Yolculuk 7 kapsamında bu sene İlkokul, Ortaokul ve Lise Kategorileri 2 kademeli sınav ile yarışacak. 18 Yaş Altı Arapça Kategorisi ise direkt yazılı sınava girecek.

Sabırsızlıkla beklediğiniz genç, yetişkin ve ihtisas kategorileri ise bugüne kadar yaptığıumız altı yarışmadan tamamen farklı bir formatta ve sadece dijital ortamda olacak, 7'den 77'ye her kesimden insana hitap edecek. Yeni dijital yarışmamızın hazırlık sürecini tamamlanıp, detaylarının açıklanması önümüzdeki aylar içerisinde olacaktır."

11 Aralık 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Sevgi - Benm kızım sınava girdi kazandı ama nerde gireceği hakkında bir bilgi gelmedi nicin

Yanıtla . 0Beğen 05 Mart 22:45

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?