Reklamı Kapat

AGD Genel Başkanı Salih Turhan: Müslümanlar isterse başarır

Kızılcahamam’da iki günlük kamp programı tertipleyen AGD, yurdun dört bir yanındaki üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) çalışmalarını dur durak vermeden sürdürüyor. AGD Üniversite Komisyonu, Ankara Kızılcahamam’da iki günlük kamp programı tertipledi. Kampın ilk gününde Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencileri ‘Üniversite Teşkilat Toplantısı’nda bir araya geldi. Daha sonra kampta gençlere hitap eden AGD ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

BİZİM SORUMLULUĞUMUZ ÇOK FAZLA

“Biz, Allah’a ve ahiret gününe inanan bir topluluğuz” diyerek konuşmasına başlayan Turhan, “Zerrece iyiliğin ve zerrece kötülüğün hesabını vereceğimize inanıyoruz. Bizden önce milyarlarca insan yaşadı ve öldü. Bizden sonra muhtemelen yine milyarlarca insan yaşayacak ve ölecek. Biz yaşadığımız çağdan, kendi çağımızdan, kendi dönemimizden sorumlu olduğumuza inanıyoruz. Bu sorumluluk sadece bulunduğumuz mekânlara ait bir sorumluluk değil, tüm yeryüzüne ait bir sorumluluktur. Sadece Dicle’nin, Fırat’ın kenarında değil, Güney Amerika’da Amazon nehrinin kenarında bir kuzuyu bir jaguar kapsa bunun sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.

KÜRESEL YOKSULLUĞUN YÜKÜ OMUZLARIMIZDA

Turhan, Türkiye’nin Yemen’in, Suriye’nin, Filistin’in yükünü omuzlaması gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti: “Bu yüzden küresel açlık ve yoksulluğun yükü bizim omuzlarımızdadır. Bu yüzden işçinin alın terinin, emeğinin karşılığını alamayışının yükü bizim omuzlarımızdadır. Bu yüzden hak ve adalet arayışında olan her insanın sesini, çığlığını duymak zorunda olan biziz. Bu yüzden içme suyuna ulaşılabilirlik bizim meselemiz. Bu yüzden tarım toprağının korunması bizim meselemiz. Topraklarımızda NATO üsleri var, sokaklarımızda faizle çalışan bankalar var, evlerimizde ana haber bültenlerinde hakikati çarpıtan televizyonlar var, elerimizde küresel istihbarata bilgi aktaran telefonlar var ama çoğunluk Müslüman bütün bunlar yokmuş gibi davranıyor.”

BU MEKANİZMA BÖYLE DEVAM ETMEYECEK

Küresel emperyalizmin İslam coğrafyasında emellerini gerçekleştirmek için hain planlar hazırladığına dikkat çeken Turhan, “Mutlu azınlık, Siyonist sermaye sahipleri, kendilerinden olmayan insanları birbirlerine düşürerek, çatıştırarak, savaştırarak, aralarına nifak sokarak bu süreci işletiyor. Biz sağcı-solcu, laik-antilaik, Kürt-Türk kavgası yaparken onlar sürekli kazanıyorlar. Şimdi soru şu? Bu mekanizma ilelebet böyle mi devam edecek? Elimize bir dünya haritası alıp önümüze koyup baksak göreceğiz ki Müslümanların yaşadığı coğrafya dünyanın en verimli, en zengin coğrafyası. Bu coğrafyada yaşayan Müslümanlar gerçekten isterler ve bunun için gayret ederlerse bu küresel sömürü sistemini etkisiz hale getirebilirler. İşte Anadolu Gençlik, işte Milli Görüş Allah’ın nasip ettiği hidayetin üzerine bu gerekliliklerin temin edildiği üniversitedir” şeklinde konuştu.

09 Aralık 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?