Reklamı Kapat

Millî Gazete'ye Filistinli gazetecilerden anlamlı ziyaret

Filistinli gazeteciler Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ı makamında ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Filistinli gazeteciler Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ı makamında ziyaret etti. Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER) Başkanı Muhammed Mışeyniş’in öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette Gazze’de yayım hayatını sürdüren El-Risale Gazetesi’nin Haber Müdürü Rami Khreis ve Tesnim Haber Ajansı muhabiri Muhammed El-Quoqa hazır bulundu. Ziyarette Filistin davası üzerine istişareler yapıldı. Ziyaret sonunda karşılıklı olarak hediyeler takdim edildi.

GAZZE’DE BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİYORUZ

Filistinli gazeteciler, Siyonist İsrail’in her geçen gün baskısının arttığını dile getirdi. Filistinlilerin işgal ve baskıya karşı direnişine gerçekleştirdikleri haber ve röportajlar ile destek olduklarını dile getiren Filistinli gazeteciler, Gazze’de büyük bir mücadele verdiklerini söyledi. El-Risale Gazetesi Müdürü Rami Khreis verdikleri bu mücadele neticesinde Ürdün’de düzenlenen bir yarışmada Hamas’ın liderlerinden olan Halil Hayye’nin takdimi ile ödül aldıklarını belirtti.

filistinli-gazetecilerden-3-1544288020.jpg?

FİLİSTİN’İ İSTANBUL’DAN AYRI GÖRMÜYORUZ

Filistinli gazetecilere Millî Gazete’nin Filistin davasına verdiği önemi anlatan Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Millî Gazete, Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından kuruldu. 12 Ocak 1973 tarihinde attığı ‘Yahudi Kongresi’ başlıklı manşetten itibaren ilk günkü yayın politikası çerçevesinde yayınlarını gerçekleştiriyor. Türkiye’de Filistin davasının ‘bayraklaşması’ ve ‘dava’ haline gelmesinde Millî Gazete önemli bir rol oynadı. Yarım asırdır Filistin davasını gündemimizde tutuyoruz. Biz Filistin’i, Bağdat’ı, Şam’ı, Bosna’yı İstanbul’dan, vatanımızdan ayrı düşünmüyoruz. Erbakan Hocamızın İslam Birliği projesine dört elle sahip çıkmaya devam ediyoruz. Tel Aviv ile bütün normalleşme çalışmalarına karşıyız. Geçmişte olduğu gibi bugün de İsrail ile ilişkiler konusunda uyarıcı ve ikaz edici olmaya devam ediyoruz. Şartlara, iktidara, muhalefete, hava durumuna göre yayın politikasını değiştirmiyoruz. ‘Hak Geldik Batıl Zail oldu’ ayet-i kerimesini kendimize düstur ediniyoruz. Bu anlamdaki tek gazeteyiz” diye konuştu.

09 Aralık 2018 - Gündem



Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?